Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα κλειδώσει τα IMEI όλων των NOTE 7 (;)


colossus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παίζει να μην σου δώσουν τα λ7 πίσω αφού το χεις κάνει ρουτ

οχι δεν παιζει καμια περιπτωση, αφου αν δεν μου δωσουν τα λεφτα, θα πρεπει να μου δωσουν παλι το κινητο! και αυτο δεν το θελουν με τιποτα! οποτε δεν παιζει τετοια πιθανοτητα! :)

Αλήθεια πιστεύεις ότι θα κάτσουν να κοιτάξουν εάν το κινητό το έχει κάνει root; Παίζει όπως το πάρουν να πάει απευθείας για ανακύκλωση.

Ακριβως ετσι, αλλα και εκτος αυτου με αυτον που μιλησα και του ειπα πως δεν θελω να το δωσω και οτι το εχω κανει ρουτ, μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα. αυτο που καταλαβα παντως απο ολες τις συζητησεις και τα παζαρια που εκανα μαζι τους να το κρατησω, καταλαβα πως η σαμμυ καιγεται και εχει ριξει μεγαλο βαρος και εχει δωσει σαφεις οδηγιες σε καθε χωρα, με οποιονδηποτε τροπο να μαζεψουν τις συσκευες!

για να μην μπερδευτειτε επισης με τα nick name, ειμαι ο ιδιος που ανοιξα το θεμα (colossus), απλα μπαινω με του αδερφου μου τον λογαριασμο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οχι δεν παιζει καμια περιπτωση, αφου αν δεν μου δωσουν τα λεφτα, θα πρεπει να μου δωσουν παλι το κινητο! και αυτο δεν το θελουν με τιποτα! οποτε δεν παιζει τετοια πιθανοτητα! :)

Ακριβως ετσι, αλλα και εκτος αυτου με αυτον που μιλησα και του ειπα πως δεν θελω να το δωσω και οτι το εχω κανει ρουτ, μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα. αυτο που καταλαβα παντως απο ολες τις συζητησεις και τα παζαρια που εκανα μαζι τους να το κρατησω, καταλαβα πως η σαμμυ καιγεται και εχει ριξει μεγαλο βαρος και εχει δωσει σαφεις οδηγιες σε καθε χωρα, με οποιονδηποτε τροπο να μαζεψουν τις συσκευες!

για να μην μπερδευτειτε επισης με τα nick name, ειμαι ο ιδιος που ανοιξα το θεμα (colossus), απλα μπαινω με του αδερφου μου τον λογαριασμο. :)

μια χαρά μπορούν να σου επιστρέψουν την συσκευή πίσω και να πούνε ότι δεν έχουν καμία απολύτως ευθύνη ότι και αν γίνει λόγω ότι έχεις παρέμβει στο λειτουργικό του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά μπορούν να σου επιστρέψουν την συσκευή πίσω και να πούνε ότι δεν έχουν καμία απολύτως ευθύνη ότι και αν γίνει λόγω ότι έχεις παρέμβει στο λειτουργικό του

Χωρίς παρεξήγηση, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό που λες. Δεν είναι απλά μία συσκευή που έπαψε να λειτουργεί για οποιονδήποτε λόγο, αλλά για μία συσκευή που έχει γίνει παγκόσμια ανάκληση η οποία μπορεί να αναφλεγεί ανά πάσα στιγμή. Λες η εταιρεία προκειμένου να γλιτώσει 800 ευρώ να την αφήσει στα χέρια του κάθε πελάτη με κίνδυνο να πάρει φωτιά;

Επίσης σε καμία περίπτωση δε μπορεί να ισχυριστεί ότι δε φέρει ευθύνη, αφού η ίδια η Samsung παραδέχθηκε ότι η συσκευή είναι προβληματική από την πρώτη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός αλλά λέμε τώρα ότι έτσι σου έρχεται στην τρέλα(εισαι και λίγο μαζόχα) και του δίνεις μια στην γωνία του τραπεζιου με την οθόνη και την κανεις θρύψαλα. Εκεί τι γίνεται;

 

Υπάρχει κάποια οδηγία από την Samsung σε περίπτωση που δεν είναι λειτουργική η συσκευή ή έχει υποστεί οποιαδήποτε ζημιά ότι δεν θα την δεχτει πίσω η αντιπροσωπεία;

 

Το έχεις πάρει από σκρουτζομαγαζο και προφανώς η χωρα προέλευσης του δεν είναι η χώρα μας, εκεί τι γίνεται;

 

Αν είναι ευρωπαϊκή χώρα η Samsung Hellas πες Οκ το στέλνει από εκεί που ήρθε. Αν είναι εκτός τι κάνει αυτός που έχει την συσκευη; Την πάει στο σκρουτζομαγαζο και προσπαθεί να πάρει από εκεί τα χρήματα πίσω;

 

Για να το ξεκαθαρίσει κάποιος γιατί μου μοιάζει λίγο μπερδεμενο όλο το σκηνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια μερα θα αναψει το τηλεφωνο θα ειναι σε 2 μερες θα ειναι σε 20 σιγουρα θα παθει κατι ,αλλα δεν θα προλαβει γιατι θα κλειδωσει βασει imei ,οποτε επιστροφη και αγορα του 7edge με την εκπτωση των 150 €.το κακο ειναι οτι αν περασει καιρος ισως δεν σου κανουν αντικατασταση και χασεις τα χρηματα σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπιμο ποστ για το απλα να λεμε.. δεν εχει νοτε 7 ουτε τιποτα απλα ηθελε συζητηση 2 λογαριασμοι ψευτικοι τους οποιους βαρεθηκε και διεγραψε τζαμπα τοσες απαντησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως απο αυτα που καταλαβα

Δεν σου είπε κανεις οτι θα σου αλλάξει ιμει

Μόνος σου το φανταστηκες

Απο την αλλη κρατά το κ γραπτούς εκει που δεν παίρνει μελάνι

Απλα μην το χρησιμοποιείς οταν υπαρχει κόσμος γύρω

 

Ίσως θα έπρεπε να κριθεί παράνομη η χρήση του

Όπως σε άλλες χώρες

 

Άποψη μου δωστο

Και παρε το note 8 δεν θα αργήσει να το βγαλει

Ουτος η αλλος κάθε 6 7 μήνες βγάζει τηλέφωνα η σαμμυ και κάθε 3 βγάζει παραλλαγές τους

Κατι σαν note note plus s7 plus κλπ

Που λιγο πολυ ειναι ολα ιδια μεταξύ τους

 

Ποσο μαλλον τωρα που κάηκε απο την πατάτα του note 7

ΠΡΕΠΕΙ να βγαλει κατι για να μετριάσει την χασούρα

Τωρα αν απαξιώνει ετσι τα ιδια της τα μοντέλα

Note 5 galaxy edge plus κλπ και μαζι και τους χρήστες τους

Ειναι κατι που δεν εχει σημάσια μπρος στο κέρδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου φίλε. Εγώ λατρεύω την SONY. Τα πάντα που έπαιρνα ήταν SONY μέχρι που έμεινα άνεργος και πλέον λόγω οικονομικών δεν μπορώ να παίρνω. Σκέψου την ασφάλεια σου και την ασφάλεια των γύρω σου. Αν πχ μου έλεγε η SONY πως πρέπει να αποσύρει κάποια συσκευή που μάλιστα είναι υπεύθυνη για τραυματισμούς, θα το δεχόμουν γιατί το λέει η SONY. Έτσι πρέπει να το σκεφτείς και να πράξεις αναλόγως. Αν δεν ήταν θέμα ασφάλειας θα σου έλεγα να πας κόντρα και να το κρατήσεις έτσι για το γαμώτο, αλλά υπό αυτές τις συνθήκες και μετά από όλα αυτά τα συμβάντα θα σου πω όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σκοπιμο ποστ για το απλα να λεμε.. δεν εχει νοτε 7 ουτε τιποτα απλα ηθελε συζητηση 2 λογαριασμοι ψευτικοι τους οποιους βαρεθηκε και διεγραψε τζαμπα τοσες απαντησεις...

Επειδη εισαι μεγαλο νουμερο, και δεν ειχα ψευτικους λογαριασμους με αυτο που πας να υπονοησεις, εγω ειμαι αυτος που ανεβασα το ποστ, εφαγα αδικο μπαν γιατι ειχα πανω απο εναν λογαριασμο αλλα στην ουσια ηταν του αδερφου μου, και τελος, αυριο θα ποσταρω το βιντεο με το note 7 που ειχα στην κατοχη μου και το τραβηξα λιγο πριν το επιστρεψω για να το εχω να το θυμαμαι οτι καποτε το ειχα στα χερια μου. να το βουλωσεις και να μην το παιζεις οτι τα ξερεις ολα. να σε δω τι θα πεις μετα νούμερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εδω υπάρχουν 2 θεματακια με τις τακτικες που παει να ακολουθησει. το πρώτο είναι πως μπορεί καποιος να μην εχει αναγκη τα χρήματα και να το κρατήσει οπως και να εχει,  ακομα και κλειδωμενο, και το δευτερον που με ενδιαφερει ειναι πως ακομα και αν θελω να το δωσω εγω, το θεωρω κοροιδια να εχω πληρώσει ντουκου και αμεσως τα χρηματα, και να περιμενω καποιες μερες να μου βαλουν τα χρηματα στο λογαριασμο.  με ρωτησε κανενας αν εχω εγω λεφτα περισσευουμενα να παρω ένα ακριβο τηλεφωνο και να περιμενω μετα τα χρηματα μου, ακομα και αν είναι μερικες ημερες?  Είναι σωστο αυτό?

 

 

Oτι χειροτερο εχω ακουσει αυτο τον μηνα.

 

ps: αν και banned το acc, που σημαινει οτι δεν εχει νοημα να συνεχιστει αυτο το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε μας την χαρη ρε τραγικε hellojim που εχεις και αποψη επι του θεματος! αφορα 2 διαφορετικες περιπτωσεις ανθρωπων που ειναι πιθανοι κατοχοι note 7. πανεξυπνε. ανατριχιασαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μπορεί να μην έχεις πρόβλημα, αλλά αν πάρει το κινητό φωτιά δεν αφορά μόνο εσένα. Αφορά και τους συνανθρώπους σου που κινδυνεύουν από αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κανε μας την χαρη ρε τραγικε hellojim που εχεις και αποψη επι του θεματος! αφορα 2 διαφορετικες περιπτωσεις ανθρωπων που ειναι πιθανοι κατοχοι note 7. πανεξυπνε. ανατριχιασαμε.

 

4 δεκ εγινε το thread, 6 δεκ εγινε το account σου. Κατα πασα πιθανοτητα αυτο ειναι το 2ο account του TS μιας και το αρχικο εγινε ban. Brilliant, σαν την επιλογη σου να κρατησεις το Note 5.

Επεξ/σία από hellojim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 δεκ εγινε το thread, 6 δεκ εγινε το account σου. Κατα πασα πιθανοτητα αυτο ειναι το 2ο account του TS μιας και το αρχικο εγινε ban. Brilliant, σαν την επιλογη σου να κρατησεις το Note 5.

ρε συ έλεος κάθεσαι και "κατασκοπεύεις" τα acc των άλλων? με όλο τον σεβασμό get a life ή απλά μην συμμετέχεις σε ένα ποστ που δεν σε ενδιαφέρει.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...