Προς το περιεχόμενο

Kali Linux


GamerDesigner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικα μην ονομασεις το αρχειο σου trojan...

Ναι γινεται και εκτος τοπικου δικτυου βαζοντας την public ip σου οταν δημιουργεις το apk και κανοντας port forward στο modem σου.

Κατα τα αλλα οπως ειπαν και τα παιδια ψαξου λιγο παραπανω πριν πας σε αυτο το βημα, γιατι σιγουρα θα ξαναγραψεις εδω εχοντας αποριες κατα τη διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω παντως ποσο κουτορνιθια μας περνανε οσοι ασχολουνται με το kali linux και λενε :

 

"Το κανω μονο για μενα ...για να δω ποσο ασφαλες ειναι το ρουτερ μου"

"Πειραματιζομαι μονο σε μενα , για να δω στο ανδροιδ του κινητου μου τι θα γινει"

 

Ο 1ος θελει να κλεψει wifi απο τον γειτονα επειδη δεν ψηνεται να πληρωνει adsl και ο 2ος θελει να κατασκοπευσει το κινητο της γκομενας μπας και του φοραει κανα κερατο.

Και εμεις πρεπει να μαθουμε σε "αυτους" την αλφαβητα του λινουξ (ο σωστος τροπος) και μετα ή κατευθειαν (ο λαθος τροπος) την χρηση των εργαλειων της διανομης αυτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω παντως ποσο κουτορνιθια μας περνανε οσοι ασχολουνται με το kali linux και λενε :

 

"Το κανω μονο για μενα ...για να δω ποσο ασφαλες ειναι το ρουτερ μου"

"Πειραματιζομαι μονο σε μενα , για να δω στο ανδροιδ του κινητου μου τι θα γινει"

 

Ο 1ος θελει να κλεψει wifi απο τον γειτονα επειδη δεν ψηνεται να πληρωνει adsl και ο 2ος θελει να κατασκοπευσει το κινητο της γκομενας μπας και του φοραει κανα κερατο.

Και εμεις πρεπει να μαθουμε σε "αυτους" την αλφαβητα του λινουξ (ο σωστος τροπος) και μετα ή κατευθειαν (ο λαθος τροπος) την χρηση των εργαλειων της διανομης αυτης.

χαχαχαχαχα

Δε νομιζω να το γραφουν για εμας (αν ναι οχι για κουτορνιθια μας περνανε αλλα για μεγαλους μ@@@@ες), αλλα για να συμβαδιζουν με τους κανονες του site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα αρχιζει να μου επιβεβαιωνει τον κανονα οτι kali-backtrack οι λογοι υπαρξης των διανομων αυτων απευθυνεται σε αρχαριους οχι μονο σε linux αλλα γενικα απο θεματα pc και δεν το λεω ειρωνικα για τον ts τα πακετα loic για ddos η aircrack για σπασιμο wifi μπορουν να φορτωθουν ακομα και σε minimal rescue debian cd, παντα αναρωτιομουνα ποια η χρησιμοτητα υπαρξης των backtrack-kali? ε ο λογος υπαρξης αυτων ειναι επειδη all in the one ετοιματζηδικα πακετα κοινως για τους τεμπεληδες που βαριουνται να ψαχνουν ποια πακετα τους χρειαζεται για να τα εγκαταστησουν στην οποια διανομη τους.

 

πριν μερικα χρονια πριν βγει το kali οταν το backtrack μεσουρανουσε ενας γνωστος μου ζητουσε info πως να σπασει ασυρματο γειτονικο δικτυο wifi το οποιο εβλεπε απο το youtube εναν τυπα να τρεχει το backtrack μεσα απο τα windows, μηπως μου λεει εχεις το προγραμμα backtrack? του λεω δεν ειναι προγραμμα ειναι based linux distro και ο τυπας που ειδες στο youtube το ετρεχε σε virtual machine μεσα απο τα windows και στην τελικη του λεω βαλε το ubuntu και βαλε το repo στο mirror list να κατεβασει τα πακετα για backtrack που χρειαζεσαι επειδη το backtrack ειναι με εντολες και θα χαθεις, και τι με ρωταει? πως το πες ουπουτνου τι ειναι αυτο μου λεει? ηξερε το backtrack ως εννοια υπαρξης που ειναι για hardcore καταστασεις ενω το ubuntu το αγνοουσε και ηθελε να σπασει wifi δικτυο με sony vaio 10' win 7 starter 1+ghz χαιρετα μας τον πλατανο δηλαδη.

 

συμπερασματικα εν κατακλειδη οταν και η κουτση μαρια γνωριζει το backtrack-kali οι ψαγμενοι τι πρεπει να ξερουν? σημαινει εχει βρωμισει η ιστορια και οτι δεν τα χρησιμοποιουνε καν, ειναι κατι σαν μαθητευομενοι μαγοι των χρηματιστηριων αμα και η κουτση μαρια γνωριζει και δινει συμβουλες σε γνωστους που να επενδυσουν τα λεφτα τους και σε ποια μετοχη τοτε οι μεγαλομετοχοι καταλαβαινουν ε ειναι ωρα να πουλησουμε και να την κανουμε εχει βρωμισει η ιστορια, απο εκει να καταλαβετε οτι καθε τι πληροφορια στο internet που φιλτραρεται διδεται το πως να χακαρουμε τον αλλον η το πως να πλουτισουμε σε χρονο dt οτι κοινως μας δουλεουνε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εχω βαλει dual boot debian με kali για λογους...

  • αμα κανω καμια μαλακια με το debian να το διωρθωσω αμεσως ή να κανω chroot
  • να εχω all in one tools και να το χρησιμοποιω ελαχιστα για τετοια θεματα .

εχω βαλει το set ( social engginnering toollkit ) σε debian και δεν εχω ολα τα feautures ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμπερασματικα εν κατακλειδη οταν και η κουτση μαρια γνωριζει το backtrack-kali οι ψαγμενοι τι πρεπει να ξερουν? σημαινει εχει βρωμισει η ιστορια και οτι δεν τα χρησιμοποιουνε καν, ειναι κατι σαν μαθητευομενοι μαγοι των χρηματιστηριων αμα και η κουτση μαρια γνωριζει και δινει συμβουλες σε γνωστους που να επενδυσουν τα λεφτα τους και σε ποια μετοχη τοτε οι μεγαλομετοχοι καταλαβαινουν ε ειναι ωρα να πουλησουμε και να την κανουμε εχει βρωμισει η ιστορια, απο εκει να καταλαβετε οτι καθε τι πληροφορια στο internet που φιλτραρεται διδεται το πως να χακαρουμε τον αλλον η το πως να πλουτισουμε σε χρονο dt οτι κοινως μας δουλεουνε

 

ΔΙΑΔΩΣΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...