Προς το περιεχόμενο

Στα ύψη εκτοξεύτηκαν οι πωλήσεις του νέου MacBook Pro σε πέντε μόλις ημέρες


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος θέλει να κάνει τη δουλειά του γρήγορα και αξιόπιστα παίρνει Mac, τέλος. Αυτή τη στιγμή δεν υπαρχει κατασκευαστής που να μπορεί να προσφέρει την εμπειρία χρήσης ενός mac. Και ξέρετε γιατι; γιατι όλοι οι άλλοι χρησιμοποιούν windows, τα οποία ειναι έτη φωτός πίσω. Σας το λεει πρώην χρήστης windows με 20 χρόνια εμπειρία σε αυτά,

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζεις από ένα μαγαζί iPhone 7 Plus και το καινούριο Mac Book Pro και δεν μπορείς να τα συνδέσεις μεταξύ τους.
Γελάνε και οι φορτιστές από τα Nokia 3210.

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό trololo...

 

Δηλαδή στην Γερμανία ένας μέσος μισθός είναι 1700x3=€5100;

 

SEEMS LEGIT

Ναι τόσος είναι ο μισθός μου στην γερμανία...Όχι ο μέσος μισθός. Δεν ξέρω αν ένας μέσος μισθωτός χρειάζεται φορητό ή mac.

Μιλάμε για επαγγελματίες με παραγωγικό προσανατολισμό χρήσης υπολογιστή, όχι να μπαίνουν facebook μια φορά τη μέρα...

Μιλάμε για ανθρώπους που οι απαιτήσεις της δουλειάς τους είναι πάνω από τον μέσo μισθό. Εκτός αν κλαις που δεν μπορούν να πάρουν οι υπάλληλοι σε κατάστημα ρούχων ή σε ηλεκτρολογίο αυτοκινήτων macbook pro....

 

THAT SEEMS MORE LEGIT THAN YOURSELF

 

Αν ειρωνεύεσαι απλά δεν ξέρεις σε πόσο φτωχή χώρα ζούμε...

 

Λυπάμαι για την κατάντια μας και δεν το παίζω λεφτάς....τόσα πληρώνουν έξω για τις ίδιες ώρες εργασίας μου εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το βλέπετε ετσι,ξεγελιέστε επειδή το μήλο ???? βγάζει κάθε χρόνο ένα μοντέλο με το ίδιο λειτουργικό .Η Microsoft πουλάει το λειτουργικό της και σε άλλες εταιρίες για αυτο μη κάνετε σύγκριση με το surface book ,διότι υπάρχουν λαπτοπ με τα windows10 απο την dell,Lenovo,surface ,Samsung,hp,turbo x , Toshiba κλπ εταιρίες.δε μπορεί να υπάρχει συγκρίσει mac os με windows 10os διότι αν σε κάποιον δεν αρεσει το surface θα πάρει λενοβο

Sent from my RM-1118_15207

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τόσος είναι ο μισθός μου στην γερμανία...Όχι ο μέσος μισθός. Δεν ξέρω αν ένας μέσος μισθωτός χρειάζεται φορητό ή mac.

Μιλάμε για επαγγελματίες με παραγωγικό προσανατολισμό χρήσης υπολογιστή, όχι να μπαίνουν facebook μια φορά τη μέρα...

Μιλάμε για ανθρώπους που οι απαιτήσεις της δουλειάς τους είναι πάνω από τον μέσo μισθό. Εκτός αν κλαις που δεν μπορούν να πάρουν οι υπάλληλοι σε κατάστημα ρούχων ή σε ηλεκτρολογίο αυτοκινήτων macbook pro....

 

THAT SEEMS MORE LEGIT THAN YOURSELF

 

Αν ειρωνεύεσαι απλά δεν ξέρεις σε πόσο φτωχή χώρα ζούμε...

 

Λυπάμαι για την κατάντια μας και δεν το παίζω λεφτάς....τόσα πληρώνουν έξω για τις ίδιες ώρες εργασίας μου εδώ.

 

Γράψε ρε μάγκα τότε, 1/3 του μισθού σου που είσαι και γαμάτος. Κρίμα όμως που δεν αντικατοπτρίζει τα γενικά νούμερα.

Άτομα που γνωρίζω με καλές δουλειές και καλές θέσεις στο εξωτερικό είναι μεταξύ 2500-3500, αλλά μάλλον θα είναι μοδίστρες και ηλεκτρολόγοι αυτοί.. :wacko:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εσύ θεωρείς λογικό το να καταργήσουν την SD και να κάνουν την ζωή δύσκολη σε κάποιον που έδωσε πολλά λεφτά για ένα επαγγελματικό εργαλείο καινούργιο

Δεν είπα ότι είναι λογικό. Είπα ότι έχει την πολυτέλεια να το κάνει. Κάκιστη επιλογή κατά τη γνώμη μου που ούτως ή αλλως δεν αφορά την τσέπη μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε ρε μάγκα τότε, 1/3 του μισθού σου που είσαι και γαμάτος. Κρίμα όμως που δεν αντικατοπτρίζει τα γενικά νούμερα.

Άτομα που γνωρίζω με καλές δουλειές και καλές θέσεις στο εξωτερικό είναι μεταξύ 2500-3500, αλλά μάλλον θα είναι μοδίστρες και ηλεκτρολόγοι αυτοί.. :wacko:

 

Δεν είμαι μάγκας και συγχώρα με που δουλεύω 20 ώρες τη μέρα....είμαι γιατρός σε απαιτητική χειρουργική ειδικότητα.

Συγχώρα με επίσης που δεν υπάρχει εργασιακή κάστα σαν τη δική μου να δουλεύει περισσότερο απ'ότι εμείς (24ωρο νόμιμο, άυπνο)

 

Επίσης τα 2500-3500 είναι πολύ καλά για εμάς αλλά είναι λίγα για τους γηγενείς εκεί γι αυτό βρίσκουμε και τις θέσεις (είμαστε φτηνά εργατικά χέρια...). Οι έλληνες γιατροί στην γερμανία βρήκαν πεδίον δόξης λαμπρό γιατί οι γερμανοί γιατροί θεώρησαν ότι τους κοροιδεύουν να δουλεύουν ατελείωτα για 4 χιλιάρικα...και πήγαν στην ελβετία δίπλα να δουλεύουν με 8-9 ή στην σουηδία για να δουλεύουν λίγο με τα ίδια. 

 

That's your world...

 

Στην TrumpΟχώρα δε όσοι απαιτείται να έχουν mac πληρώνουν σίγουρα ένα ενοίκιο όσο το mac....κοίτα λίγο πόσο έχουν τα σπίτια σε μια μεσαία πολιτεία (οχι στην california) και θα καταλάβεις ότι το mac στην ελλάδα έπρεπε να κάνει 250ε. 

 

Από την άλλη οι φίλοι σου έχουν τόσες εταιρικές παροχές με τα 2500 που δεν έχουν ανάγκη να αγοράσουν τα λαπιτόπια τους...

 

Είμαστε Λαική Δημοκρατία του Κονγκό...δεν είναι ακριβά τα macbook... 

Δεν θέλει να μας λεηλατήσει το μισθό η apple...δεν έχουμε να μας λεηλατήσει τίποτα....

 

Τέρμα η κλάψα. Ευχαριστώ. 

 

Εϊμαι καλά...

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναμενόμενο... παραγγελία δεν έχω κάνει ακόμα, αλλά είναι μέσα στο προγραμμα.

Παιδιά τα είπαμε ξανά με τα προβλήματα , αλλά εμένα το μεγαλύτερο πρόβλημα μου είναι πως θα συνδέσω 2 κάρτες γραφικών εξωτερικά . Το iPhone και λοιπά προβλήματα συνδέσης,είναι οδοντόκρεμες....

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γεγονός ότι είναι ψέμα το γράφημα ?? η κάθε εταιρία αν θέλει μπορεί να λαδώσει σε αυτούς που κάνουν τις διαδικτυακές πωλήσεις - στην Apple με τόσα δισεκατομμύρια που έχουν ε αν λαδώσουν 10.000.000$ σίγουρα θα κάνουν chart ότι και καλά πούλησε τόσα εκατομμύρια.

 

Όπως είχα αναφέρει και σε άλλο topic δεν γίνεται εφόσον τόσος πολύς κόσμος που παραπονέθηκε + που ο phill έλεγε τις πιο χαζές δικαιολογίες για την κατάργηση της SD + που δημιουργήθηκαν πολλά forum γεμάτο παράπονα - ε δεν γίνεται ξαφνικά να πούλησε τόσο πολύ όταν βλέπεις στο Internet γεμάτο παράπονα + βιντεάκια στο youtube !!!!

γιατί να είναι ψέμα? άνθρωπος όταν βλέπει κάτι ακριβό και διάσιμο προσπαθεί να το αποκτήσει νιώθοντας ανώτερος και ικανοπιιμενος με τον εαυτο του με αυτό..... αν υπάρχει οικονομική δυνατότητα το κάνει

 

όλα είναι θέμα marketing ώστε το κάνεις τα μυαλά τον καταναλωτών να δουλεύουν αλλιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζεις από ένα μαγαζί iPhone 7 Plus και το καινούριο Mac Book Pro και δεν μπορείς να τα συνδέσεις μεταξύ τους.

Γελάνε και οι φορτιστές από τα Nokia 3210.

Δεν χρειαζεται καλώδιο γιατί αν γνωριζες, μια και βρίσκεσαι σε forum τεχνολογιας, υπάρχει το universal cloud clipboard όπου πχ γράφεις ένα εγγραφο στο κινητό ή tablet και το συνεχίζεις στο imac και αντιστροφα on the fly

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται καλώδιο γιατί αν γνωριζες, μια και βρίσκεσαι σε forum τεχνολογιας, υπάρχει το universal cloud clipboard όπου πχ γράφεις ένα εγγραφο στο κινητό ή tablet και το συνεχίζεις στο imac και αντιστροφα on the fly

Αν δεν χρειάζεται καλώδιο γιατί υπάρχει αντάπτορας;

Με τι ταχύτητα μεταφέρεις δεδομένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...