Προς το περιεχόμενο

Έναρξη επιχειρήσεις υπολογιστών


sam75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλος θέλει να ανοίξει κατάστημα με υπολογιστές, να φτιάχνει, να πουλάει κλπ.

Χρειάζεται κάποιο πτυχίο; Εννοείται ότι έχει γνώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει κερδος μονο ζαλισμα κ εξοδα...

Χρημα εχει μονο αν παρεις το σαπορτ σε κανα δημο και 20-30 επαγγελματιες γιατρους/λογιστες μτλ

Δηλαδή το μήνα τι κέρδος έχει; αυτός θα κάνει το πρωί άλλη δουλειά. Οπότε σαν δεύτερη το θέλει με υπάλληλο το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το μήνα τι κέρδος έχει; αυτός θα κάνει το πρωί άλλη δουλειά. Οπότε σαν δεύτερη το θέλει με υπάλληλο το πρωί.

 

θα σου πω το απλό: κάνε γύρα 5 τετραγώνων και πες μου πόσα τέτοια μικρο-μάγαζα υπολογιστών επισκευές και τέτοια θα δεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το μήνα τι κέρδος έχει; αυτός θα κάνει το πρωί άλλη δουλειά. Οπότε σαν δεύτερη το θέλει με υπάλληλο το πρωί.

ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ!

 

Πληρώνεις κανονικά ΤΕΒΕ (ΕΚΠΑ νομίζω είναι ο νέος φορέας) ΚΑΙ για τα κέρδη από το μαγαζί με ελάχιστες εισφορές γύρω στα 400 ευρώ το δίμηνο , ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΕΣΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΜΙΣΘΩΤΟΥ..

 

ΕΠΙΠΛΕΟΝ , θα έχεις τα νοίκια - ρεύμα - νερό - τηλέφωνα - κοινόχρηστα - δήμο - επιμελητήρια - λογιστή - μισθό υπαλλήλου - τέλος επιτηδεύματος (600 ευρώ ή 1000 ανάλογα το είδος της επιχείρισης) - ΦΠΑ - εφοριακούς..

 

Επιπλέον , πρέπει να έχεις κάποιο στοκ, τα προϊόντα τεχνολογίας απαξιώνονται απίστευτα γρήγορα, οπότε αν κάτι δεν το πουλήσεις σου προκαλεί ζημιά, και όσον αφορά το service, το 99% νομίζουν ότι επειδή πήραν ένα κωλο λαπτοπ ή κινητό της πλάκας όπου εσύ βγάζεις 3 με 5 % είσαι υποχρεωμένος να τους κάνεις και υποστήριξη τζάμπα.

 

 

Αποκλείεται να έχεις τέτοια κέρδη που να δικαιολογούν το κόστος όλων των παραπάνω.

 

Αν έχει φράγκα ο φίλος, ας ασχοληθεί με ηλεκτρονικό τσιγάρο. Και πάλι θα είναι δύσκολο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτός θέλει να βγάζει καθαρά 400 το μήνα, στη γειτονιά του δεν υπάρχει κανένα μαγαζί, επιπλέον λέει Θα δουλέψει με επαρχία.

Ο υπάλληλος θα είναι για 4 ώρες στα χαρτιά. Αμοιβή 15 ευρώ για 10 ώρες θα του δίνει.

Νομίζω ότι με 20 φορματ μόνο την εβδομάδα το λιγότερο βγάζει 400.

Βάζεις το φορματ 20 ευρώ και γίνεται κόλαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτός θέλει να βγάζει καθαρά 400 το μήνα, στη γειτονιά του δεν υπάρχει κανένα μαγαζί, επιπλέον λέει Θα δουλέψει με επαρχία.

Ο υπάλληλος θα είναι για 4 ώρες στα χαρτιά. Αμοιβή 15 ευρώ για 10 ώρες θα του δίνει.

Νομίζω ότι με 20 φορματ μόνο την εβδομάδα το λιγότερο βγάζει 400.

Βάζεις το φορματ 20 ευρώ και γίνεται κόλαση.

Αυτο που περιγράφεις είναι παράνομο, βασικά να πάει να ψοφήσει ο φίλος σου που θέλει να δίνει 15€ για 10 ώρες δουλειά
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του φίλου σου να συγκεντρωθει γιατί δουλειά έτσι δεν πρόκειται να κάνει.

Γιατί; δεν θέλει να την κάνει ως βασική εργασία, εργάζεται σε τράπεζα, ξέρει από υπολογιστές, πηγαίνει σε σπίτια κανονικά αλλά δεν έχει πολλά έσοδα, αν κάνει μαγαζί λογικά θα έχει πιο πολύ κόσμο και πιο πολλά έσοδα, πιθανόν λέει μπορεί να βρει και άκρη για εισαγωγή από κινα και να δουλεύει με χαμηλό κέρδος την επαρχία.

 

Φαντάσου rx 460, τιμή skroutz 120 Π.χ., αυτός να την δίνει στα 100. Από την ζήτηση βγάζεις κέρδος πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που περιγράφεις είναι παράνομο, βασικά να πάει να ψοφήσει ο φίλος σου που θέλει να δίνει 15€ για 10 ώρες δουλειά

Τον συγκεκριμένο υπάλληλο που θα πάρει τον ξέρει χρόνια, εκείνος κάνει τον χαβαλέ του με τα πισια, αν κάνει και 5 φορματ την ημέρα δεν χάθηκε κ ο κόσμος.

 

Είναι το χόμπι του, οπότε και τα 15 μια χαρά για αυτόν.

oποτε ειμαι κοροιδο που κανω τζαμπε φορματ σε φιλους μου :P φτου !

Όχι, σε φίλους έχουμε και μας έχουν κάνει.

 

Εδώ μιλάμε ο άλλος θα ανοίξει μαγαζί γειτονιά φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...