Προς το περιεχόμενο

Microsoft Wireless Adapter 2.0 Review


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι καλύτερη η λύση ενός android box με 30 ευρώ? Δηλαδή στα 10-15 που έχουν κάτι miracast ok αλλά στα 50 δεν είναι πολλά?

Το έχω δοκιμάσει κ αυτό. Άποψη μου πάρε κάτι ακριβό επώνυμο και με υποστήριξη κ γενικά αρκετά ισχυρό γιατί αλλιώς θα σου σπάσει τα νεύρα

 

(δύσκολο το βλέπω να ευχαριστηθείς με λύσεις των 30eur-βέβαια κουτσά στραβά την δουλειά σου θα την κάνεις)

 

Αν έχεις γνώσεις κ όρεξη τοτε rasp.pi φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...αυτό με το ρούτερ που λες, όντως παίζει τόσο μεγάλο ρόλο? "Εργοστασιακο" της hol χρησιμοποιώ κ φυσικά όλες οι συσκευές μέσω wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και επίσης πες μας τι τεχνολογία χρησιμοποιείς (συσκευές -tv -πηγή κλπ) ...φυσικά αναφέρομαι σε όχι λιγότερα απο πραγματικά 720p (και φυσικά τουλάχιστον br rips/καλή δουλειά ομως, και πάνω)

 

...αυτό με το ρούτερ που λες, όντως παίζει τόσο μεγάλο ρόλο? "Εργοστασιακο" της hol χρησιμοποιώ κ φυσικά όλες οι συσκευές μέσω wifi.

Καλα γιατι εισαι τοσο δυσπιστος; Σιγα μη σου δωσω και ΑΦΜ :P

 

Και ναι προφανως και παιζει ρολο. Οπως επισης και τη δεκτη εχει η τηλεοραση (αν ειναι 2.4 ή αν μπορει και 5). Αν εχεις ενα router με "αργο" wifi, κακη διαχειριση των συνδεσεων, πολλες συσκευες συνδεδεμενες κλπ τι θες να σου κανει το δολιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me 5Ghz link προς το ρουτερ απο το AP που εχω κρεμασμενο το PC, Και απο εκει ασυρματα παλι με 2.4Ghz λινκ στην τηλεοραση βλεπω κανονικα εδω και μερες που το δοκιμασα οτι θελω σε 4Κ τηλεοραση. Δεν προσεξα αν την βλεπει σαν 4Κ η σαν 1080p. θα το δω και θα σας αναφερω, αλλα γενικα τα windows 10 με την ασυρματη οθονη παιζουν παρα πολυ καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει κάποιος μόνο powerpoint και φωτογραφίες πάντως (σχετικά στατικό περιεχόμενο) και μια κινεζιά των 10-15 ευρώ είναι υπέρ-αρκετή. Και παίζει και με iOS. Για ταινίες μάλλον θέλει κάτι καλύτερο. Το συγκεκριμένο Microsoft πάντως δεν το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chromecast + Avia media player.... 2 χρόνια τώρα παίζω τα πάντα και δεν μου έχει φάει κανενα σκάλωμα πουθενά...

 

Microsoft...μάντεψε!!!! όπως και με τα Windows Phone, πάλι άργησες....και πάλι περίπου 2 χρονάκια!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα γιατι εισαι τοσο δυσπιστος; Σιγα μη σου δωσω και ΑΦΜ :P

 

Και ναι προφανως και παιζει ρολο. Οπως επισης και τη δεκτη εχει η τηλεοραση (αν ειναι 2.4 ή αν μπορει και 5). Αν εχεις ενα router με "αργο" wifi, κακη διαχειριση των συνδεσεων, πολλες συσκευες συνδεδεμενες κλπ τι θες να σου κανει το δολιο;

sorry εε, ΄τα φώτα΄ σου ήθελα μονο (καλά,τόσο μυγιάγγιχτος?)

 

Όπως προανεφερα, έχω δοκιμάσει πολλές λύσεις.

 

Αυτό που προτεινες για την μπάντα των 5gHz είναι και στα δύο mixed (router και tv) / το υποστηρίζουν και τα δύο ευτυχώς.

Ξέρεις όμως αν μπορώ να εντοπίζω σε πια μπάντα ανα κανάλι κάθε φορά τρέχει η tv???

 

Ευχαριστώ εεε??!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

chromecast + Avia media player.... 2 χρόνια τώρα παίζω τα πάντα και δεν μου έχει φάει κανενα σκάλωμα πουθενά...

 

Microsoft...μάντεψε!!!! όπως και με τα Windows Phone, πάλι άργησες....και πάλι περίπου 2 χρονάκια!!!!

 

Μπορείς να κάνεις cast πχ μια παρουσίαση ή είναι μόνο για ταινίες;

Επεξ/σία από arxaggelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις cast πχ μια παρουσίαση ή είναι μόνο για ταινίες;

 

Έχω την πρώτη γενιά chromcast. Έχω κάνει παρουσίαση απο tablet σε πανί (με προτζεκτορα) μέσω hdmi θύρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την πρώτη γενιά chromcast. Έχω κάνει παρουσίαση απο tablet σε πανί (με προτζεκτορα) μέσω hdmi θύρας

 

Αν ήταν android (Google Slides) λογικό να συνεργάζεται. Για MS PowerPoint αναρωτιέμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δουλέψει την πρώτη έκδοση. Με surface pro εφόσον είναι ενεργοποιημένο το bluetooth αυτόματα περιορίζεται σε 1366*768. Με το  bluetooth off πιάνει 1920*1080. Εφόσον ο υπολογιστής είναι κοντά στον adapter η εικόνα με full hd και bluetooth on (υπάρχει κόλπο) εμφανίζει ισχυρό παράσιτο γιαυτό και ο περιορισμός που τίθεται από τον driver της κάρτας γραφικών (intel). Όλα αυτά για τα surface μέχρι και την το pro 3 ενώ δεν ξέρω τι γίνεται με τα book και surface pro 4. Επίσης δουλεύει και με android (xperia z ultra) αλλά δεν ξέρω αν φτάνει σε full hd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...