Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση ραμ


alani123321

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν εβαζες μια ποιο χαμηλη ψυκτρα θα εισουν οκ με της μνημες 

 

Πίστεψέ με πως δεν θα ήταν οκ, αν είχε πιο χαμηλή ψύκτρα θα έβρισκε πάνω στις μνήμες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φαν πιανει το σλοτ σχεδοον απο πανω ως κατω. Ποσο να το σηκωσω;

Βγαλε το πλαινο καπακι και βγαλε δυο-τρεις φωτογραφιες να δω τι εχεις κανει εκει. Αυτα που λες δεν μου καθονται καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι. Τρωει ολη την θεση απο παμω ως κατω. Νομιζω ειναι σωστα τοποθετημενη η ψυκτρα.

 

Βγάλε καλύτερη φωτογραφία λίγο πιο μακριά. Την δεύτερη ram (την δεξιά) βάλ'την στο τελευταίο slot. Στο είπε νωρίτερα ο Σπύρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις τοποθετησει σωστα τον ανεμιστηρα.
Δες εδω http://www.pureoverclock.com/wp-content/uploads/2012/12/Installation-111.jpg

Επρεπε ο ανεμιστηρας να εξεχει προς τα επανω. Μαλλον εχεις βαλει αναποδα τα μεταλικα ελατηρια που τον κρατανε στη θεση του (ισως και να τα εχεις βαλει και τελειως λαθος, δεν μπορω να δω. Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο ανεμιστηρας δεν ειναι στη σωστη θεση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην του λές προς τα επάνω για να μη μπερδευτεί πάλι, προς τα έξω πες του το pc το έχει όρθιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην του λές προς τα επάνω για να μη μπερδευτεί πάλι, προς τα έξω πες του το pc το έχει όρθιο :P

:D σωστος! Φυσικα εννοουσα οπως στην φωτογραφια που παρεθεσα που ειναι ξαπλωτο και ο ανεμιστηρας ειναι προς τα επανω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ποσο προς τα εξω να παει το φανακι? σχεδον ακουμπαει στο πλαινο του κουτιου. Και οι μνημες που εχω ειναι πολυ μεγαλες. Μου φαινεται απιθανο να χωρεσει μια τετοια μνημη στο πρωτο σλοτ, οσο πιο εξω και να παει το φανακι. Τεσπα θα το βγαλω και θα δω αν γινεται τπτ γτ ακομα δν το ακουμπησα. Θα βαλω και τις μνημες στο 2, 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ποσο προς τα εξω να παει το φανακι? σχεδον ακουμπαει στο πλαινο του κουτιου. Και οι μνημες που εχω ειναι πολυ μεγαλες. Μου φαινεται απιθανο να χωρεσει μια τετοια μνημη στο πρωτο σλοτ, οσο πιο εξω και να παει το φανακι. Τεσπα θα το βγαλω και θα δω αν γινεται τπτ γτ ακομα δν το ακουμπησα. Θα βαλω και τις μνημες στο 2, 4.

για δοκιμή βάλε πρώτα τη ram στο πρώτο slot. Προσπάθησε στη συνέχεια να τοποθετήσεις ανεμιστήρα. Άν δεν τα καταφέρεις βάλε ram σε δεύτερο-τέταρτο slot και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σωστη τοποθετηση του ανεμιστηρα ειναι οπως στις φωτογραφιες http://www.thermalright.com/html/products/cpu_cooler/true_spirit_120m.html

Οι φωτογραφιες που εστειλες δεν ειναι τραβηγμενες απο σωστη γωνια και δεν φαινεται καθαρα αλλα απο αυτο που μπορω να δω ο ανεμιστηρας φαινεται να ειναι χαμηλοτερα τοποθετημενος απο οτι επρεπε.

 

Δες το installation guide να δεις αν τα εχεις κανει ολα σωστα http://www.thermalright.com/support.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...