Προς το περιεχόμενο

Ισοπροπυλική Αλκοόλη


dennisgotsis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαν τι να πω τωρα  :fear:!!!  Εκανα πριν 5 λεπτα αναζητηση και δεν μου τα εμφανιζε και μου εκανε εντυπωση!  σε ευχαριστω πολυ  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν πολύ ποσότητα αυτά τα μπουκάλια. Αν τη θες για προσωπική χρήση μια στο τόσο ρώτα στα φαρμακεία να σου δώσουν σε ένα μικρό μπουκαλάκι και να γράψουν επάνω και την ημερ/νια λήξης. Αυτή που έχω λήγει το 2018.

 

ΥΓ: Θα σου έδινα αλλά δεν μένω Αθήνα  :unsure:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα 1 λιτρο στα 9ε περιπου απο skroutz, το σπας και σε μικροτερα μπουκαλακια αν θες μετα και σου μενει αρκετα.

 

Φανταζομαι το θες για να καθαρίσεις thermal paste? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πανί κάνει και το μπλε αλλά για πλύσεις δεν είναι πολύ πρακτικό γιατί αργεί να στεγνώσει και όση σκόνη έχει ο αέρας θα κολλήσει πάνω του με τη μία - το λέω γιατί το παθα χθες :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπλέ είναι φωτιστικό, για καθαρισμό από υπολείμματα είναι οκ, μέχρι εκεί όμως!

Συστήνω ισοπροπυλική για τα υπόλοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλεονήκτημα της IPA είναι οτι αφαιρέι πολύ εύκολα και σε βάθος λιπαρές βρωμιές που αφήνουν τα χέρια με τον καιρό στο πληκτρολόγιο για παράδειγμα. ή νικοτίνη, χωρίς όμως να είναι πολύ επιθετική στα πλαστικά και τις βαφές, όπως το ασετόν

 

Το απλό οινόπνευμα είναι πολύ αδύναμο, το μπλέ επιπλέον αφήνει και χρώμα σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Γενικά νομίζω οτι η IPA είναι ένα απο τα καλύτερα all around καθαριστικά

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πληκτρολόγιο βγάζεις τα πλήκτρα και τα κάνεις με μωρομάντηλο και είσαι άρχοντας, ότι κάνει για κώλους μωρών είναι μια χαρά 

 

με καθαρό οινόπνευμα που έκανα μια φορά ενός trigger που είχα πριν έβγαινε και χρώμα και δε πολυγούσταρα

 

στο corsair που έχω τώρα δεν δοκίμασα οινόπνευμα απευθείας μωρομάντηλο

 

επεξεργαστή απλά τον σκουπίζω με χαρτί και φεύγει και να μείνουν υπολείμματα που ούτε καν βλέπω δεν αλλάζει κάτι 

 

ψύκτρα το ίδιο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...