Προς το περιεχόμενο

[smartphone] coolpad Max 64gb 4gb ram 5,5" 218€ (με παζάρι) @κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις την παραμικρη ιδέα τι λες? Στο bold αναφερομαι...

 

Φίλε ακριβώς αυτό αναρωτιόμουν και εγώ...

Κάποιοι πήραν πριν 2-3 χρόνια κάποια συσκευή με MTK και έχουν ακόμα άποψη για τα πάντα... 

Γενικά διαβάζω τρελά πράγματα εδώ μέσα και εντυπωσιάζομαι με τον αριθμό των ειδικών / παντογνώστων οι οποίοι έχουν τεστάρει τα πάντα και έχουν και απόλυτη γνώμη για όλα εδώ μέσα...

 

Όπως και να έχει η συσκευή για τα "ελληνικά" στάνταρ είναι πολύ αξιόλογη! 

Σίγουρα υπάρχουν και κάποιες άλλες προτάσεις ανταγωνιστικές, αλλά αυτές είναι μετρημένες στα δάχτυλα!

Το ότι το αγοράζεις από Κωτσόβολο είναι ένα τεράστιο + διότι είναι από τις λίγες πλέον εταιρίες που εξυπηρετούν σωστά όταν κάποιος κάνει χρήση της εγγύησης! (Δε λέω, σίγουρα κάποιοι θα έχουν παράπονα, αλλά τουλάχιστον σε μένα όποτε είχα πρόβλημα ήταν άψογοι)

 

Τέλος, να πούμε ότι το σπορ Κίνα δεν έχει ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με το σπορ Ελλάδα!!! 

Και εγώ κάνω αποκλειστικά αγορές από Κίνα (2-3 κινητά το μήνα και ποτέ από Ελλάδα), αλλά σε περίπτωση που πάθει κάτι το κινητό, τραβιέσαι και ή δε θα βγάλεις άκρη ποτέ ή θα μείνεις χωρίς κινητό για μήνες!

 

Κάποιοι θέλουν να κάνουν γρήγορα τη δουλειά τους και δε ξέρουν ή δε θέλουν να μπλέξουν με paypal, κινεζομάγαζα, λογισμικά, φόβο για αυτό το 0,001% τελωνείο, 2-3 εβδομάδες περίμενε ή οτιδήποτε άλλο.

 

Τέλος, θα έλεγα ότι είναι μια αξιόλογη πρόταση, αλλά προσωπικά θα προτιμούσα από e-shop το xiaomi redmi note 3 pro 3/32GB.

 

Φιλικά Ζάχος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ζαχαρια καλα ολα αυτα αλλα στο τελος μας τα χαλασες, περα του οτι το eshop δεν εχει την 3/32gb εκδοση, την 2/16 την εχει πανακριβα σε σχεση με αλλα μαγαζια του skroutz, δεν βλεπω τον λογο να προτιμηθεί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζαχαρια καλα ολα αυτα αλλα στο τελος μας τα χαλασες, περα του οτι το eshop δεν εχει την 3/32gb εκδοση, την 2/16 την εχει πανακριβα σε σχεση με αλλα μαγαζια του skroutz, δεν βλεπω τον λογο να προτιμηθεί!

 

Έχεις απόλυτο δίκαιο φίλε μου! 

 

Απλά είχε πάρει το μάτι μου αυτό στα crazy sundays αυτής της εβδομάδας:

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-3-pro-3gb-32gb-dual-sim-gold-p-TEL.090324

Το οποίο βέβαια εξαντλήθηκε οπότε είναι σα να μην υπάρχει πλέον!

Το 2/16 δε το συνιστώ για κανένα λόγο όπως λες και εσύ!

Πάντως έχει αρκετά μαγαζιά στο skroutz με το μεγάλο xiaomi σε αντίστοιχη τιμή του COOLPAD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το 2/16 δε το συνιστώ για κανένα λόγο όπως λες και εσύ!

 

Φίλε δεν το συστηνεις ειδικά από το eshop λόγω χαμηλότερων τιμών στο σκρουτζ ή γενικότερα εννοείς; Λόγω της επιπλέον ραμ θα σκεφτόμουν τα σύν χρήματα κι αν αξίζει, γι'αυτό ρωταω κι αν είναι κάτι επιπλέον να έχω κατά νου)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φίλε δεν το συστηνεις ειδικά από το eshop λόγω χαμηλότερων τιμών στο σκρουτζ ή γενικότερα εννοείς; Λόγω της επιπλέον ραμ θα σκεφτόμουν τα σύν χρήματα κι αν αξίζει, γι'αυτό ρωταω κι αν είναι κάτι επιπλέον να έχω κατά νου)

 

 

 

Γενικά εννοώ! 

Σκέψου ότι με 10-20 ευρώ παραπάνω παίρνεις 3GB RAM και 32GB ROM! Ειδικά στα android για να έχεις μια ευχάριστη εμπειρία, ίσως αυτή τη στιγμή που μιλάμε, τα 2GB να είναι οριακά επαρκείς, αλλά σε μισό με ένα χρόνο max θα χτυπάς το κεφάλι σου που δεν πήρες την μεγάλη έκδοση!

Και πίστεψέ με, το Redmi note 3 pro είναι πολύ μα πολύ πιο future proof από το coolpad λόγω συχνών αναβαθμίσεων λογισμικού, αρα θα το κρατήσεις για αρκετό καιρό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ακριβώς αυτό αναρωτιόμουν και εγώ...

Κάποιοι πήραν πριν 2-3 χρόνια κάποια συσκευή με MTK και έχουν ακόμα άποψη για τα πάντα... 

Γενικά διαβάζω τρελά πράγματα εδώ μέσα και εντυπωσιάζομαι με τον αριθμό των ειδικών / παντογνώστων οι οποίοι έχουν τεστάρει τα πάντα και έχουν και απόλυτη γνώμη για όλα εδώ μέσα...

 

Όπως και να έχει η συσκευή για τα "ελληνικά" στάνταρ είναι πολύ αξιόλογη! 

Σίγουρα υπάρχουν και κάποιες άλλες προτάσεις ανταγωνιστικές, αλλά αυτές είναι μετρημένες στα δάχτυλα!

Το ότι το αγοράζεις από Κωτσόβολο είναι ένα τεράστιο + διότι είναι από τις λίγες πλέον εταιρίες που εξυπηρετούν σωστά όταν κάποιος κάνει χρήση της εγγύησης! (Δε λέω, σίγουρα κάποιοι θα έχουν παράπονα, αλλά τουλάχιστον σε μένα όποτε είχα πρόβλημα ήταν άψογοι)

 

Τέλος, να πούμε ότι το σπορ Κίνα δεν έχει ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με το σπορ Ελλάδα!!! 

Και εγώ κάνω αποκλειστικά αγορές από Κίνα (2-3 κινητά το μήνα και ποτέ από Ελλάδα), αλλά σε περίπτωση που πάθει κάτι το κινητό, τραβιέσαι και ή δε θα βγάλεις άκρη ποτέ ή θα μείνεις χωρίς κινητό για μήνες!

 

Κάποιοι θέλουν να κάνουν γρήγορα τη δουλειά τους και δε ξέρουν ή δε θέλουν να μπλέξουν με paypal, κινεζομάγαζα, λογισμικά, φόβο για αυτό το 0,001% τελωνείο, 2-3 εβδομάδες περίμενε ή οτιδήποτε άλλο.

 

Τέλος, θα έλεγα ότι είναι μια αξιόλογη πρόταση, αλλά προσωπικά θα προτιμούσα από e-shop το xiaomi redmi note 3 pro 3/32GB.

 

Φιλικά Ζάχος

 

εχεις την παραμικρη ιδέα τι λες? Στο bold αναφερομαι...

 ακόμα και η κουτσή Μαρία γνωρίζει ότι τα SoCs της mtk είναι φτηνότερα και κατωτέρα απ τα αντίστοιχά της qualcomm .... ειδικά στον τομέα γραφικών, updates-υποστήριξης δεν υπάρχει επαφή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως δεν υπάρχει επαφή για τους snapdragon 615,616 και 617 που φοράει το coolpad, τα αντίστοιχα της mediatek είναι ανώτερα απο τα ανύπαρκτα αυτα soc της Qualcomm

 ακόμα και η κουτσή Μαρία γνωρίζει ότι τα SoCs της mtk είναι φτηνότερα και κατωτέρα απ τα αντίστοιχά της qualcomm .... ειδικά στον τομέα γραφικών, updates-υποστήριξης δεν υπάρχει επαφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα επαναλαβω την πρόταση μου για το Le eco le max 2!!! 222$ απο geek! Η Xiaomi καλη χρυσή αλλα η αλήθεια είναι οτι την ευρώπη την έχει γραμμένη .  official international version έχει μονο το Rm3s!!! Για μένα αυτό είναι απαράδεκτο όταν πάει τόσος κόσμος απο ευρώπη και αγοράζει τα κινητά τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως δεν υπάρχει επαφή για τους snapdragon 615,616 και 617 που φοράει το coolpad, τα αντίστοιχα της mediatek είναι ανώτερα απο τα ανύπαρκτα αυτα soc της Qualcomm

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Με γλύτωσες από γράψιμο!

Εξακολουθούν να γράφουν κάποιοι χωρίς να γνωρίζουν... 

Ο x10, x20 και x25 είναι πολύ αξιόλογοι επεξεργαστές και δεν έχουν καμια σχέση με τους MTK του παρελθόντος.

Τεσπα, ας μην το κάνουμε SD vs MTK νήμα!

 

Εγω θα επαναλαβω την πρόταση μου για το Le eco le max 2!!! 222$ απο geek! Η Xiaomi καλη χρυσή αλλα η αλήθεια είναι οτι την ευρώπη την έχει γραμμένη .  official international version έχει μονο το Rm3s!!! Για μένα αυτό είναι απαράδεκτο όταν πάει τόσος κόσμος απο ευρώπη και αγοράζει τα κινητά τους

 

Ίσως η πιο vfm πρόταση με κορυφαία χαρακτηριστικά και καλή ποιότητα κατασκευής! 

Προσωπικά έχω το Letv x600 και έχει κάποια θεματάκια το λογισμικό του (είμαι λίγο ψείρας), αλλά παρ'όλα το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως δεν υπάρχει επαφή για τους snapdragon 615,616 και 617 που φοράει το coolpad, τα αντίστοιχα της mediatek είναι ανώτερα απο τα ανύπαρκτα αυτα soc της Qualcomm

το αντίστοιχο μτκ του σναπ 617 είναι MT6750 με 2 φορές χειρότερή κάρτα γραφικών αν το θεωρείς δεν υπάρχει επαφή πάω πάσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αντίστοιχο μτκ του σναπ 617 είναι MT6750 με 2 φορές χειρότερή κάρτα γραφικών αν το θεωρείς δεν υπάρχει επαφή πάω πάσο

 

Τον mtk που λες τον βρίσκεις σε υλοποιήσεις τον 100 ευρώ ενώ εδώ έχουμε μια υλοποίηση με SD 617 των 200ίων! 

Μην τα ισοπεδόνουμε όλα! Λίγη αντικειμενικότητα δε βλάπτει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αντίστοιχο μτκ του σναπ 617 είναι MT6750 με 2 φορές χειρότερή κάρτα γραφικών αν το θεωρείς δεν υπάρχει επαφή πάω πάσο

 

ωωωππππ οχι αγαπητε μου! Μην τα γυρνας οπως σε βολευουν! Τα 61x chips πλασαρε η Qualcomm απέναντι στο 6752 το οποιο και ηταν 50% γρηγοροτερο και τα κινητα προσφέρονταν στην ιδια τιμη. Το ξερω πολυ καλά γιατι τοτε αγορασα κινητο. Επίσης πέρα απο τις καλές επιδόσεις και την καλη τιμή ειναι απλως απροβληματιστα. Μετά αντεπιτεθηκε η Qualcomm με τον 65x αλλα εβγαλε και X20 η MTK.

 

Γενικά σε κάθε price point η MTK προσφέρει κάτι δυνατοτερο μέχρι και την κλάσση των midrange. Δεν έχει εξισου δυνατη προταση με τον 820 στα ψηλα, δεν τον λες ομως και αργό τον Χ25.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που Πάμε και προτείνουμε κινητά από την Άπω Ανατολή (λες και μπορούμε να πεταχτουμε τη Δευτέρα να το αγοράσουμε) Δεν το καταλαβαίνω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...