Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια Virtual Reality για PC [PC VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το PSVR ξαναεφερε το VR στο προσκήνιο λεω αν ξεκινησω ενα θεμα σχετικο με VR παιχνιδια σε PC. Εδω οσοι ασχολουνται με VR να προτεινουν καποια παιχνιδια που δοκιμασαν και τους αρεσαν.

Κανω την αρχη λοιπον με τα εξης:

The Assembly

Το εχω προχωρησει μεχρι το 5ο κεφαλαιο. Πολυ καλη υποθεση εως τωρα! Εχεις τον ρολο 2 χαρακτηρων, μιας γυναικας πρωην γιατρου και ενος αντρα γιατρου. Και οι 2 βρισκονται σε μια μυστικη οργανωση που ονομαζεται the assembly και σκοπο εχει την εξελιξη της τεχνολογιας σε διαφορους τομεις οπως υγεια, αγροτικες καλλιεργειες, κλπ. Η μηπως οχι;

Παιχνιδι που εχει φτιαχτει για VR, αν και μπορεις να το παιξεις και χωρις. Ωραια γραφικα, πολυ καλη αισθηση του χωρου και αρκετα ενδιαφερουσα ιστορια.με ευκολους γριφους εως τωρα. Η υπόθεση ειναι το Highlight του. Ενηλικη και με πολλα ηθικα διλήμματα.

The Solus Project

Ένα survival crafting παιχνίδι. Και αυτό παίζεται και VR και 2D.

Το διαστημοπλοιο σου (ενα απο τα 5 που ψαχνουν να βρουν κατοικήσιμο πλανητη προκειμενου να σωθει η ανθρωπότητα) παθαινει βλαβη και πεφτει στον πλανητη που ειχες προορισμο Σκοπος σου ειναι να επιβιωσεις και να ανακαλυψεις τα μυστικα των προηγουμενων κατοικων του. Τα παντα ειναι εναντιον σου. Το κρυο (δεν βγαζεις την νυχτα χωρις φωτια αν εισαι εξω), η πεινα, η κουραση, κα.

Αντιπαθω τα crafting παιχνιδια αλλα για αυτο λενε οτι δεν ειναι πολυ hard core. Παντως κανενα μισαωρο που εχω παιξει ειναι πανεμορφο σε VR.

 

 

Index με σχετικά links

Αναφορά σε κείμενο
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και σκεφτόμουν αυτές τις μέρες οτι χρειάζεται ένα τέτοιο θέμα. Μπράβο που το έφτιαξες. Ότι έχω δοκιμάσει είναι απίστευτο σε VR, Project Cars και Elite Dangerous πολύ γνωστά σαν παιχνίδια, σε VR απογειώνονται πραγματικά μετάφέρεσε μέσα στο παιχνίδι. Επίσης έχω δοκιμάσει το Chronos, action rpg πάρα πολύ καλό, το προτείνω.


Γεια το solus project ψήθηκα ήδη, πως είναι η κίνηση με τον μοχλό κανονικά; Προκαλεί ίλιγγο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σκεφτόμουν αυτές τις μέρες οτι χρειάζεται ένα τέτοιο θέμα. Μπράβο που το έφτιαξες. Ότι έχω δοκιμάσει είναι απίστευτο σε VR, Project Cars και Elite Dangerous πολύ γνωστά σαν παιχνίδια, σε VR απογειώνονται πραγματικά μετάφέρεσε μέσα στο παιχνίδι. Επίσης έχω δοκιμάσει το Chronos, action rpg πάρα πολύ καλό, το προτείνω.

Γεια το solus project ψήθηκα ήδη, πως είναι η κίνηση με τον μοχλό κανονικά; Προκαλεί ίλιγγο;

Εχει επιλογη και για κανονικα αλλα δεν εχει strafe! Η μαλλον μπορεις να εχεις η μονο strafe η μονο περιστροφη. Μυστηριο και λιγο φαουλ.

 

Απο ζαλαδα δεν ειμαι αρμοδιος να απαντησω γιατι δεν εχω ζαλιστει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει επιλογη και για κανονικα αλλα δεν εχει strafe! Η μαλλον μπορεις να εχεις η μονο strafe η μονο περιστροφη. Μυστηριο και λιγο φαουλ.

 

Απο ζαλαδα δεν ειμαι αρμοδιος να απαντησω γιατι δεν εχω ζαλιστει ποτε.

 

Κατάλαβα, και εγώ πιστεύω οτι δεν θα έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P O L L E N

 

Σε μια εναλλακτικη ιστορια κατα την οποια ο Kennedy δεν δολοφονειται, συναπτει ειρηνη με τους Ρωσους και μαζι αναπτυσουν φοβερη διαστημικη τεχνολογια και αποικουν αλλους πλανητες. Απο την αλλη η κατασταση στους κομπιουτερ παραμενει πρωτόγονη. Μιλαμε για πρασινα crt monitors και δισκετες παντόφλες.

 

Ειναι η 1η σου ημερα στην δουλεια σαν τεχνικος επικοινωνιων και σε στελνουν σε μξα αποικια να ελεγξεις γιατι εχει γινει διακοπη στην επικοινωνια με την Γη.

 

Φτανωντας εκει διαπιστωνεις οτι ολοι εχουν εξαφανιστει. Ξεκινας την εξερευνηση προσπαθωντας να καταλαβεις τι εχει συμβει.

 

Πολυ ατμοσφαιρικο παιχνιδι που ως εκει που το εχω προχωρησει θυμιζει το 1ο Bioshock με γριφους αντι για αντιπαλους. Δεν εχει jump scares προς το παρων αλλα κατι στην ατμοσφαιρα σε τσιτωνει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμπάρι δεν είχα πάρει οτι υπήρχαν τέτοια παιχνίδια. Το Solus και το pollen θα τα πάρω σίγουρα. Να 'σαι καλά! Αν θέλεις κάνε με add και στο steam, flyawaygr

Υπαρχουν αρκετα διαμαντια φιλτατε. Και να σκεφτεις δεν εχω παρει/δει τιποτα απο oculus store (και ουτε και προκειται). Μονο απο Steam.

 

Σειρα εχουν τα House of dying sun για εμενα, Thumper και το Eagle Flight (αυριο βγαινει στο oculus store σε κανα μηνα steam).

 

 

Αυριο που θα ανοιξω PC εχεις γινει add.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρειαζομαστε προκειμενου να παιξουμε απο ps vr στο pc?

Προς το παρων δεν γίνεται. Αν και οταν ξεκλειδωσει και μπορει να χρησιμοποιηθει με PC τοτε προβλεπεται χαμος! :)

 

Θα πουλησει την μανα του και τον πατερα του Χ 10!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ψαξει κανεις πως μπορουμε να παιξουμε παιχνιδια vr στπ pc, Μεσω καποιου τριτου προγραμματος  , με απλα VR glasses και το κινητο μας σαν οθονη ?

 

Εχω δει αυτο, αλλα δε καταφερα και πολλα...

http://trinusvr.com/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ψαξει κανεις πως μπορουμε να παιξουμε παιχνιδια vr στπ pc, Μεσω καποιου τριτου προγραμματος  , με απλα VR glasses και το κινητο μας σαν οθονη ?

 

Εχω δει αυτο, αλλα δε καταφερα και πολλα...

http://trinusvr.com/

Απ' ότι έχω καταλάβει δεν αξίζει η ταλαιπωρία....Επειδή έχω και Gear Vr να ξέρεις η απεικόνιση σε σχέση με το screen door effect είναι πολύ καλύτερη στο Oculus, υπάρχει ακόμα αλλά σε πολύ μικρό βαθμό σε σχέση με το Gear VR τουλάχιστον, παραλίγο να μην πάρω το Oculus γιατί νόμιζα οτι θα είναι το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ψαξει κανεις πως μπορουμε να παιξουμε παιχνιδια vr στπ pc, Μεσω καποιου τριτου προγραμματος  , με απλα VR glasses και το κινητο μας σαν οθονη ?

 

Εχω δει αυτο, αλλα δε καταφερα και πολλα...

http://trinusvr.com/

 

https://www.youtube.com/watch?v=dzzpaaS82Vc

Για δοκιμασε αυτο: http://oddsheepgames.com/?topic=steamvr-and-trinus-vr

 

Το βασικο ειναι να το δει το Steam VR σαν συσκευη. Μετα δουλευει με αρκετα παιχνιδια. Ετσι δουλευα εγω το Oculus DK1 μεχρι και πριν ενα μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμασε αυτο: http://oddsheepgames.com/?topic=steamvr-and-trinus-vr

 

Το βασικο ειναι να το δει το Steam VR σαν συσκευη. Μετα δουλευει με αρκετα παιχνιδια. Ετσι δουλευα εγω το Oculus DK1 μεχρι και πριν ενα μηνα.

 

Τι εννοεις έτσι το δούλευες, εσύ ήσουν με καλώδιο συνδεδεμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις έτσι το δούλευες, εσύ ήσουν με καλώδιο συνδεδεμένος.

Οχι δεν εχω δοκιμασει cardboard στο PC. Ειχα DK1 και τωρα εχω DK2.

 

Απλα το Steam VR παιζει με οποιοδηποτε HMD αρκει να υπαρχουν drivers για αυτο. Πχ Cardboard, OSVR, DK1, κινεζικα VR Headsets..

 

Μπορεις να συνδεσεις Android Phone με Usb καλωδιο σε Pc και να παιξεις Vr τιτλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχω δοκιμασει cardboard στο PC. Ειχα DK1 και τωρα εχω DK2.

 

Απλα το Steam VR παιζει με οποιοδηποτε HMD αρκει να υπαρχουν drivers για αυτο. Πχ Cardboard, OSVR, DK1, κινεζικα VR Headsets..

 

Το θέμα είναι οτι με το κινητό πρέπει να συνδεθεί ασύρματα και μόνο αυτό αρκεί για να μην παίζει σωστά, τουλάχιστον αυτό έιχα καταλάβει όταν το έψαχνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...