Προς το περιεχόμενο

Η Oculus φέρνει το VR στα lower-end PCs


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά θα σου πω εγώ τι κατάληξη θα έχει .

Από μικρό παιδί ήξερα τι θα έπαιζα στα 40 μου. 
Θα μπαίνω στο σαλόνι, θα μιλάω με την Εύα για το πως πήγε η μέρα μου, θα μετράει την υγεία μου, θα μου προτείνει ταίρι που θέλει να μου ρουφήξει το παπάρι, αλλά εγώ θα έχω άλλο Mood, θα γουστάρω να πιώ 5 γουλιές κρύα μπύρα, να ρίξω τις μπότες μου όπου γουστάρω .

Μετά θα κάνω το κεφάλι δεξιά "κράκ" , αριστερά "κράκ" και θα την ρωτάω που συχνάζουν οι φίλοι μου (Aka  ένας σε Πολιορκία κάστρου με εκατοντάδες παίκτες, άλλος σε Ναυμαχία Γαλέρας, άλλος στην Καρχηδόνα, άλλος στο διάστημα κτλ κτλ) , θα την ρωτάω να μου βρει που παίζει και το πρώην αφεντικό μου από την δουλειά .

Αφού τον βρει θα φορέσω το VR,  γάντια 
ένα tshirt κ μια φόρμα που θα έχουν ενσωματωμένα τα πάντα από μικρόφωνο έως αισθητήρες κίνησης για το πως θα παίζω μέχρι  μικρούς αγωγούς ρεύματος για να με τινάζει το ρεύμα όταν θα πληγώνομαι .(fuck yeah! tough nut i am)

Θα μεταφέρομαι μετά στον server με τον φίλο μου στο ίδιο λαγούμι φωνάζοντας "ΦΑΕ ΡΥΖΙ ΚΙΤΡΙΝΙΑΡΗΗΗΗ ΑΑΑΑΑΑ!!!! TAKA TAKA TAKA !!!" και στο Dolby Atmos να παίζει 



ή σε μονομαχία one on one ξιφομαχία με το αρχίδι καπετάνιο της Αγγλικής Γαλέρας (πρώην αφεντικό μου) που αφού του χώσω το ξίφος και το στρίψω, θα κλοτσήσω το πτώμα του χάμω ...

 

Either way, αφού τελειώσω και βγάλω το άχτι μου, θα βγάλω το Gear   και θα πιω την υπόλοιπη μπύρα ακούγοντας την γειτόνισσα να ξεδίνει πάνω στο Symbian 2525 .


Σημείωση : Στους server με Realism On ο χαρακτήρας θα τρέχει όπως θα τρέχεις κ εσύ (φάση γυμναστική μαζί με παιχνίδι) . 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέλλον ουσιαστικά δεν είναι το VR. Είναι το AR/MR. Η σύγκλιση αναλογικής και ψηφιακής πραγματικότητας.Δεν εννοώ ότι το VR δεν έχει μέλλον ως τεχνολογία κατανάλωσης περιεχομένου και gaming. Όσο όμως και να εξελιχθεί, πιστεύω ότι θα παραμείνει μια απολαυστική πολυτέλεια για λίγους: hardcore gamers ή/και geeks. Tο δυναμικό και οι προοπτικες του AR/MR είναι απείρως μεγαλύτερες. Οι τιμές θα αργήσουν να πέσουν και για τα 3 βέβαια. Μιλάμε για σοβαρές υλοποιήσεις και όχι Gear VR, Daydream κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα ο Vasilius 3-4 comment παραπανω εθεσε τον πηχη ψηλα και ταυτοχρονα εκει ακριβως που πρεπει να ειναι.

Ολο αυτο που ειπε οταν γινει ολογραμματικα αντι για εικονικα θα μπορω να ψοφησω χαρουμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θα σου πω εγώ τι κατάληξη θα έχει .

 

Από μικρό παιδί ήξερα τι θα έπαιζα στα 40 μου. 

Θα μπαίνω στο σαλόνι, θα μιλάω με την Εύα για το πως πήγε η μέρα μου, θα μετράει την υγεία μου, θα μου προτείνει ταίρι που θέλει να μου ρουφήξει το παπάρι, αλλά εγώ θα έχω άλλο Mood, θα γουστάρω να πιώ 5 γουλιές κρύα μπύρα, να ρίξω τις μπότες μου όπου γουστάρω .

 

Μετά θα κάνω το κεφάλι δεξιά "κράκ" , αριστερά "κράκ" και θα την ρωτάω που συχνάζουν οι φίλοι μου (Aka  ένας σε Πολιορκία κάστρου με εκατοντάδες παίκτες, άλλος σε Ναυμαχία Γαλέρας, άλλος στην Καρχηδόνα, άλλος στο διάστημα κτλ κτλ) , θα την ρωτάω να μου βρει που παίζει και το πρώην αφεντικό μου από την δουλειά .

 

Αφού τον βρει θα φορέσω το VR,  γάντια 

ένα tshirt κ μια φόρμα που θα έχουν ενσωματωμένα τα πάντα από μικρόφωνο έως αισθητήρες κίνησης για το πως θα παίζω μέχρι  μικρούς αγωγούς ρεύματος για να με τινάζει το ρεύμα όταν θα πληγώνομαι .(fuck yeah! tough nut i am)

 

Θα μεταφέρομαι μετά στον server με τον φίλο μου στο ίδιο λαγούμι φωνάζοντας "ΦΑΕ ΡΥΖΙ ΚΙΤΡΙΝΙΑΡΗΗΗΗ ΑΑΑΑΑΑ!!!! TAKA TAKA TAKA !!!" και στο Dolby Atmos να παίζει 

 

ή σε μονομαχία one on one ξιφομαχία με το αρχίδι καπετάνιο της Αγγλικής Γαλέρας (πρώην αφεντικό μου) που αφού του χώσω το ξίφος και το στρίψω, θα κλοτσήσω το πτώμα του χάμω ...

 

Either way, αφού τελειώσω και βγάλω το άχτι μου, θα βγάλω το Gear   και θα πιω την υπόλοιπη μπύρα ακούγοντας την γειτόνισσα να ξεδίνει πάνω στο Symbian 2525 .

 

 

Σημείωση : Στους server με Realism On ο χαρακτήρας θα τρέχει όπως θα τρέχεις κ εσύ (φάση γυμναστική μαζί με παιχνίδι) . 

 

Αυτό ακριβώς. Αργεί ακόμη όμως γιατί κάθε μικρό κομματάκι της εξέλιξης πρέπει να μοσχοπουληθεί, και γι αυτό μας πάνε σημειωτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς. Αργεί ακόμη όμως γιατί κάθε μικρό κομματάκι της εξέλιξης πρέπει να μοσχοπουληθεί, και γι αυτό μας πάνε σημειωτόν.

 

Μας κλέβουν αυτά που δικαιούμαζτε!1!!!1!!11!!!1111

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειναι απαγορευτικο απο την στιγμη που ολοι κυκλοφορουν με iPhone των 800 και 1000 ευρω και οι περισσοτεροι στο σπιτι τους εχουν 4k 55αρες τηλεορασεις? Προσωπικα πιστευω οτι εχει να προσφερει πολυ περισσοτερα απο ενα κινητο που θα αγορασει καποιος στα ιδια λεφτα ισως και περισσοτερα

Το iPhone και κάθε smartphone είναι τηλέφωνο, παιχνιδομηχανή, φωτογραφική κάμερα, music player , web browser και πολλά άλλα,

το vr πάλι είναι ένα αξεσουάρ, δεν είναι όμοια. Δες λιγάκι τι ποσοστά πωλήσεων έχει το iphone σε σχέση με τα android των 70-200 ευρώ ή οι 50άρες 4k που γράφεις σε σχέση με τις 40 fhd των 300 ευρώ και θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πόσα χρόνια λέτε να μπορούμε να καθόμαστε σε ενα καναπέ ξάπλα, να βάζουμε μια κασκα στο κεφάλι και να " φορτώνουμε " τη συνείδηση μας σε ένα vr παιχνίδι - κόσμο? Να ταξιδεύουμε στον κόσμο του skyrim ας πουμε. Τι ταξίδια στον Άρη και σαχλαμάρες , αυτο είναι τεχνολογία. FUS-RO-DAH και τα μυαλά στα καγκελα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θα σου πω εγώ τι κατάληξη θα έχει .

 

... Θα μεταφέρομαι μετά στον server με τον φίλο μου στο ίδιο λαγούμι φωνάζοντας "ΦΑΕ ΡΥΖΙ ΚΙΤΡΙΝΙΑΡΗΗΗΗ ΑΑΑΑΑΑ!!!! TAKA TAKA TAKA !!!" και στο Dolby Atmos να παίζει 

https://www.youtube.com/watch?v=ec0XKhAHR5I

 

ή σε μονομαχία one on one ξιφομαχία με το αρχίδι καπετάνιο της Αγγλικής Γαλέρας (πρώην αφεντικό μου) που αφού του χώσω το ξίφος και το στρίψω, θα κλοτσήσω το πτώμα του χάμω ...

 

Either way, αφού τελειώσω και βγάλω το άχτι μου, θα βγάλω το Gear   και θα πιω την υπόλοιπη μπύρα ακούγοντας την γειτόνισσα να ξεδίνει πάνω στο Symbian 2525 .

 

...

 

  Πολύ καλή επιλογή τραγουδιού!!

 

  Έχεις γειτόνισσα που διαθέτει Symbian;;!! Μα, πρέπει να την περιποιηθεί κάποιος την κοπέλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να λέμε 1000 λαλακίες και δικαιολογιές για το γιατί το VR δεν έχει μπει σπίτι μας...ΑΛΛΑ...οι δύο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ λόγοι είναι 1) η κούραση των ματιών - ζαλάδα μετά από κάποια ώρα χρήσης 2) η έλλειψη τίτλων που κάνουν το μπαμ (note 7) και θα σε βάζουν μέσα στον κόσμο του game και όχι απλώς μέσα στην οθόνη του game.

 

Όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ. Θέλετε να μου πείτε ότι κανένας από όλους εσάς που μιλάτε για την τιμολόγηση του VR, δεν έχει κινητό/pc/αυτοκίνητο/εκδρομές άνω των 500-600€. Φαντάζομαι ότι όλοι κάθεστε μέσα στο σπίτι όλη μέρα, δε χαλάτε πουθενά λεφτά και απλώς μπαίνετε σε ένα τεχνολογικό φόρουμ - σε post που αφορά VR - για να κοροιδέψετε την τιμολόγησή του. Φαντάζομαι επίσης ότι όλα αυτά τα κάνετε, κλέβοντας wi-fi και ρεύμα από τον γείτονα και χρησιμοποιώντας ένα pc που κερδίσατε σε κάποιο διαγωνισμό...

 

Gosh those humans...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το προφανές ότι το ένα είναι για PS4 και το άλλο για PC και φυσικά πέρα της τιμής, γνωρίζει κανείς τις ουσιαστικές διαφορές μεταξύ του Occulus και του PS VR? 

 

Πχ αξίζει κανείς να επενδύσει στο Occulus? Ή με ένα PS VR έχει την ίδια εμπειρία;

 

Btw δοκίμασα το PS VR και η εμπειρία μου φάνηκε εξαιρετική. Λίγο τα pixels με χάλασαν αλλά σαν εμπειρία μόνο θετικές εντυπώσεις μου άφησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ αξίζει κανείς να επενδύσει στο Occulus?

 

Να επενδύσει; Δλδ. θα το αγοράσεις και θα το κρατήσεις στο κουτί για να το πουλήσεις συλλεκτικό μετά από 10 χρόνια;  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...