Προς το περιεχόμενο

iPhone 4s, facebook απο safari δεν ανοιγει πλεον το messenger


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω εμα θεμα με εναν φιλο και προσπαθουμε ποση ωρα να βγαλουμε ακρη χωρις αποτελεσμα...

Εχει το 4s με iOS 9. Ειχε εγκατεστημενο μονο το messenger του fb και οταν εμπαινε απο το safari στο m.facebook και παταγε τα μηνυματα, ανοιγε η εφαρμογη του messenger. ΕμφανιζΕ λοιπον πανω πανω αριστερα back to safari το οποιο δουλευε κανονικα, ενω απο τα δεξια εμφανιζε ενα κουμπι που δεν εχει ξαναεμφανιστει πουθενα αλλου και ελεγε back to messenger. Απο τη στιγμη που το πατησε αυτο ανοιγουν τα μηνυματα στον safari στο m.facebook και δε μπορουμε με τιποτα να το κανουμε να ξανα ανοιγει το messenger μεσα απο τη σελιδα του fb. Πως μπορουμε να το κανουμε reset αυτο;

Δοκιμασαμε εκκαθαριση δεδομενων safari, messenger, απεγκατασταση messenger, καθαρισμο cache του κινητου, επανεκκινηση αλλα τζιφος...

Καμια αλλη ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τίποτα. Απλά δεν ανοίγει πλέον μέσω browser και θέλει την εφαρμογή αναγκαστικά. Κ εγώ έμπαινα στα μηνυματα μου μέσω του Chrome browser αλλά από κάποια στιγμή και μετά σταμάτησε και μου ζητούσε να βάλω το messenger αναγκαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οχι δε καταλαβες. Μπαινει πλεον απο browser και θελουμε να το ξανα κανουμε να ανοιγει την εφαρμογη αυτοματα :P μαλλον βρηκαμε λυση σε πολλων το προβλημα αλλα ο φιλος μου θελει το αντιθετο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οχι δε καταλαβες. Μπαινει πλεον απο browser και θελουμε να το ξανα κανουμε να ανοιγει την εφαρμογη αυτοματα :P μαλλον βρηκαμε λυση σε πολλων το προβλημα αλλα ο φιλος μου θελει το αντιθετο.

Α, συγγνώμη κατάλαβα το αντίθετο. Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Restore εννοεις εργοστασιακές ρυθμισεις; Αν ναι, τοτε ναι αυτο θα ηταν η τελευταια λυση προφανως αλλα αντε ξανασεταρισε το απο την αρχη για εναν τοσο βλακωδες λογο. Μαλλον ετσι θα μεινει μεχρι να τυχει να γινει factory reset μελλοντικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...