Προς το περιεχόμενο

Μetro 2035 [Φημολογία]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως όλα δείχνουν, μέσω ανακοίνωσης στην επίσημη ιστοσελίδα του βιβλίου Metro 2035, το 2017 θα έχουμε νέο Metro παιχνίδι. Η εταιρεία ανάπτυξης ( 4A games ) δεν έχει ανακοινώσει κάτι επίσημα αλλά γνωρίζουμε ότι σχεδιάζει εδώ και καιρό 2 νέα games. Το ένα εκ των δύο είναι γνωστό αλλά για το 2ο δεν γνωρίζουμε τίποτε ακόμα.

 

http://metro2035.com/

 

post-376588-0-11780000-1478639006_thumb.jpg

 

Προσωπικά περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία το επόμενο παιχνίδι, το 2033 και Last Light ήταν πραγματικά διαμαντάκια και από τα ομορφότερα single player games που έχω παίξει. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξεκίνησα το 2033 σε περίοδο που ημουν με λάπτοπ και δε το είχα ευχαριστηθεί. Το άφησα στη μέση. Οταν βγήκε το Last Light είχα δυνατότερο μηχάνημα ( GTX 670 τότε ) και το είχα λιώσει non stop μέσα σε 2 μέρες. Το 2033 το τελείωσα πέρυσι με την GTX 770. Από τα αγαπημένα μου παιχνίδια. Επίσης θεωρώ ότι έχει από τα καλύτερα shooting στοιχεία ( δεν ξέρω αν το έγραψα σωστά, εννοώ γενικά ήχος όπλων, εφέ κλπ ). Ρεαλισμό στα όπλα και φοβερή ατμόσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι θέλω να το ξαναπαίξω το 2033, γιατί τότε με 6000+ και δύο 4850 δεν το χάρηκα πλήρως.

Αλλά με τέτοιο backlog... Αργεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που βρήκε το 2033 μέτριο και του άρεσε πολύ το Last Light; :P

 

Αν το ειδες οταν πρωτοκυκλοφορησε το 2033 ισως οχι.

 

Πολλες απο τις βελτιωσεις του last light, τοσο στα γραφικα οσο και στο gameplay ενσωματωθηκαν στην redux εκδοση του 2033.

 

Υπηρξε και redux εκδοση για το Last light αλλα οι βελτιωσεις εκει ηταν πολυ λιγοτερες (γιατι δεν υπηρχε τοση αναγκη).

 

Εγω που ειδα μονο τις βελτιωμενες εκδοσεις τα βρηκα ισαξια. Λιγο περισσοτερη δραση στο LL, πιο κοντα σε παραδοσιακο FPS αλλα μικρη διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που βρήκε το 2033 μέτριο και του άρεσε πολύ το Last Light; :P

κι εγώ την ίδια εντύπωση έχω, αλλά μάλλον ήμουν σε διαφορετική φάση όταν τα έπαιξα για αυτό μου άρεσε πιο πολύ το 2ο 

 

όπως το ίδιο μπορώ να πω και για τα human revolution και mankind divided που εντάξει ουσιαστικά δεν υπάρχει λόγος να μου αρέσει το 2ο περισσότερο, αλλά μου αρέσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημη ανακοίνωση στο Facebook:


 


"You may have noticed some sites have reported that a new Metro game would be released in 2017. Deep Silver has released the following statement...


As the exclusive rights holder to videogames set in the Metro 2033 universe, Deep Silver has ambitious plans for the hugely successful Metro series.


But just to manage our fans' expectations - releasing the next Metro game in 2017 is not one of them.



When we have more news to share, we will.


Thank you for your patience."


 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επίσημη ανακοίνωση στο Facebook:

"[...]

But just to manage our fans' expectations - releasing the next Metro game in 2017 is not one of them.

When we have more news to share, we will.

[...]"

Ok, then.

Θα έχουμε νέο thread, όταν (και αν) υπάρξει ανακοίνωση / επιβεβαίωση για το νέο τίτλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...