Προς το περιεχόμενο

Sansung S7 Edge Θηκη-Προστατευτικό γυαλί, αδιέξοδο;


pix_lax82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα θα ήθελα την βοηθεια σας στην πονεμένη ιστορια πρστασίας ενος samsung s7 edge.

Εχει κανεις κάποια ιδεα ποιος συνδιασμός απο προστατευική θηκη και τζαμάκι ή μεμβράνη είναι συμβατή;

Επειδη οι περισσότερες θήκες "πετάνε" την μεμβράνη ή το τζαμακι εκει που γίνεται curved στις γωνίες η οθόνη και μετά απο λίγο καιρό βγαίνει σε διάφορα σημεία εκει που το πιέζει η θήκη.

Ειναι κάποιος που έχει κάποια καλή εμπειρία επειδή εγω φάει 2 ήττες;

Τελευταίο σενάριο που δοκίμασα και κράτησε λίγες μέρες ήταν το:

 

Θήκη: Spigen (SGP-556CS20040) Slim Armor

Μεμβράνη: Μεμβράνη Προστασίας Puro για Galaxy S7 Εdge (1 τμχ) Matte

 

Κράτησε 2-3 μέρες και στην συνέχεια η μεμβράνη στις άκρεα "πετάχτηκε" απο την θήκη στις γωνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς πολύ δύσκολο να κρατηθεί κάποιο πάνω στις curved οθονες ρε γμτ.

 

Και εγώ το ίδιο θέμα και τελικά το άφησα χωρίς τίποτα στην οθόνη αλλά το πρόσεχα πολύ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και το κακό είναι οτι ξοδέψεις και κάποια χρήματα στον αέρα μεχρι να καταλάβεις οτι με τις curved οθόνες τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά :)

Δεν μπορεί όμως κάποια λύση θα υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει λύση ένα μέλος ειχε προτείνει ένα που δεν έβγαινε εύκολα

 

Κάνε ένα ψάξιμο μέσα στα άλλα τοπικ και θα το βρεις (θα το εψαχνα αλλά είμαι στην δουλειά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλουμε ζελατινα; Δεν κανει τιποτα; Το τζαμακι λογικο να μη καθεται, αλλα και η ζελατινα βγαινει;

Και εγω το ιδιο θεμα εχω και ειμαι στο ψαξιμο για αυτο ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ζελατινα στα κουμπωματα στο τελος βγαινει ευκολα.

 

γενικα ολες οι κυρτες οθονες εχουν θεματα με την προστασια οθονης οτι και αν βαλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ετσι το χω απο την 1η μερα και δεν εχει παθει τιποτα.

Το προσεχω βεβαια...

Μου την σπανε πολυ τα τζαμακια κι οι ζελατινες.Θελω να εχω αμεση επαφη με την οθονη και να την ευχαριστιεμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ετσι το χω απο την 1η μερα και δεν εχει παθει τιποτα.

Το προσεχω βεβαια...

Μου την σπανε πολυ τα τζαμακια κι οι ζελατινες.Θελω να εχω αμεση επαφη με την οθονη και να την ευχαριστιεμαι.

Γιατι άμα βάλεις ποιοτικο tempered glass καταλάαινεις διάφορα?? Μόνο με κλειστή οθόνη στις άκρες που κουμπονει τι καταλαβαίνεις στον χειρισμού αφή αίσθηση όψη της οθόνης οθόνης δν εχει ουδέ μία διαφορά! Άμα έχεις δοκιμάσει του 2ευρου tempered glass ή διαφάνειες λογικό να έχεις τέτοια άποψη!

 

Γνκα οι curved οθόνες όσο ωραίες και να φαίνονται τόσο "χειρότερες" κ αχριςαστες είναι! Δν μπορείς να βάλεις προστασία οθόνης και λόγο της κουρμπας δημιουργούνται αδύναμα σημεία που είναι πιο εύθραυστα σε περίπτωση πτώσης δλδ διπλό το κακό.. πάρε wallet θήκη πιστέψω ή κλτρη λύση για αυτά τα κινητά άμα δν εμπιστεύεσαι τον εαυτό σου και ξέρεις θα τι ρίξεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω βρε παιδιά...
Εγώ στο κινητό δεν έχω τίποτα. Η οθόνη είναι μια χαρά. Απλά δεν το βάζω με κλειδά σε τσέπες. Μόνο αυτό, τίποτα άλλο. Μήπως είναι λίγο υπερβολικό όλο αυτό με τις ζελατίνες και τις οθόνες; 
Έχει τη συσκευή να την ευχαριστιέσαι. Στο κάτω κάτω και να το πουλήσεις και να έχει ένα ψιλό, πόσο θα σου κόψει από την τιμή; Ένα 20άρικο; Σιγά...

 

Υ.Γ.: Πριν ένα χρόνο πήρα μία θήκη μόνο την οποία δεν την βάζω πάντα. Περισσότερο για να μην το βαριέμαι. Για την αλλαγή δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω το εχω εδω και 1 μηνα σχεδον χωρις τζαμακι/ζελατινα με μια απλη θηκη του 5ευρου και το κινητο ειναι κομπλε.Βεβαια ειναι λιγος ο χρονος για να βγαλω συμπερασματα. Απλα οπως προαναφερθηκε δεν το βαζω σε τσεπες με κλειδια κλπ και προσεχω πως το βγαζω απο την τσεπη, ποτε ατσαλα και γρηγορα.

 

Και το κινητο που ειχα πριν (samsung ativ S) 3μιση-4 χρονια χωρις τιποτα στην οθονη και ακομα ειναι σαν καινουργια.Το προσεχα πολυ βεβαια και ζητημα να επεσε κατω 3 φορες ολα αυτα τα χρονια.

 

Οριστε και μια φωτογραφια για του λογου το αληθες (περα απο τη σκονη γιατι πλεον ξεκουραζεται στο συρταρι, δεν εχει τιποτα, ουτε ιχνος γρατζουνιας)

 

post-265521-0-20184100-1478568498_thumb.jpg

 

 

 

 

Παντως μεσα στη βδομαδα σκεφτομουν να αγορασω ενα τζαμακι 18 ευρω απο ενα μαγαζι που βρηκα και καλυπτει ολη την οθονη μαζι με τα 2 κουμπια (πισω-διεργασιες) αλλα με αυτα που διαβαζω οτι ξεκολλαει ευκολα μου φαινεται θα πεταξω τα λεφτα μου τζαμπα. Στην τελικη βαζουμε ενα τζαμακι ισιο και αν ειμαστε τοσο γκαντεμηδες και παθει κατι στο edge μερος του τι να πω.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για το δικό μου βρήκα ζελατίνα της σάμμυ η οποία κάθεται τέλεια χωρίς να ξεκολλάει.Η ζελατίνη αυτή είναι απο την ίδια εταιρεία και όχι 3ου.Μαζί με την δερμάτινη θήκη της σάμμυ νομίζω το κινητό είναι και πιο όμορφο και σχετικά προστατευμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω 3 μερες το κινητο και ακομα δεν εχω προλαβει να παρω καποια προστασια οθονης.

Φιλοι μου που εχουν παρει παντως ειπαν πως μετα απο 2-3 μερες ειτε το πεταξε η θηκη ειτε ξεκολλησε απο μονο του.

Παντως σε γνωστη αλυσιδα καταστηματων που ρωτησα μου ειπαν πως δεν γρατζουνιεται με κλειδια κλπ αφου εχει gorilla glass, αλλα το επικινδυνο ειναι η σκονη στις τσεπες που μαζευεται και γδερνει την οθονη.

Σας ακουγεται φυσιολογικο; Παντως μετα απο αυτο φοβαμαι να το βαλω στην τσεπη και ψαχνω για ζελατινα!  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...