Προς το περιεχόμενο

Core i7 7700k η Core i7 7800k(cannon lake)?


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι τι επεξεργασητ θα παρω3 το 2017 και ειμαι αναμεσα στον Core i7 7700k που βγαινει τον Ιανουαριο και τον Core i7 7800k που μαλλον θα ειναι ο πρωτος cannon lake και βγαινει τελος του 2017 και θα ειναι στην high end κατηγορια επεξεργαστων του 2017 ενω ο 7700k mid range. Θελω εναν επεξεργαστη που με μια δυνατη καρτα γραφικων να μποαρει να τρεχει ολα τα παιχνιδια σε 4κ ultra 60 fps για τα επομενα χρονια(2-3 χρονια τουλαχιστον). Εννοειται πως θα αλλαξω μνημη και μητρικη αλλα το υπολοιπο συστημα θα παραμεινει οπως ειναι μεχρι το 2018. Ξερουμε πως ο 77700κ θα κοστιζει 380 ευρω. Οποτε τι απο τα 2 ειναι καλυτερο να παρω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι τι επεξεργασητ θα παρω3 το 2017 και ειμαι αναμεσα στον Core i7 7700k που βγαινει τον Ιανουαριο και τον Core i7 7800k που μαλλον θα ειναι ο πρωτος cannon lake και βγαινει τελος του 2017 και θα ειναι στην high end κατηγορια επεξεργαστων του 2017 ενω ο 7700k mid range. Θελω εναν επεξεργαστη που με μια δυνατη καρτα γραφικων να μποαρει να τρεχει ολα τα παιχνιδια σε 4κ ultra 60 fps για τα επομενα χρονια(2-3 χρονια τουλαχιστον). Εννοειται πως θα αλλαξω μνημη και μητρικη αλλα το υπολοιπο συστημα θα παραμεινει οπως ειναι μεχρι το 2018. Ξερουμε πως ο 77700κ θα κοστιζει 380 ευρω. Οποτε τι απο τα 2 ειναι καλυτερο να παρω? 

Μας ρωτάς για κάτι που ακόμα δεν έχει βγει πρακτικά.

 

Ωραία να πας σε 7800Κ γιατί μυρίζοντας τα νύχια μου έμαθα θα είναι πολύ δυνατός, και σαν όνομα μου κάθεται καλύτερα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Οroku ελεος..Μας μιλας για υποθετικα σεναρια με βαθος 8-12 μηνων....Δηλαδη περιμενεις σοβαρα τωρα να σου πουμε κατι για να βοηθησουμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πέρα λέει οτι θέλει να τρέχει τα πάντα όλα 4K Ultra 60fps και εσείς κολλήσατε στον επεξεργαστή που θα βρει σε έναν χρόνο; :devil:

 

Και πρόσεξε το πιο βασικό, για τα επόμενα 2-3 χρόνια να τα τρέχει όλα ultra σε 4k με 60fps, οκ :D.

 

Σκεφτομαι τι επεξεργασητ θα παρω3 το 2017 και ειμαι αναμεσα στον Core i7 7700k που βγαινει τον Ιανουαριο και τον Core i7 7800k που μαλλον θα ειναι ο πρωτος cannon lake και βγαινει τελος του 2017 και θα ειναι στην high end κατηγορια επεξεργαστων του 2017 ενω ο 7700k mid range. Θελω εναν επεξεργαστη που με μια δυνατη καρτα γραφικων να μποαρει να τρεχει ολα τα παιχνιδια σε 4κ ultra 60 fps για τα επομενα χρονια(2-3 χρονια τουλαχιστον). Εννοειται πως θα αλλαξω μνημη και μητρικη αλλα το υπολοιπο συστημα θα παραμεινει οπως ειναι μεχρι το 2018. Ξερουμε πως ο 77700κ θα κοστιζει 380 ευρω. Οποτε τι απο τα 2 ειναι καλυτερο να παρω? 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ι7 8000K με gtx 2080 +16GB ddr5 ram θα σε καλυψουν νομιζω.

Σε desktop δεν θα δούμε κάτι παραπάνω απο DDR4. Ever.

 

Έτσι λέει η εταιρία που τις βγάζει δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε desktop δεν θα δούμε κάτι παραπάνω απο DDR4. Ever.

 

Έτσι λέει η εταιρία που τις βγάζει δηλαδή.

H samsung λεει κατι για μετα το 2020 σε Dram, αλλα μεχρι τοτε βλεπουμε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου θελει 4K 60fps εγω θα του το χαλασω? Αν θυμάμαι καλα το εχει ξαναρωτησει και κατι μου λεει οτι θα ξαναρωτησει σε κανα μηνα....Τρωγεται να αναβαθμιστει χωρις λογο με βαση υποθετικα σεναρια τιμες ημερες κυκλοφοριας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε desktop δεν θα δούμε κάτι παραπάνω απο DDR4. Ever.

 

Έτσι λέει η εταιρία που τις βγάζει δηλαδή.

 

Μάλλον άλλαξαν τα σχέδιά τους, έρχεται η DDR5 το 2020: http://www.pcworld.com/article/3109505/components/dram-will-live-on-as-ddr5-memory-is-slated-to-reach-computers-in-2020.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...