Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με radiator


johninio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στις επομενες μερες θα ξεκινησουμε παλι το oc και θα επιστρατευτει η nepton 280l απο την αποθηκη.Λοιπον πως την καθαριζουμε;Την εχω φυσηξει σε βενζιναδικο αλλα σκονη παραμενει πανωπου δεν φευγει.Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση;

 

 

*Αν θελετε προτεινετε και κανεναν ανεμηστηρα για radiator αλλα οχι πολυ ακριβο μηπως και αλλαξω τους jetflo που ειναι οντως jet.

Επεξ/σία από johninio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΘες την τοποθετησα σε εναν i3 και οι θερμοκρσασιες ηταν απλα τραγικες(45 σε idle 90 σε prime).Η αντλια ετρεχε στα 7000 και οι ανεμηστηρες full στο prime αλλα τιποτα. Θορυβο δεν ακουγα. Παει χαλασε;Μπορει καποιος να βοηθησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας το πιο απλο. Φως περναει μεσα απο το ψυγειο ή ειναι πιτα βρωμικο?

Μηπως εκει που την ειχε εχασε τα υγρα της? Μηπως απο καπου χανει?

Το μπλοκ το τοποθετησες καλα με σωστη ποσοτητα παστας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρο απλα ηθελα να το κανω σαν καινουριο.Υγρα δεν εχει χασει γιατι ουτε το κουτι ηταν μουσκεμα ουτε χανει απο καπου. Η τοποθετηση εγινε σωστα. Σημερα το πρωι την ειχα εξβ απο το κουτι απλα την εχω βαλει να δουλευει. Εχω την υποψια οτι φταιει το καλωδιο γιατι ενω κανει η αντλια σαν coil whine στα 7000 rpm δεν πρεσαρει το νερο ενω αν κουνησει το καλωδιο ξεκιναει + οτι το μεταλλικο απο κατω ειναι πολυ δροσερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση να εχει παρει αερα.Την ειχα παρει μεταχειρισμενη περυσι και δουλευε μια χαρα. Βεβαια το αυτοκολλητακι φαινεται ταλαιπωρημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να εχει παρει αερα και προτεινω να μην την λειτουργεις μην καψεις την αντλια αφου δεν ρουφαει υγρο. Θα προτεινα χωρις να σε παρω στον λαιμο μου φυσικα, να κοψεις τους σωληνες, να αδειασεις οτι εχει μεσα, να καθαρισεις ψυγειο, αντλια με καθαρο νερο, να παρεις κανουριους σωληνες, να γεμισεις την λουπα με απεσταγμενο/απιονισμενο νερο (wfi?) και να δεις αν εχει βελτιωση. Εγω αυτο θα εκανα παντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι επανω στο ψυγειο εχει ταπα που η coolermaster λεει να μην αφαιρεσεις.απο εκει θα βαλεις υγρο λογικα.τωρα για την εξαερωση.απο εκεινη την ταπα βαλε και βαλε την να δουλεψει εκτος pc βεβαια και ασε την να κανει εξαερωση μονη της.φυσικα δεν θα φυγει ολος ο αερας αλλα κανε το πολλες φορες ενω την γυρνας ταυτοχρονα.αυτο που θελεις ειναι να ανεβουν οι φυσαλιδες πανω πανω και να φυγουν εξω.παντως μην την πεταξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...