Προς το περιεχόμενο

[Tablets] Chuwi HI8 $74.39 - Teclast X80 Pro $79.99 - Cube iWork8 Air $76.99 (Banggood)


kek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα cube που έχω με dual boot, του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στα windows και έμεινα μόνο με το android (πάλι καλά).

Βρήκα τρόπο να το επαναφέρω αλλά δεν είναι πλήρης ο οδηγός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο εμπειρία ,έχω το teclast x10hd , το WiFi είναι οκ, η οθόνη του καλή αλλά όχι πολλή φωτεινή. Το "σκάλισμα" των ρυθμίσεων του BIOS πρέπει να αποφεύγεται γιατί μπορεί να καταλήξεις με ένα ακριβό presspapier. Αν κάποιος τα σκέφτεται για win laptop replacement θα πρέπει να βρεί κάποιο με ξεχωριστή τροφοδοσία από το μοναδικό , συνήθως USB port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με μια προχειρη ματια λενε οτι τα chuwi ειναι προβληματικα και ισως μη λειτουργικά με κολλήματα κ.α. που μπορει να διορθωθεί με μελλοντικα updates (αν γινουν)

Μηπως τα teclast ειναι καλυτερη επιλογη μακροπρόθεσμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το chuwi υπαρχει στην εκδοχη hi8 (παλιοτερο) και hi8 pro (νεοτερη εκδοση)

Το πρωτο ηταν αρκετα αξιοπιστο αλλα απο τον μαιο και μετα εμφανιζονται διαφορα θεματα με την ενσωματωμενη μνημη του οπως εγραψα παραπανω. Αν δεν σου τύχει να βγαλει προβλημα τοτε ειναι ενα πολυ καλο τανπλετ.

Το hi8 pro ειναι η νεοτερη εκδοση, πανω κατω ιδιες επιδοσεις με διααφορα οτι εχει usb c και εξοδο hdmi. Αυτη η εκδοση αρχικα ειχε αρκετες παιδικες ασθενειες, οι περισσοτερες ομως εχουν λυθει στα τελευταια μοντελα dual boot οπως ειπε κι ο φιλος παραπανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει ένα Chuwi Hi8 εδώ και 5 μέρες. Με την έκπτωση το πήρα 67,50€.

Στο Android που έχω δουλέψει είναι πολύ καλό. 

Το μόνο αρνητικό που παρατήρησα είναι ότι ζεσταίνεται αρκετά μετά από 1-2 ώρες χρήσης (browsing).

Περιμένω να περάσουν οι μέρες για να δω αν θα είμαι από τους τυχερούς που το tablet δεν θα εμφανίσει προβλήματα...

Επεξ/σία από millboc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νούμερο 1 θα το απέρριπτα λόγο cpu, είναι αρκετά παλιός ο Z3736F... 

 

Έχω 2 Chuwi Hi8 σχεδόν 1 χρόνο.... και πάνε σφαίρα..... φοβερή οθόνη - ανάλυση, επιδόσεις και σε σχέση με κάτι Samsung 7"" κτλ τους ρίχνει στα "αυτιά" (δεν έχει σπασίματα όταν τρέχεις benchmark και παιχνίδια)....  πιστεύω ότι είναι οι καλύτερες λύσεις για όσους έχουν παιδιά και όχι μόνο... vfm ..

(ότι πρέπει και για δώρο τώρα που έρχονται οι γιορτές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει διαφορες αγορες απο εκει....αλλα σε κινητα και ταμπλετ τους αποφευγω!!!

Εγω εχω ενα θεμα με το συγκεκριμενο μαγαζι....ποιο ειναι αυτο??

Οσο και να τους ζαλισεις ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ συσκευη δεν στελνουν.....ενω αλλα κινεζομαγαζα στελνουν!!!

Πειτε με παραξενο....ναι ειμαι!!! :devil:

Αφου σου ειπε ο kek, εχουν και λινκ σφραγισμενου, διαλεγεις αν θελεις bulk ή σφραγισμενο.

 

(τα κινητα τα στελνουν στο κουτι τους, τα ταμπλετ εχουν πλεον επιλογη με διαφορετικο λινκ, ξεκαθαρα και ομορφα χωρις να χρειαζεται να ζαλισεις κανεναν).

 

Ομως:

Εχοντας προσφατα παραλαβει 2 ταμπλετ στο κουτι τους, απο αλλα μαγαζια, με προβλημα και στα 2, ψηφιζω 150% την συσκευασια του banggood. Υπαρχει οντως προβλημα με τις οθονες τους, κατα τις μεταφορες.

Δεν το γραφουν τυχαια με κοκκινα γραμματα, ουτε τους περισσευουν υπαλληλοι/χρηματα για να επανασυσκευαζουν τα προιοντα, πιο ευκολο ειναι για αυτους τα σφραγισμενα, προφανως εχουν εμπειρια και λογους.

Το ενα , teclast 10αρι με οθονη που ειχε μια παχια μονιμη λωριδα και σε win και σε android, προφανως χτυπημενη κατα την μεταφορα,

Το αλλο, xiaomi mi pad 2, στο κουτι του σφραγισμενο επισης και ηρθε με χαλασμενο το touch sensor, τεσταρισμενο πολλαπλως, εφυγε και αυτο πισω, Δεν το πιστευα. Αποκλειεται να βγηκε απο την γραμμη παραγωγης τοσο ελλατωματικο, ειναι και ακριβο ταμπλετ αυτο.

Αντε επιστροφες πισω, συστημενα, RMA, emails, κλπ.

Ειμαι σιγουρος οτι τα πακετα τα πεταγαν απο δω και απο κει κατα την μεταφορα, τα επομενα ταμπλετ προτιμω να ερθουν χυμα με εξτρα προστασια του banggood.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό! Από άποψη προστασίας δεν συγκρίνεται σε καμιά περίπτωση, όχι μόνο αυτό επειδή υπόθηκε και το τελωνείο, με την συσκευασία του banggood η πιθανότητα είναι πολύ μικρότερη επειδή το συνολικό βάρος είναι κατά πολύ μικρότερο :)

To πρόβλημα είναι κυρίως στο βάρος όχι στο μέγεθος. Κ όταν ξεπερνάς ένα οριο αναγκαστικά στέλνουν με courier. Αν το μέγεθος είναι μεγάλο απλά το πολύ πολύ να φάει το δέμα σου παρατήρηση. Τίποτα περισσότερο. Και προς το παρών στην Ελλάδα δεν το βλέπουν αυτό καν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chuwi Hi8 οι τελευταιες παρτιδες φαίνεται να βγαζουν προβληματα στην emmc και γινονται bricked στο άσχετο.

Αν δεν ειχε αυτο το πρόβλημα είναι φοβερό ταμπλετ (στον 1 μηνα που μου είχε αντέξει)

 

Για το Teclast ακουγονται πολλά παράπονα για χαμηλή λήψη wifi, οποτε καλό είναι να το ψάξετε αν αυτό έχει βελτιωθεί. Επίσης η οθόνη του λένε οτι είναι λιγότερο φωτεινή από την (αρκετά καλή) του chuwi.

 

Για το cube δεν έχω άποψη.

 

Καλές αγορές!

Aυτο μπηκα να γραψω

Παιδια μακρια απο το teclast. Eιναι η μοναδικη παραγγελια μου απο κινα που αναγκαστηκα να στειλω πισω

Το wifi του εχει αποδεκτο σημα μεχρι 2μετρα απο το ρουτερ και η μπαταρια του οτι ναναι, τη μια δειχνει οτι εχει 80% την αλλη στιγμη με ενα reboot παει στο 50%.

Μακρυα μακρυα μακρυα. 

Κι επειδη εχουν πεσει στα χερια μου και τα 3 ταμπλετ που αναφερετε, τα αλλα 2 δεν ειναι αθλια 

ΑΛΛΑ

εαν μπορειτε να κανετε μια μικρη υπερβαση η να περιμενετε να πεσει λιγο, παρτε το mipad2, αξιζει τα λεφτα του μεχρι τελευταιο σεντ. 

Ειναι η μερα με τη νυχτα σε σχεση με αυτα τα παιχνιδακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..... να περιμενετε να πεσει λιγο, παρτε το mipad2, αξιζει τα λεφτα του μεχρι τελευταιο σεντ. 

 

Ναι αλλά ξεφεύγει πάαααρα πολύ η τιμή. Εδώ λέμε για $70...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα παρει το cube απο Gearbest.

Ηρθε στην αρχικη του συσκευασια. Μετα απο 1 εβδομαδα χρησης και χωρις να το χτυπησω,πιεσω η οτιδηποτε ραγισε η οθονη εσωτερικα.

Δεν ξερω αν εφταιγε το ταξιδι απο Κινα στην αρχικη συσκευασια.

Ευτυχως μιλησα με gearbest και μετα απο γκρινια με αποζημιωσαν με το 60% περιπου τις αξιας του ταμπλετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...