Προς το περιεχόμενο

devastation.tv - Το podcast για developers


stakisko88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

ονομάζομαι Μπαριώτης Κώστας και θα ήθελα μόνο να μοιραστώ μαζί σας ένα project που τρέχω τον τελευταίο χρόνο. Είναι το devastation.tv και είναι το podcast για developers. Σε κάθε επεισόδιο φιλοξενώ έναν καλεσμένο και αναλύουμε κάποιο τεχνικό θέμα.

 

Θα χαιρόμουν εάν μου στέλνατε τις απόψεις σας για το project ή αν το μοιραζόσασταν με κάποιον φίλο/φίλη σας που θα το ενδιέφερε!

 

Περισσότερα για μένα στην ιστοσελίδα μου.

 

Σας ευχαριστώ :D

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο, σηκώνει βελτιώσεις αλλά σίγουρα το ξέρεις καλύτερα το θέμα, προσωπικά σκεφτόμουν πολλές φορές αν υπάρχει κάτι τέτοιο από ελλάδα και δεν είχα δει.

 

Και το όνομα επίσης καλό, καλή συνέχεια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο, σηκώνει βελτιώσεις αλλά σίγουρα το ξέρεις καλύτερα το θέμα, προσωπικά σκεφτόμουν πολλές φορές αν υπάρχει κάτι τέτοιο από ελλάδα και δεν είχα δει.

 

Και το όνομα επίσης καλό, καλή συνέχεια :)

Σ'ευχαριστώ πολύ!

 

Σε ποιες βελτιώσεις αναφέρεσαι; Θα ήθελα πολύ να ακούσω τις προτάσεις/παρατηρήσεις σας!

 

Ευχαριστώ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, άκουσα σιγά σιγά όλα τα podcast (μια και τρώω πολύ ώρα στο αυτοκίνητο τελευταία) και έχω να πω ότι πάνω από τα μισά, για τα δικά μου γούστα είχαν αρκετό / πολύ ενδιαφέρον, μπράβο και σε σένα και στους φιλοξενούμενους.

 

Οι βελτιώσεις είναι για τον ήχο, τουλάχιστον σε κάποια επεισόδια ήταν πολύ μέτριος και νομίζω πρέπει να φτιάξεις ένα καλύτερο intro / outro σιγά σιγά. Μια ακόμα ιδέα θα ήταν να μην είσαι μόνος σου, αν γίνεται, σαν οικοδεσπότης για να έχει λίγο περισσότερο ενδιαφέρον και "χρώμα" η κουβέντα.

 

Αλλά και τίποτα από αυτά να μην κάνεις,η ουσία είναι ότι έχει ενδιαφέρον και ξαναλέω καλή συνέχεια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλημέρα,

 

ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το καινούριο επεισόδιο που γράψαμε με τον Στράτο Παυλάκη, lead engineer της Workable. Σε αυτο το επεισόδιο μιλάμε για web performance.

 

Link.png Site: devastation.tv/2017/03/31/ep11-Stratos-Pavlakis/

 

Ευχαριστώ! Σχόλια παρατηρήσεις πάντα καλοδεχούμενα. :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Καινούριο επεισόδιο Devastation Podcast κι έχω καλέσει τον Γιάννη να μιλήσουμε περι UX.

 

Ελπίζω να το ακούσετε σε κάποια παραλία!  :-D

 

http://devastation.tv/2017/07/31/ep12-Ioannis-Feneris/

 

Καλή ακρόαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατά τα επεισόδια φίλε, προσωπικά το αγαπημένο μου είναι το 5ο που έχει να κάνει σχετικά με remote! Το παιδί που φωνάξες έχει πολύ ραδιοφωνική φωνή, όπως και εσυ και βγήκε πολύ ωραίο αποτέλεσμα! Συνέχισε σην ίδια ποιότητα και στα ίδια ωραία θέματα!! Μπράβο!


Επίσης έκανα subscribe στο podcast του iTunes, έχεις σελίδα στο FB?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ όλους! @leonidas_fs ορίστε η σελίδα στο FB(την οποία και μόλις δημιούρησα :P). Επίσης το θέμα του remote είναι πολύ ενδιάφερον. Ίσως σου αρέσει ένα πρόσφατο άρθρο που έγραψα σχετικά .

 

 

Ευχαριστώ και πάλι! Καλή ακρόαση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημέρα σας,

 

θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το τελευταιο επεισόδιο του Devastation Podcast.

 

http://devastation.tv/2017/11/23/ep13-Dimitris-Tsiflitzis/

 

Ξεφεύγουμε απο τα τεχνικά σε αυτο το επεισόδιο και συζητάμε για την μεθολογία Scrum, μια απο την οικογένεια Agile. Μαζί μου είναι ο Δημήτρης Τσιφλιτζής, Senior Mobile Developer και συνδιοργανωτής του CocoaHeadsSKG.

 

Καλή ακρόαση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πολύ για το pod cast, αναμένουμε και κάποιο άλλο περι scrum αλλά όχι της θεωρίας του, αλλά απόψεων ατόμων που το δουλεύουν.

 

Ο ρόλος πάντως του scrum master δεν είναι αυτός που ακούγεται απο τον κ. Τσιφλιτζή , δυστυχώς αρκετοί δεν τον καταλαβαίνουν και τελικά μπορεί να γίνει το παιδί για όλες τις δουλειές. Ο ρόλος του είναι να κάνει facilitate το scrum μέσα στην ομάδα και τίποτα παραπάνω.

Ούτε με τα tasks ασχολείται , ούτε με πελάτες μιλάει. Κοιτάει να γίνεται το scrum όπως πρέπει και να βοηθάει την ομάδα να λειτουργήσει όπως πρέπει. (Όλα τα παραπάνω σύμφωνα με το scrum guide και με την εμπειρία μου ώς scrum master :) )

 

Κατά τα άλλα μια χαρά ( για εμένα πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...