Προς το περιεχόμενο

Το Super Mario Run έρχεται στις 15 Δεκεμβρίου στο iPhone και το iPad


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διαφερει αρκετα απο τα περισσοτερα running games, αυτο δεν σημαινει ομως πως αξιζει και 10Ε, αμα πεσει στα 5Ε το ξανασυζηταμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφερει αρκετα απο τα περισσοτερα running games, αυτο δεν σημαινει ομως πως αξιζει και 10Ε, αμα πεσει στα 5Ε το ξανασυζηταμε

 

Η αλήθεια είναι ότι τώρα που το ξανα σκέφτηκα καλύτερα, τα 10 ευρώ μια χαρά τιμή είναι απο την στιγμή που δεν θα υπάρχουν microtransactions . Δηλαδή απλά παίρνεις ένα παιχνίδι με μια στάνταρ τιμή και τέλος, δεν έχεις να ξανα σκεφτείς για τίποτα άλλο. Ντάξει μπορεί και να κάνω λάθος, όπως το πάρει κανένας.

 

Να τονίσω πως δεν έχω nintendo κονσόλα κτλ. Ούτε μετοχές στην Nintendo :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον κράτησαν τον ήχο 8-bitο (ντεμεκ) ώστε να έχει λίγο από το "άρωμα" των παλιών super mario. 

 

.. αλλά 10€ σήμερα είναι 4 "σουβλάκια" (που λένε και οι Αθηναίοι τα πιτόγυρα). Οπότε η απάντηση είναι προφανής τρώμε 4 "σουβλάκια" (που λένε και οι Αθηναίοι τα πιτόγυρα). 

 

 

 

Τώρα βέβαια που το iphone το ίδιο έχει 250 "σουβλάκια" αξία αγοράς είναι άλλο θέμα. Είπαμε "iphone" και ας κάνουμε αναπάντητες!

 

Υ.Γ. Προφανώς δεν έχω iphone!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον κράτησαν τον ήχο 8-bitο (ντεμεκ) ώστε να έχει λίγο από το "άρωμα" των παλιών super mario. 

 

.. αλλά 10€ σήμερα είναι 4 "σουβλάκια" (που λένε και οι Αθηναίοι τα πιτόγυρα). Οπότε η απάντηση είναι προφανής τρώμε 4 "σουβλάκια" (που λένε και οι Αθηναίοι τα πιτόγυρα). 

 

 

 

Τώρα βέβαια που το iphone το ίδιο έχει 250 "σουβλάκια" αξία αγοράς είναι άλλο θέμα. Είπαμε "iphone" και ας κάνουμε αναπάντητες!

 

Υ.Γ. Προφανώς δεν έχω iphone!

 

 

super mario->σουβλακια->iphone

μερικοι ειστε αδιορθωτοι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικα αυτη η κακη συνηθεια με τις in app αγορες κανουν ενα παιχνιδι ΠΟΛΥΥ ακριβοτερο απο τον οποιονδηποτε τιτλο. Για παραδειγμα ενα παιχνιδι σαν το pokemon go  εχει μεχρι και αγορα 99€ τα οποια μπορει να τα ξοδεψεις σε ενα 6μηνο και μετα εισαι παλι οπως ο οποιοσδηποτε που δεν εχει πληρωσει ποτε του τιποτα οσον αφορα τα προνομια.

Μια φορα ειχα ασχοληθει με το travian και αναρωτιομουν εαν τα βρισκουν πεταμενα τα χρηματα διαφοροι τυποι εκει μεσα με αυτα που διναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα ειχα ασχοληθει με το travian και αναρωτιομουν εαν τα βρισκουν πεταμενα τα χρηματα διαφοροι τυποι εκει μεσα με αυτα που διναν.

τετοια παιχνίδια τα παίζουν βασικά μεσήλικες που δουλεύουν σε τιποτα γραφεία και έχουν λεφτά για πέταμα...αλα δεν έχουν την όρεξη να ψάξουν παραπέρα για κάνα σωστό παιχνίδι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τετοια παιχνίδια τα παίζουν βασικά μεσήλικες που δουλεύουν σε τιποτα γραφεία και έχουν λεφτά για πέταμα...αλα δεν έχουν την όρεξη να ψάξουν παραπέρα για κάνα σωστό παιχνίδι...

εχοντας παιξει τετοια παιχνιδια (tribal wars) μπορω να πω οτι εχεις δικιο, πλεον οι περισσοτεροι χρηστες ειναι τιποτα 40αρηδες που σκοτωνουν τον χρονο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να βγάλει κανένα κανονικό Mario μου βγάζει αυτό το πράγμα που μόνο τρέχει. Το λανσάρει απο την παρουσίαση του iPhone σαν κάτι επικό! Και το δίνει στον λαό Δεκέμβριο με μόνο 10$...!!!

 

θεωρω πως η οθονη αφης ειναι η πλεον αχρηστη για να παιξεις ενα παιχνιδι πλατφορμας. και ενταξει να ειναι κοντα στο super mario galaxy. αν μιλαμε ομως για κατι πιο κοντα στο super mario bros / land / world, τα αλματα που εχουν να κανεις πως στο καλο θα τα κανεις με την οθονη αφης με την ακριβεια που θελουν; (σκεφτομαι κανενα croc στα κινητα και μου μοιαζει σαν θριλερ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα one button παιχνιδια εχουν καταστρέψει το mobile gaming και κανουν τον παιχτη απλο θεατη.......κριμα με τοση ιπποδύναμη που εχουν τα κινητα να μην βγαζουν μια πλατφορμιτσα καλη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να βγάλει κανένα κανονικό Mario μου βγάζει αυτό το πράγμα που μόνο τρέχει. Το λανσάρει απο την παρουσίαση του iPhone σαν κάτι επικό! Και το δίνει στον λαό Δεκέμβριο με μόνο 10$...!!!

 

Αν θες κανονικό μπορείς να αγοράσεις μια κονσόλα της Nintendo.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αληθινα κουμπακια που τα αντιλαμβανεσαι με την αφη δεν θα φτασει ποτε η οθονη αφης που πρεπει να κοιτας την οθονη συχνα για να δεις που ειναι τα κουμπια.
Μολις κατεβασα emulator και ειχα δυσκολια

 

Στα χαζοτηλεφωνα ειχαν φτιαξει χειριστηριο που επαιζες εκεινα τα αθλια παιχνιδια, στα εξυπνοφωνα πως και δεν εχω δει κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...