Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικός Τουρισμός: πως κάνω αίτηση;


xronis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τα πλήθη. Θέλω να κάνω αίτηση για διακοπές μέσω κοινωνικού τουρισμού (από ΟΑΕΔ) και μέσα στην ανακοίνωσή τους γράφουν ότι οι αιτήσεις γίνονται μόνο ηλεκτρονικά.

 

Και για link δίνει μόνο την αρχική σελίδα του ΟΑΕΔ. Και όταν μπαίνω στην συγκεκριμένη σελίδα και μετά πατάω κάπου που αφορά το συγκεκριμένο ζήτημα, έχει μια επιλογή που λέει εκτύπωση. Πατώντας εκεί πάει για εκτύπωση το πράγμα (δεν έχω εκτυπωτή) και στον print preview επειδή δεν φαίνεται καλά το περιεχόμενο του εγγράφου, μοιάζει με αίτηση. 

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής, για όποιον έχει την παραμικρή ιδέα: Όταν λέει ότι η αίτηση γίνεται ηλεκτρονικά εννοεί να εκτυπώσω το συγκεκριμένο έγγραφο, να το συμπληρώσω,να το σκανάρω και να το στείλω σκαναρισμένο (και προφανώς υπογεγραμμένο);

 

Αν είναι έτσι, θέλω να βρίσω και να κοκαχαρακτηρίσω και δεν μπορώ!!

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα τι λες.

Πάντως ξέρω ότι οι αιτήσεις γίνονται όντως ηλεκτρονικά.

Κάνεις sign-in με τα user-name/password που έχεις στη σελίδα του ΟΑΕΔ και μετά έχεις την επιλογή που αφορά τον κοινωνικό τουρισμό.

Συμπληρώνεις κάποια ακόμα στοιχεία που δίνουν επιπλέον μόρια ("έχετε μη μηχανογραφημένα ένσημα την τελευταία 3τία", "έχετε άτομο με ποσοστό αναπηρίας", κλπ) και μετά πας προς ολοκλήρωση της αίτησης.

Εκτύπωση δεν χρειάζεται να κάνεις (άρα χαλάρωσε λίγο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα τι λες.

Πάντως ξέρω ότι οι αιτήσεις γίνονται όντως ηλεκτρονικά.

Κάνεις sign-in με τα user-name/password που έχεις στη σελίδα του ΟΑΕΔ και μετά έχεις την επιλογή που αφορά τον κοινωνικό τουρισμό.

Συμπληρώνεις κάποια ακόμα στοιχεία που δίνουν επιπλέον μόρια ("έχετε μη μηχανογραφημένα ένσημα την τελευταία 3τία", "έχετε άτομο με ποσοστό αναπηρίας", κλπ) και μετά πας προς ολοκλήρωση της αίτησης.

Εκτύπωση δεν χρειάζεται να κάνεις (άρα χαλάρωσε λίγο)

 

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...