Προς το περιεχόμενο

Το Mi Mix είναι για τη Xiaomi το smartphone του μέλλοντος με οθόνη χωρίς περιθώρια


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άουτς! Πόνεσε αυτό... Αλλά τι να λέμε τώρα αφού "δεν έχει" μπέζελς μας κάνει, τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες...  :devil:

Όλα τα xiaomi πάσχουν στις νυχτερινές φωτογραφίες, δεν περίμενα κάτι καλύτερο από το Mi Mix. Φαντάζομαι στο φως της ημέρας θα είναι καλό.

 

Η εικόνα που επισύναψες όμως δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα γιατί έχει κάνει πατατιά ο reviewer. Όλα τα xiaomi έχουν by default ενεργοποιημένη την λειτουργία "Beauty Mode" στην μπροστινή κάμερα η οποία αφαιρεί τις ατέλειες από το πρόσωπο και σε κάνει πιο "όμορφο". Αυτός είναι ο λόγος που λείπουν τόσες λεπτομέρειες από την εικόνα σε σχέση με το iPhone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=-m_J-0EQdIc&feature=youtu.be

 

Άουτς! Πόνεσε αυτό... Αλλά τι να λέμε τώρα αφού "δεν έχει" μπέζελς μας κάνει, τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες...  :devil:

 

"Xiaomi will likely not be able to mass-produce its “bezel-less” Mi MIX smartphone, mainly due the device's premium all-ceramic body. The production capacity for the futuristic phone will reportedly be limited to around 10,000 units per month, which, combined with the fact that Xiaomi has confirmed with us its intentions to sell the smartphone only in China, even further diminishes most people's chances of getting their hands on a similar device in the near future.

According to Kevin Wang, director of IHS Markit China, Xiaomi does not want to engage in “hunger marketing”, and the reason for the Xiaomi Mi MIX to be called a “concept” phone, is that it cannot be mass-produced at the moment. Posting on Chinese microblogging site Weibo, Mr. Wang explains that the production capacity for the futuristic device will be limited to only around 10,000 units per month."

 

 

Εχεις πλακα....

Μεχρι χτες ελεγες οτι ειναι προιον φαντασιας και δεν υπαρχει και σημερα ειδες το review του τζακι τσαν και εβγαλες συμπερασμα...

Δυο μερες τωρα λεμε περιμενουμε να βγει και να δουμε τα hands on και εσυ λες για πανουκλες...

Πιο πολυ ποναει εσενα παρα οσους που περιμενουν να βγει, γιατι οντως θελουν να το αποκτησουν και οχι να το κραξουν οπως κανεις απο την αρχη....

 

Το Butthurt ειναι τεραστιο...

 

giphy.gif

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν περιμεναμε να εχει κορυφαια καμερα ,οποιος θελει την καλυτερη καμερα παιρνει lumia 950 η galaxy s7 η pixel  :devil:

 

για την διαθεσιμοτητα ,οποιος βιαζεται ηδη το πουλανε τα κινεζομαγαζα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχεις πλακα....

Μεχρι χτες ελεγες οτι ειναι προιον φαντασιας και δεν υπαρχει και σημερα ειδες το review του τζακι τσαν και εβγαλες συμπερασμα...

Δυο μερες τωρα λεμε περιμενουμε να βγει και να δουμε τα hands on και εσυ λες για πανουκλες...

Πιο πολυ ποναει εσενα παρα οσους που περιμενουν να βγει, γιατι οντως θελουν να το αποκτησουν και οχι να το κραξουν οπως κανεις απο την αρχη....

 

Το Butthurt ειναι τεραστιο...

 

 

Αν έφτιαχνα τώρα μια εταιρεία, θα έφτιαχνα μόνο ένα super σασί τηλεφώνου με όλες τις νέες τεχνολογίες και υλικά (ακόμη κι αν ήταν σε πειραματικό στάδιο) που θα άκουγα πως ετοιμάζει ο ανταγωνισμός για το μέλλον, θα του έβαζα μέσα hardware από μια συσκευή των 100 ευρώ και θα σας το πουλούσα μετά σαν ...concept phone!

 

Α, περιμένω review ε!

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχεις τερματισει ντανε

 

με το ζορι πας να βγαλεις το τηλεφωνο χαλια ,τωρα ξερεις οτι εχει καμερα απο τηλεφωνο των 100 ευρω?

 

ελεος εισαι κ μοντ παναθεμα σε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το εχεις τερματισει ντανε

 

με το ζορι πας να βγαλεις το τηλεφωνο χαλια ,τωρα ξερεις οτι εχει καμερα απο τηλεφωνο των 100 ευρω?

 

ελεος εισαι κ μοντ παναθεμα σε

 

Έχοντας και nick απο την αγαπημένη σου εταιρεία, νομίζω πως γνωρίζεις καλά τις κάμερες της xiaomi... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έφτιαχνα τώρα μια εταιρεία, θα έφτιαχνα μόνο ένα super σασί τηλεφώνου με όλες τις νέες τεχνολογίες και υλικά (ακόμη κι αν ήταν σε πειραματικό στάδιο) που θα άκουγα πως ετοιμάζει ο ανταγωνισμός για το μέλλον, θα του έβαζα μέσα hardware από μια συσκευή των 100 ευρώ και θα σας το πουλούσα μετά σαν ...concept phone!

 

Α, περιμένω review ε!

 

:P

 

Οταν η εταιρια που λατρευεις υιοθετησει τα 6GBram/256GB με 91,3% ratio bezeless οθονη/ 4400mah μπαταρια, κεραμικο ακουστικο συστημα και σωμα και το κοστολογει 2000$, ο ανταγωνισμος παιζει να εχει εφευρει εμφυτευματα για επικοινωνια ή μπορει και την τηλεπαθεια   :-D

 

Μεχρι τοτε θα ειμαι πολυ γέρος για να μπορω να διαβασω το review σου...

 

Μεχρι τοτε απολαυσε την εξελιξη της τεχνολογιας στον χωρο της τηλεφωνιας απο τον ανταγωνισμο και οποια εταιρεια προχωραει με βηματα μπροστα, χαιδευοντας το iphone σου και προσπαθωντας να πεισεις τον εαυτο σου να δικαιολογησει την ψευτικη υπεροχη που νομιζεις οτι προσφερει το pricetag ενος iphone και φυσικα το "οικοσυστημα" που το συνοδευει...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητοι συμφορουμιτες, ειρηνη υμιν..!! 

 

μην τρωγεστε σαν να ειστε ιδιοκτητες ολων των παραπανω εταιριων..!  ολες εχουν τα θετικα και τα αρνητικα τους..!  

 

 

η Apple εχει αυτο το λειτουργικο και το "οικοσυστημα" το οποιο ειναι ταυτοχρονα πλεονεκτημα και μειονεκτημα. γιατι κανει καποια πραγματα ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ακριβως επειδη ειναι ολα σχεδιασμενα πανω στο οικοσυστημα. ομως επισης εχει αρκετα θεματα, επειδη το οικοσυστημα ειναι "κλειστο".  αυτο ειναι κατι που -εκτος των fan boys- ολοι οι υπολοιποι το βλεπουμε. 

 

η Xiaomi τα τελευταια χρονια, εχει μπει στα παπουτσια της APPLE οσον αφορα την πρωτοπορια, αλλα το κανει με τον δικο της "κινεζικο" τροπο. με φθηνες τιμες για αυτα που προσφερει, και μπολικες καινοτομιες, αλλα με "ανοικτη" πλατφορμα, δλδ λειτουργικο Android αλλα και δινοντας ελευθερια οσον αφορα τις ROM (βλ.επισημο ξεκλειδωμα bootloader). δεν κλεινει το συστημα της, απεναντιας το ανοιγει κι αλλο...!!

 αλλα οι συσκευες της τεχνικα, ειναι σε ανωτερο επιπεδο, απο τις τιμες που τις προσφερει...!!  ειναι κατα την αποψη μου, ο ορισμος του VFM..!  

 

η Samsung τελευταια καπου εχει χασει το δρομο της (οι μετοχοι ειναι κακοι συμβουλοι)....!  το ελεγα πριν απο κανα 2 χρονια, οτι με τοσα μοντελα που βγαζει ανα ετος, θα μπερδεψει τα μπουτια της καποια στιγμη, και τελικα την πατησε με το "εκρηκτικο" 7...!  

 

εμας μας ενδιαφερει παντα, τι προσφερει η καθε εταιρια, την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη που θελουμε να αγορασουμε συσκευη..!!  ολα τα αλλα ειναι για να λεμε...!!

 

 

ΥΓ. για να πω κι εγω το "καρφι" μου, περισσοτερο μου εκαναν εντυπωση πριν 2,5-3 χρονια η εισοδος της ASUS με τα ZENFONE, στην κατηγορια, με κατι συσκευαρες εκπληκτικες για την εποχη, παρα Π.Χ. το GALAXY S5 του τοτε..!  απο τοτε ειδα την ASUS να δινει μοντελα με 4GB RAM, 256gb ROM, 5000mah μπαταριες, που οι υπολοιποι εδινα με το σταγονομετρο 16gb + 2gb RAM+ 1800-2000mah....!!! :devil:  :devil:  :devil:  :-D  :-D         

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμας μας ενδιαφερει παντα, τι προσφερει η καθε εταιρια, την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη που θελουμε να αγορασουμε συσκευη..!!  ολα τα αλλα ειναι για να λεμε...!!

 

Ακριβως αυτο! Δεν συγκρινουμε εταιρειες, πωλησεις και κεφαλαια αλλα προοδο και τεχνολογια.

Στην θεση της Xioami και της Apple θα μπορουσε να ειναι οποιδηποτε εταιρεια.

 

Ομως οταν ο fanboyσμος ξεπερναει την λογικη, τα λογια ειναι περιττα γιατι πανε χαμενα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν καποιος αντι να ειναι λατρης της τεχνολογιας ειναι λατρης ενος logo αυτα συμβαινουν. Κακως χανεται τον χρονο σας. Και η apple ηλιθια ειναι. Πρεπει να βγαλει παλι το iphone 3g kai na to πουλαει 2000 ευρω. Θα τρελαθει στις πωλησεις και στα υπερκερδη. Δεν εχει σημασια τι, πως, γιατι. Αυτο που εχει σημασια ειναι να εχει πανω δαγκωμενο μηλο και να ειναι ακριβο. Οσο πιο ακριβο τοσο καλυτερα για να πουλαει ο πελατης μουρη. Βασικα γιατι να μην εχει και την τιμη χαραγμενη επανω? Να φαινεται. 

Μπορεις να κανεις κουβεντα με φανατικους οποιασδηποτε θρησκειας και να αναλυσεις λογικα επιχειρηματα? Οχι. Ε τι το παλευετε? Τα φανμποις αυτης της εταιριας την εχουν τοποθετησει στο εγκεφαλο τους εκει που οι φανατικοι θρησκοληπτοι τοποθετουν την θρησκεια τους. Αυτο τα λεει ολα και ειναι λυπηρο. Λυπηρο για τους ανθρωπους αυτους και μαγκια(=λεφτα) για την εταιρια. Εχει δημιουργησει εδω και χρονια ταλιμπαν καταναλωτες. Απιστευτο κι ομως αληθινο.

http://www.digitaltrends.com/apple/apple-causes-religious-reaction-in-brains-of-fans-say-neuroscientists/

 

 


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εχω πει πολλες φορες περιμενουμε αναλυτικα ριβιους απο αξιοπιστους ιδιωτες

 

για την ιστορια εχω ενα mi4c k δηλωνω περισσοτερο ευχαριστημενος απο οποιαδηποτε αγορα κινητου εχω κανει εβερ συμπεριλαβανομενης κ της καμερας (πριν ειχα lumia 730 το οποιο στο θεμα καμερας ειναι επισης αριστο)

 

περιμενουμε λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου επιβεβαιώσατε πως μερικοί πετάτε σχόλια χωρίς να είχατε ποτέ IPhone ή η μόνη εμπειρία που είχατε ήταν πριν από 4-5 χρόνια. :P

 

Μηδενική αντοχή λέει ο άλλος, ελλείψεις ο άλλος. Θέλω μια φορά όταν θα έρθει ο καιρός να αλλάξετε εσείς το android σας και εγώ το IPhone μου, να έρθετε να δούμε πρώτα την κατάσταση των παλιών συσκευών μας (δεν χρησιμοποιώ θήκες, μεμβράνες και αλλά εκτρώματα) και μετά να κάνουμε μαζί την ενεργοποίηση και το συγχρονισμό στις νέες μας συσκευές.

 

Γιατί ωραίες οι ατάκες αλλά ...θεωρητικά πάντα (σαν το xiaomi ένα πράγμα) :P

 

Αν εντελώς συμπτωματικά όλες οι ελλείψεις του είναι πράγματα που εσένα δεν σου χρειάζονται - από την στιγμή που δεν τα έχει το iphone εννοείται, πιο πριν σου σου χρειάζονταν - τότε ναι λογικό είναι να μην χαλιέσαι. Εγώ π.χ. από το 2012 δουλεύω μόνο με dual sim κινητά. Ποιο iphone μου προτείνεις να πάω να πάρω? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν εντελώς συμπτωματικά όλες οι ελλείψεις του είναι πράγματα που εσένα δεν σου χρειάζονται - από την στιγμή που δεν τα έχει το iphone εννοείται, πιο πριν σου σου χρειάζονταν - τότε ναι λογικό είναι να μην χαλιέσαι. Εγώ π.χ. από το 2012 δουλεύω μόνο με dual sim κινητά. Ποιο iphone μου προτείνεις να πάω να πάρω? :P

Δεν θα πάρεις IPhone. Δεν είναι υποχρεωτικό να το πάρεις με το ζόρι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...