Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια Virtual Reality για PC [PC VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιο πράγμα είναι off topic ?  Σε ενα θεμα που αφορα games φιλοσοφουμε για τον αν το VR ειναι αρκετο η οχι. Ο καθε αναγνωστης που θελει πληροφοριες για παιχνιδια και τι προσφερουν, διαβαζει ασχετα.  Ας ανοιξει ενα αλλο thread.

μερικές αποφάσεις που πήραν έκριναν το vr στην τρέχουσα γενιά του  Τι εκριναν δλδ? Εγω μια χαρα το βλεπω, και οι οποιες αδυναμιες ειναι θεμα τεχνολογιας οχι... επιλογών. Οτι υπόσχεται το δινει και με το παραπανω ΗΔΗ

και εγώ είμαι σούπερ fun του vr αλλά το rift έχει στο βασικό του πακέτο αναλογικό χειριστήριο να μην το πούμε ? Και τι προβλημα εχει το χειριστηριο? μια χαρα ειναι για οσα games το χρειαζονται.

έχει δυο αισθητήρες που δεν κάνουν κατά γενική ομολογία για room scale vr να μην το πούμε ? Τo oculus ΔΕΝ ξεκινησε για roomscale ομως ΕΓΙΝΕ απλα αγοράζοντας και 3ο αισθητηρα που δεν κοστιζει κ μια περιουσια. Η δυνατότητα αυτή απο μονη της (θα μπορούσαν να μη το προσφέρουν καν) λεει πολλά

ότι έβαλαν borders μέσα στην μάσκα οι ηλίθιοι να μην το πούμε ?  Borders?  τι εννοείς?

το ότι μας τα έκανε καρύδες δυο χρόνια ο palmer ότι η τιμή του θα ήταν γύρο στο 400$ και τελικά στην ευρωπη μας ερχετε στα 650 ευρώ να μην το πούμε ? Καθε τι νεο κοστιζει, πλεον το rift εχει πέσει σχεδον στις τιμες που λες. Σύντομα βγαίνουν και άλλες υλοποιήσεις ακόμα ποιο οικονομικές.

 

υπάρχουν θέματα στην τωρινή γενιά του vr παρόλα αυτά είμαι ικανοποιημενος γιατί έχει μπει το νερό στο αυλάκι 

και οι όποιες ενστάσεις μου εμένα είναι όχι στο τι είναι σήμερα το vr αλλά στο τι θα μπορούσε να ήταν  Φιλε μου ειναι ΗΔΗ αυτο που επρεπε να ηταν. Η αίσθηση και το tracking των controllers ειναι ολα εδω και δουλεύουν εξαιρετικά, αυτό είναι το VR. Όσο η υπολογιστική μας ισχυ ανεβαινει τοσο ποιο δυνατα γραφικα θα βλεπουμε ακομα και με τις παρούσες συσκευές και τον λογικό περιορισμό που έχουν. Εννοειται οτι οι επομενες γεννεες θα ειναι καλυτερες αλλα αν το σκεφτεις αν μια ζωη θα περιμενουμε για οτιδηποτε καλυτερο χάνουμε το νοημα και δε κανουμε τιποτα.  

 

μπορεί να μου την δώσει και μένα και να το χτυπήσω τώρα που τρέχουν προσφορές αλλά η αλήθεια να λέγετε Χτύπα το και θα δεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω τόσα πολλά παιχνίδια να παίξω και τόσο λίγο χρόνο. Τώρα το καλοκαίρι και τα παιδιά κοιμούνται πιο αργά και κάνει και ζέστη. Τον χειμώνα με το καλό θα λιώσω πάλι. Pavlov, onward, echo arena, elite dangerous και project cars είναι σιγουράκια ανάμεσα στα διάφορα καινούρια που βγαίνουν. 

 

Πάντως το επόμενο παιχνίδι που θα αγοράσω θα είναι το The mage's tale που απο ότι έχω διαβάσει είναι καταπληκτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά από Oculus Store

 

Γεια σας, 

 

ξερει κανεις καποιον τροπο να αγορασουμε παιχνιδια απο το oculus store?

Προσπαθω να παρω το Lone echo αλλα δεν γινεται ουτε με paypal ουτε με πιστωτικη (mastercard)

Απο το support μου ειπανε οτι δεχονται μονο απο τις χωρες στις οποιες πωλειται το rift.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα και στην Ελλαδα πωλειται το Rift

Οχι δεν πωλειται επισημα. Απλα καποιοι το εχουν κανει εισαγωγη και το πουλανε. Παρολα αυτα δεν υποστηριζεται απο την oculus και δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κυκλοφορήσει αυτό το mod https://github.com/Nibre/MotherVR/releases/

που κάνει το Alien Isolation να παίζει σε vr στο cv1 ,

παίζει με gamepad προς το παρόν αλλά ο δημιουργός του απ ότι λένε προσπαθεί να το κάνει να δουλέψει και με τα touch  

 

επίσης τρέχει εδώ   https://www.dlgamer.com/eu/games/buy-alien-isolation-the-collection-33161 μια προσφορά 

που δίνει το game με τα dlc του με 11 ευρώ για δυο μέρες ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επαιξα το archangel.
Loved it.
Καθεσαι στην καρεκλιτσα σου,αρπαζεις τα touch,και ειναι σαν να κάθεσαι όντως μεσα στον εξωσκελετο.
Εχει και ενα story συμπαθητικο(τουλαχιστον οσο το εχω παιξει μεχρι στιγμης),δεν ειναι mindless μπαμ-μπαμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...