Προς το περιεχόμενο

Sansung S7 Edge Θηκη-Προστατευτικό γυαλί, αδιέξοδο;


pix_lax82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εγω το εχω 3 μερες το κινητο και ακομα δεν εχω προλαβει να παρω καποια προστασια οθονης.

Φιλοι μου που εχουν παρει παντως ειπαν πως μετα απο 2-3 μερες ειτε το πεταξε η θηκη ειτε ξεκολλησε απο μονο του.

Παντως σε γνωστη αλυσιδα καταστηματων που ρωτησα μου ειπαν πως δεν γρατζουνιεται με κλειδια κλπ αφου εχει gorilla glass, αλλα το επικινδυνο ειναι η σκονη στις τσεπες που μαζευεται και γδερνει την οθονη.

Σας ακουγεται φυσιολογικο; Παντως μετα απο αυτο φοβαμαι να το βαλω στην τσεπη και ψαχνω για ζελατινα!  :fear:

Φυσιολογικότατο, συνήθως από την άμμο κάνουν γρατσουνιές οι οθόνες λόγω ότι είναι πολύ σκληρότερη ακόμα και από μέταλλο και πολλά άλλα υλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως, όχι Edge, άλλη συσκευή, έπεσε κάτω πρόσφατα ενώ φορούσε Nillkin 9H+. Το τζαμάκι διαλύθηκε, αλλά το κινητό δεν έπαθε τίποτα. Το είχα πληρώσει 20€, αλλά τα έβγαλε τα λεφτά του. Από γρατσουνιές, προστατεύεσαι και με μία απλή ζελατίνα, το πρόβλημα είναι άμα πέσει. Δυστυχώς το Edge, με τις καμπύλες άκρες, έχει σημαντικό θέμα και δε νομίζω να μπορεί να προστατευθεί 100%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τζαμακι με εχει σωσει και εμενα στο παρελθον και μαλιστα αυτα τα φθηνα των 4-5 ευρω...

Εσπασε το τζαμακι και η οθονη απο μεσα παρεμεινε αθικτη!

Τωρα με το edge τι κανουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως, όχι Edge, άλλη συσκευή, έπεσε κάτω πρόσφατα ενώ φορούσε Nillkin 9H+. Το τζαμάκι διαλύθηκε, αλλά το κινητό δεν έπαθε τίποτα. Το είχα πληρώσει 20€, αλλά τα έβγαλε τα λεφτά του. Από γρατσουνιές, προστατεύεσαι και με μία απλή ζελατίνα, το πρόβλημα είναι άμα πέσει. Δυστυχώς το Edge, με τις καμπύλες άκρες, έχει σημαντικό θέμα και δε νομίζω να μπορεί να προστατευθεί 100%.

Και πως ξερεις οτι αν δεν ειχες το τζαμακι θα εσπαγε η οθονη;

Τα τζαμακια αυτα σπανε πανευκολα και ειναι δυσκολο να καταλαβεις αν πραγματι εκανε δουλεια σε πτωση ή οχι.

Επισης τζαμακι και S7 edge δεν πανε πακετο εκτος κι αν δεν φοραει καποιος θηκη.

Μια ζελατινα ειναι υπεραρκετη πιστευω για μικρογρατζουνιες απο σκονη και μικρα σκουπιδακια.

Που στο edge συγκεκριμενα δεν κανει γρατζουνια το τζαμι αλλα η επιστρωση(oleophobic) που εχει πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζελατινα απο καταστημα εντος Αθηνας που μπορουμε να βρουμε;

Απαραιτητη προυποθεση να καλυπτει και τις edge πλευρες και να μη ξεκολλαει μετα απο 2 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον. Πηγα πλαισιο και αγορασα μια μεμβρανη με 7 ευρω (στα αλλα εβγαινε 15+), την εβαλα κομπλε αλλα αφου βαλω την θηκη, μετα απο λιγο την πιεζει και αρχιζει να δημιουργει φυσαλιδες στις ακρες.Πριν το αγορασω ρωτησα την κοπελα και της εδειξα την θηκη και λεει "ειναι κομπλε, δε θα εχεις προβλημα".

Προφανως και θα παω αυριο απο κει να δω τι μπορει να γινει αλλα θα παραγγειλω σημερα κιολας μεμβρανες απο ebay.

 

Θα κοιταξω να εχει αυτο το κοψιμο ωστε να μη φτανει μεχρι τις ακρες και να συγκρουεται με την θηκη.14972029_10209408754674424_2007352298_n.

 

Πραγματικα σπάστηκα για τα πεταμενα λεφτα παντως.

 

 

 

 

EDIT: Σηκωσα λιγο τη μεμβρανη απο τα πλαγια και τις ακρες που εκανε collide με την θηκη και την εκοψα με το ψαλιδι και τωρα ειναι κομπλε. Δε νομιζω να σηκωνει curved protectors το edge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xtreme mobiles στο αιγάλεω εχει την μεμβράνη αυθεντική της samsung εγώ που την χρησιμοποιώ είναι αρκετά καλή

Ειχα ακουσει οτι η σαμυ δε βγαζει μεμβρανες :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βγαζει την εχω πετυχει που και που στο skroutz , εχουν γινει και αναφορες στο myphone οτι εχει καλη εφαρμογη αλλα ειναι πολυ δυσκολη στην τοποθετηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...