Προς το περιεχόμενο

Κόστος ακτινογραφίας θώρακα σε δημόσιο νοσοκομείο


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και δεν δικαιολογώ τα φακελάκια, άλλη φάση τα χειρουργεία ειδικά όταν ασθενείς περνάνε απάλευτες καταστάσεις ή κινδυνεύει η ζωή τους και άλλο πράγμα οι εξετάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη η αλλη εκδοχη που καποιος δεν θα το ''χειριστει'' οπως εσυ πως θα πρεπει να βγει απο το νοσοκομειο ;σε αναπηρικη καρεκλα;

τα χειρουργεια οπως και οι χειρουργοι δουλευουν σχεδον με φακελακια, διαφορετικα περιμενει καποιος αρκετα ειδικα σε νοσοκομεια μεγαλα,βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα λιγοτερες σε σχεση με το λαδωμα 

ετυχε να πεσω στη περιπτωση αλλα νοσοκομεια και πιο συγκεκριμενα αλλα τμηματα μεσα στα νοσοκομεια λειτουργουν διαφορετικα σε καλυψα φιλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας μα κανενας δε πληρωνει τιποτε σε δημοσια ειδαλλως θα λεγονταν ιδιωτικα να ξερουμε 2 - 3 πραγματακια

Μπα δεν νομίζω εγώ πέρσι ανασφαλιστος με βάρη κρύωμα μου έκοψαν κουστούμι διακόσια ευρώ και πήγα και στα έκτακτα.

 

Αφού έτρεξα σε γιατρό και με έβγαλε χαρτί ότι λόγο παχυσαρκίας είμαι ομάδα υψηλού κινδύνου πήγα στην πρόνοια και μου βγάλαν βιβλιάριο πρόνοιας και τα έσβησα αλλιώς θα πήγαιναν στην εφορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έτρεξα σε γιατρό και με έβγαλε χαρτί ότι λόγο παχυσαρκίας είμαι ομάδα υψηλού κινδύνου

 

Τη παχυσαρκια την απεκτησες απο το πολυωρο καθισιο μπροστα στη σελιδα του insomnia?

 

Καλα, αυτο που λενε οτι οι ανεργοι εχουν δωρεαν περιθαλψη δεν ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν νομίζω εγώ πέρσι ανασφαλιστος με βάρη κρύωμα μου έκοψαν κουστούμι διακόσια ευρώ και πήγα και στα έκτακτα.

 

Αφού έτρεξα σε γιατρό και με έβγαλε χαρτί ότι λόγο παχυσαρκίας είμαι ομάδα υψηλού κινδύνου πήγα στην πρόνοια και μου βγάλαν βιβλιάριο πρόνοιας και τα έσβησα αλλιώς θα πήγαιναν στην εφορία.

 

Ναι λογικό αν ήταν πριν το 2016 δεν υπήρχε ο νόμος, πρακτικά ο νόμος εφαρμόστηκε από Ιούνιο περίπου.

Καλα, αυτο που λενε οτι οι ανεργοι εχουν δωρεαν περιθαλψη δεν ισχυει?

 

Ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

 καλησπερα ρε μαγκες, για εργασια προσληψη και τετοια οταν ζητανε πηιστοποιητικο υγειας που κανεις ακτινογραφια θωρακος καλλιεργιες και τετοια  (ξερετε)  σε δημοσιο νοσοκομειο αν εισαι ανασφαλιστος πληρωνεις? η μπορεις μονο  μεσω οαεεδ, γιατι εφοσον αν σε ασφαλιζαν  στη προηγουμενη δουλεια πριν δεν γνωριζω ποσο κραταει η ασφαληση μετα η κοβεται εντελως μεχρι να βρεις εργασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στις γράψει γιατρός με παραπεμπτικό και είσαι γραμμένος στον ΟΑΕΔ, το βλέπουν μέσω του ΑΜΚΑ και στις γράφουν δωρεάν, αν δεν είσαι γραμμένος ΟΑΕΔ δεν γλιτώνεις το κόστος. Πάντως δεν είναι πολλά τα λεφτά, για δύο ακτινογραφίες πριν 2 χρόνια είχα δώσει περίπου 8 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επειγοντα ολες οι ακτινογραφιες είναι δωρεαν σε ολους .Σε τακτικο απογευματινο ιατρειο δημοσιου νοσοκομείου που πηγα προσφατα παλι δεν πληρωσα για ακτινογραφιες που ζητησε εκεινη τη  στιγμη ο γιατρος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Αν στις γράψει γιατρός με παραπεμπτικό και είσαι γραμμένος στον ΟΑΕΔ, το βλέπουν μέσω του ΑΜΚΑ και στις γράφουν δωρεάν, αν δεν είσαι γραμμένος ΟΑΕΔ δεν γλιτώνεις το κόστος. Πάντως δεν είναι πολλά τα λεφτά, για δύο ακτινογραφίες πριν 2 χρόνια είχα δώσει περίπου 8 ευρώ.

Δεν χρειάζεται να είσαι γραμμένος στον ΟΑΕΔ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/10/2016 στις 2:59 ΠΜ, Ghost_Rider είπε

κανενας μα κανενας δε πληρωνει τιποτε σε δημοσια ειδαλλως θα λεγονταν ιδιωτικα να ξερουμε 2 - 3 πραγματακια

Πολύ κακώς βέβαια.

Στις 29/10/2016 στις 12:20 ΠΜ, G1O είπε

δηλαδη η αλλη εκδοχη που καποιος δεν θα το ''χειριστει'' οπως εσυ πως θα πρεπει να βγει απο το νοσοκομειο ;σε αναπηρικη καρεκλα;

τα χειρουργεια οπως και οι χειρουργοι δουλευουν σχεδον με φακελακια, διαφορετικα περιμενει καποιος αρκετα ειδικα σε νοσοκομεια μεγαλα,βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα λιγοτερες σε σχεση με το λαδωμα 

Προσβάλλεις το μεγαλύτερο ποσοστο των χειρουργών που και εξαιρετικοί είναι στη δουλειά τους και θα προσβληθούν αν τους δωσεις φακελάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, filipN είπε

Δεν χρειάζεται να είσαι γραμμένος στον ΟΑΕΔ.

Πως είσαι σίγουρος για αυτό; Για να συντρέχει η ιδιότητα του άνεργου και ανασφάλιστου δεν θα πρέπει να είσαι γραμμένος στον ΟΑΕΔ; 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Πως είσαι σίγουρος για αυτό; Για να συντρέχει η ιδιότητα του άνεργου και ανασφάλιστου δεν θα πρέπει να είσαι γραμμένος στον ΟΑΕΔ

Όχι!

1. Έχει γίνει πρόσφατα με συγγενικό μου πρόσωπο σε νοσοκομείο (ανασφάλιστος και μη εγεγραμμένος σε ΟΑΕΔ).
2. http://www.moh.gov.gr/articles/health/anaptyksh-monadwn-ygeias/3999-prosbash-twn-anasfalistwn-sto-dhmosio-systhma-ygeias
3. https://www.onmed.gr/ygeia-eidhseis/story/319437/poy-na-kanete-dorean-eksetaseis-ean-eiste-anergoi-i-anasfalistoi

 

 

Επεξ/σία από filipN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, 23Optimus είπε

 καλησπερα ρε μαγκες, για εργασια προσληψη και τετοια οταν ζητανε πηιστοποιητικο υγειας που κανεις ακτινογραφια θωρακος καλλιεργιες και τετοια  (ξερετε)  σε δημοσιο νοσοκομειο αν εισαι ανασφαλιστος πληρωνεις? η μπορεις μονο  μεσω οαεεδ, γιατι εφοσον αν σε ασφαλιζαν  στη προηγουμενη δουλεια πριν δεν γνωριζω ποσο κραταει η ασφαληση μετα η κοβεται εντελως μεχρι να βρεις εργασια

Φιλε μου μεχρι και το 2016 που εβγαλα το πιστοποιητικο, εβγαζα τζαμπα την ακτινογραφια στο Τζανειο νοσοκομειο Πειραια. (Ειχα βγαλει και πιο παλια 4-5 φορες για αλλους λογους). Απλως επρεπε να ξαναπαω την επομενη μερα για να την παρω, μαζι με τη γνωματευση βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...