Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε το πρώτο της smartphone με 6GB RAM, το Galaxy C9 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Android 6.0.1 Marshmallow....γιατί την έκδοση Ν δεν την σηκώνουν τα 6gb ram και ο επεξεργαστής ? Απλά τραγική όπως πάντα η samsung με τις αναβαθμίσεις και τα 1000000 μοντέλα της κάθε εξάμηνο από τα οποία αξίζει ΜΟΝΟ η σειρά S.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6GB RAM Γιατί; Το δικό μου έχει 1.7GB και η ελάχιστη ελεύθερη που έχω δει είναι 800MB. Έστω για "ψυχολογικους" λόγους να δεχτώ ότι έχεις ανάγκη τα 3GB (insert sexist joke here). Αυτό που πρέπει να βελτιωθεί είναι η τεχνολογία των μπαταριών. Μικρότερο μέγεθος ή έστω διατήρηση μεγέθους με αύξηση χωρητικότητας και μείωση του χρόνου φόρτισης ,χωρίς να εκρήγνυται (insert Samsung joke here)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6GB RAM Γιατί; Το δικό μου έχει 1.7GB και η ελάχιστη ελεύθερη που έχω δει είναι 800MB. Έστω για "ψυχολογικους" λόγους να δεχτώ ότι έχεις ανάγκη τα 3GB (insert sexist joke here). Αυτό που πρέπει να βελτιωθεί είναι η τεχνολογία των μπαταριών. Μικρότερο μέγεθος ή έστω διατήρηση μεγέθους με αύξηση χωρητικότητας και μείωση του χρόνου φόρτισης ,χωρίς να εκρήγνυται (insert Samsung joke here)

Χωρις να ειμαι ειδικος, πιστευω οτι τη δεδομενη στιγμη πιο πιθανο ειναι να βελτιωθει (κι αλλο) η power efficiency των ηλεκτρονικων (CPU, GPU etc) παρα η τεχνολογια των μπαταριων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6GB RAM Γιατί; Το δικό μου έχει 1.7GB και η ελάχιστη ελεύθερη που έχω δει είναι 800MB. Έστω για "ψυχολογικους" λόγους να δεχτώ ότι έχεις ανάγκη τα 3GB (insert sexist joke here). Αυτό που πρέπει να βελτιωθεί είναι η τεχνολογία των μπαταριών. Μικρότερο μέγεθος ή έστω διατήρηση μεγέθους με αύξηση χωρητικότητας και μείωση του χρόνου φόρτισης ,χωρίς να εκρήγνυται (insert Samsung joke here)

απο 2gb κ πανω απλα κρατα περισσοτερες εφαρμογες ανοιχτες παρασκηνιο

 

τωρα ποσο καλη πρακτικη ειναι να αφηνεις ανοιχτες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις ενω σου πινουν μπαταρια που κανενα κινητο δεν εχει απλετη δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασατε να αναφερετε την αντιγραφη των ονοματων της Apple.

Θεωρω πως μια τετοιου ειδους πληροφορια δεν αφορα ενα τεχνολογικο site, παρα μονο ενα κατινο-κουτσομπολιστικο site. Αλλωστε πιστευω δεν ειναι κατι που αφορα και δεν πρεπει να αφορα τον μεσο καταναλωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=hIS0GxESIH8

 

 

σε ποια τσέπη να το βάλουμε? νταξή εμενα μου αρέσει το format 6" μιας και δεν έχω tablet

 
από την άλλη εάν δεν πάρει το N πιο το νόημα....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόση ραμ πια χρειάζεται ένα... Android κινητό, για να 'ναι ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ στις εφαρμογές και τα games;

 

Λοοολ, όμως!

 

"Μηλαράκι" και πάλι "μηλαράκι"! Αν βάλει 6 γίγα η Apple, θα 'ναι για να χειρίζεσαι... σεληνάκατο με το κινητό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...