Προς το περιεχόμενο

format-vista


eirhnara7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σας,

θα ήθελα πληροφορίες (πχ τι windows σηκωνει ) σχετικά με το φορματ που θέλω να κάνω σε έναν υπολογιστή.τα χαρακτηριστικά του είναι αυτα : ειναι επιτραπεζιος υπολογιστης turbo x me vista home basic ,επεξεργαστης: intel celeron 2.4GHz, μνημη RAM :2 GB

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

post-280737-0-78855100-1477495352_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 2 γίγα ραμ και τα βίστα υπερβολικά είναι.

Θεωρητικά τα πάντα μπορεί να πάρει αναλόγως του τι drivers υπάρχουν.

οπότε γράψε μητρική και κάρτα γραφικών.

Αν δεν ξερεις πόσταρε εικόνα απ το speccy

 

 

tip:επειδή μάλλον δεν ξέρεις πως να βγάζεις screenshots,πατάς το κουμπάκι Printscreen(prtscn)στο πληκτρολόγιο,ανοίγεις την ζωγραφική και κάνεις ctrl  + v και σώζεις την εικόνα.Έπειτα πατας στο μήνυμα περισσότερες επιλογές απάντησης και ανεβάζεις την εικόνα εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να βάλεις με 2 γιγα ραμ θα μπουκωνει πολυ εύκολα.Λογικά για 7 θα εχει driver για να παίξει σωστά.Μετά κάνε μια έρευνα εδώ στις αγγελίες να βάλεις άλλα 2γιγα να πάρει μια ανάσα το εργαλείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xristaras12: ξερω να κανω screenshot.. απλως θέλω να κάνω φορματ σε άλλο pc και τραβηξα φωτο για να εχω τα χαρακτηριστικα.

 

cd εγκαταστασης εχω σιγουρα για windows 7 και 8 και τα drivers...αρα δε θα αντιμετωπισω καποιο θεμα κατα το φορματ? τυπου μετα να μην ανοιγει ο υπολογιστης..? να σημειωσω οτι εχω κανει φορματ κ αλλες φορες σε αλλα pc αλλα αυτο το φοβαμαι λιγο..

 

sotera:θα το εχω υποψιν μου αυτο που μου ειπες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χαρακτηριστικά αυτά δεν θα σε βοηθήσουν κάπου αλλου πάντως.

Πιο πολύ σε νοιάζει η μητρική παρά ποιος ειναι ο επεξεργαστής σε ενα format.

 

Για drivers καλό θα ηταν να κατέβουν νεότεροι αν ειναι αρκετά παλιοί αυτοί που έχεις εκτός κ αν δεν υπάρχουν άλλοι.

To πιθανότερο είναι όμως λόγω του επεξεργαστή οτι drivers για 10αρια δεν πρέπει να έχουν βγει είναι αρκετά παλαιό το hardware.

Αν δεν θες να πειραματιστείς με τα 10αρια και θες κάτι νεότερο βάλε 8.1 απ ευθείας (αν υπάρχουν drivers)

αν θες κάτι σίγουρο ώστε να μην μπλέξεις με το που βρίσκονται πράγματα που ξέρεις τώρα που είναι βάλε 7αρια.

 

Το σημαντικό ειναι όμως να μπει και άλλη ραμ στο σύστημα,με 2GB  είσαι ηδη αρκετά οριακά.Αν σερφάρεις στο ιντερνετ με 3-4 καρτέλες ανοιχτές η χρησιμοποιείς παράλληλα κάποια άλλη εφαρμογή τα 2 γιγα έχουν γίνει καπνός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...