Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εργαζόταν πάνω στο δικό της Touch Bar


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως θυμάμαι στα τέλη του 2001 να παίρνω πληκτρολόγιο της Microsoft το οποίο είχε στο επάνω μέρος μια μπάρα με ένα σορό κουμπιά τα οποία άνοιγαν ένα σορό διαφορετικές εφαρμογές πολύ γρήγορα χωρίς να τις ψάχνεις στον υπολογιστή και είχες και την δυνατότητα μέσω των drivers να διαλέξεις τι εφαρμογή θα ανοίξει το κάθε πλήκτρο.Για εκείνα τα χρόνια ήταν πολύ μπροστά και εμένα με βόλεψε απίστευτα.Το πιο εντυπωσιακό είναι πως δούλεψε και στα 7άρια όχι μονο στα xp και δουλεύει ακόμα και σήμερα σε δεύτερο pc που το εχω.
Για εμένα είναι κάτι πετυχημένο,μπορεί να μην είναι must για να το έχεις αλλα όταν κάποιον τον βολεύει γιατί να μην το πάρει;Είναι φυσικά και θέμα budget αλλα και πάλι το βλέπω ως χρήσιμο εργαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβαίνω όλους τους ζεν μάστερ της τυφλής πληκτρολόγησης με το θέμα της μπάρας αφής που δε θέλετε να κοιτάτε κάτω. Μη κοιτάτε! Νομίζω χάσατε το νόημα της ύπαρξής της. Προσωπικα επειδή θέλω τουλάχιστον μία επιπλέον εξωτερική οθόνη για να γινομαι πιο παραγωγικός δεν έχω κανένα πρόβλημα να κοιτάω στο πληκτρολόγιο για κάποιες εφαρμογές όπως το Final Cut Pro με το τρόπο που το παρουσιάσανε! Στο συγκεκριμένο σενάριο μόνο αύξηση παραγωγικότητας βλέπω. Στη πράξη θα δούμε αν ειναι παραγωγικό και χρήσιμο.

 

Ένα πασει περίπτωση ειναι καινοτομία και από την apple αλλά και τη Microsoft. Μακάρι στα νέα MacBook Pro το πρόβλημα να ήταν η touchbar...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...