Προς το περιεχόμενο

Δεν υπάρχει να επιλέξω το ''none'' στο Group by..


stratigos24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο λάπτοπ με windows 7 ultimate προσπαθώ να βγάλω το group by επιλέγοντας το none αλλά δεν υπάρχει πουθενά αυτή η επιλογή.. 

 

post-182562-0-76011400-1478733530_thumb.png

 

Kαμιά βοήθεια;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιες χαζομαρίτσες είχα δει σε ένα λάπτοπ με 7άρια black (δηλαδή πειραγμένα). Τα δικά σου είναι από untouched μέσω εγκατάστασης ή τίποτα πειραγμένα; Το πρόβλημα στο δημιούργησε τελευταία ή απλά τώρα το πρόσεξες;

Δοκίμασε σε γραμμή εντολών να δώσεις sfc /scannow μήπως και διορθώσει τίποτα.

Μια άλλη λύση είναι να δημιουργήσεις νέο χρήστη και να δεις αν στο κάνει και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα..

 

Τα 7άρια μου είναι από download με το service pack 1 προεγκατεστημένο. Κλειδί αυθεντικό. Είχα και utouched σε dvd, αλλά δεν το έβαλα για να μην χάνω χρόνο με τα updates κλπ. Απλά έβαλα τα windows με το service pack 1 (που λογικά δεν είναι πειραγμένο), μετά πέρασα χειροκίνητα τα update που είχαν βγει από την microsoft για τα 7άρια για να μην ψάχνει και στη συνέχεια έβαλα ένα update της microsoft για να βρίσκει τα επόμενα updates.. (ξέρεις, για να λύσει το κλασσικό πρόβημα του αφήνω 100 μέρες το πισι να ψάχνει windows update μπας και βρει τίποτα..) και έκανα και άλλα 34 λοιπόν πουυ βρήκε.

 

Το λάπτοπ το έστησα πριν λίγες μέρες με τα 7αρια, μιας και άλλαξα ssd. Δεν είμαι για να ξανακάνω φορμάτ, ούτε όμως και για να δοκιμάζω αν με άλλο όνομα χρήστη μου το κάνει ή όχι, γιατί έχω τα cue στα τραγούδια στο virtual dj που θα μείνουν μόνο αν έχω αυτό το user name.

 

Aυτό μπορεί να επηρεάσει τίποτα αρνητικά; sfc /scannow

 

 

Edit: Έτρεξα και το sfc /scannow αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε μόνο το sp1 μέσα δεν έγινε κάτι. Έλεγα μήπως ήταν τίποτα πειραγμένα με προεγκατεστημένα διάφορα προγράμματα και πειραγμένα settings.

 

Το δεύτερο χρήστη θα τον κάνεις για να δούμε αν είναι πρόβλημα στον χρήστη σου ή είναι καθολικό. Μετά σβήστον

 

Το sfc σημαίνει system file check και απλά ελέγχει αν τα βασικά αρχεία του συστήματος είναι σωστά ή αν έχει καταστραφεί κάποιο.

 

Το πρόβλημα αυτό στο κάνει σε οποιονδήποτε φάκελο δοκιμάσεις ή μόνο στους φακέλους με μουσική;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μόνο sp1 είχε.

 

Ναι, σε όλους τους φακέλους..

 

Και ξέρεις τί άλλο μου κάνει εντύπωση; Και στον σταθερό (7 ultimate) και στο άλλο λάπτοπ (7 professional), ούτε εκεί υπάρχει πουθενά το ''none'' στο group by..

 

Edit: Κάτι άλλο που είδε μόλις φίλος μου εδώ που καθόμαστε μαζί.. έβαλε πχ group by name (στο άλλο λάπτοπ) και μετά είχε την επιλογή by none.. απλά δηάδή δε στην δείχνει όταν είναι ήδη επιλεγμένη.. πώς μου φάνηκε και μένα ότι δεν ήταν στο none... κάπως μου τα έδειξε σε κάποια αντιγραφή που πέρναγα κάτι φακέλους και χύμα κομμάτια και μπερδεύτηκα μάλλον..  :lol:  :lol: Και τώρα το έκανα και εγώ και όντως ήτανε στο none γιαυτό και δεν υπήρχε σαν επιλογή..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: Κάτι άλλο που είδε μόλις φίλος μου εδώ που καθόμαστε μαζί.. έβαλε πχ group by name (στο άλλο λάπτοπ) και μετά είχε την επιλογή by none.. απλά δηάδή δε στην δείχνει όταν είναι ήδη επιλεγμένη.. πώς μου φάνηκε και μένα ότι δεν ήταν στο none... κάπως μου τα έδειξε σε κάποια αντιγραφή που πέρναγα κάτι φακέλους και χύμα κομμάτια και μπερδεύτηκα μάλλον..  :lol:  :lol: Και τώρα το έκανα και εγώ και όντως ήτανε στο none γιαυτό και δεν υπήρχε σαν επιλογή..

 

Ναι ρε φίλε! Το by none εμφανίζεται μόνο μετά που θα αλλάξεις το group by. Δεν εμφανίζεται στη λίστα όταν δεν είναι ενεργοποιημένη κάποια επιλογή ομαδοποίησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...