Προς το περιεχόμενο

HTC 10 vs Galaxy S7


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά επιτέλους μπαίνω σε νέο πρόγραμμα κινητής την άλλη εβδομάδα και θα πάρω επίσης και νέα συσκευή. Αν και έχω αποφασίσει κατά πολύ μεγάλο ποσοστό για το HTC 10 δώστε τα δικά σας προτερήματα υπέρ του S7 μιας και τα δυο βγαίνουν ακριβώς στα ίδια λεφτά ανά μήνα (περίπου 35 ευρώ) με το πρόγραμμα κινητής να μου βγαίνει σχεδόν τζάμπα και σχεδόν όλο το κόστος να είναι η συσκευή. Το μεν HTC 10 σκέτο έχει 760 ευρώ και το S7 έχει 700. Απλά το HTC 10 έχει πιο μεγάλη έκπτωση και το φέρνει τιμολογιακά στα ίδια κυβικά με το S7 και άρα το κόστος διαμορφώνεται έτσι: 

 

Υπάρχει άλλη λύση για απόκτηση συσκευής; Δεν υπάρχει πιστωτική κάρτα. 

 

35.23€ * 24 μήνες συμβόλαιο = 845.52 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Galaxy s7 απο εμενα αν και οι περισσότεροι θα σου πουν htc 10. Προσωπικά δεν μου αρεσει η κάμερα του(μην με φάτε προσωπική μου άποψη, θεωρώ πως δείχνει υπερκορεσμένα χρώματα και κανει oversharpening). Απο περιέργεια αναβάθμιση συμβολαίου κανεις και σου ηρθε τοσο μεγάλη επιδότηση?

 

Συμπλήρωσε την φόρμα να καταλάβουμε χρηση. Πχ Αν θες καλή οθόνη πας s7 αν θες καλο ήχο πας htc 10. Οι διάφορες τους αυτές ειναι δηλαδη σε όλα τα αλλα ειναι πανομοιότυπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S7 και από εμένα είναι λίγο καλύτερο σε επιδόσεις καλύτερη κάμερα αλλά είναι σίγουρο στο ίδιο επίπεδο τα κινητά πιστεύω οποίο σου αρέσει πιο πολύ να παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν βλέπω καμιά τεράστια διαφορά μεταξύ τους σχεδόν ίδιο Hardware η μόνη  διαφορά είναι στο γυαλί της οθόνης το  Htc10 φοράει Corning Gorilla Glass 3 ενώ το S7 Corning Gorilla Glass 4 http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7884&idPhone2=7821

Προσωπική άποψη θα επέλεγα το HTC 10 κοίτα μέσω του Κωτσόβολου με δανειοδότηση μερικές φορές βγάζει 24μηνα άτοκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν βλέπω καμιά τεράστια διαφορά μεταξύ τους σχεδόν ίδιο Hardware η μόνη διαφορά είναι στο γυαλί της οθόνης το Htc10 φοράει Corning Gorilla Glass 3 ενώ το S7 Corning Gorilla Glass 4 http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7884&idPhone2=7821

Προσωπική άποψη θα επέλεγα το HTC 10 κοίτα μέσω του Κωτσόβολου με δανειοδότηση μερικές φορές βγάζει 24μηνα άτοκα.

Το Ευ μοντέλο του S7 έρχεται με τον exynos cpu όμως! Βάλτο και αυτό στην λίστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πολύ καλά γιατί κλείνω κατά πολύ προς το HTC, δύο πολύ βασικά κομμάτια για μένα είναι ήχος + λογισμικό. Αναγνωρίζω ότι και το s7 έχει κάτι που θα μου άρεσε, όπως η αδιαβροχοποιηση, αλλά δεν αντέχω το skin της Samsung. Οι επιδόσεις μου είναι αδιαφορες μιας και τα δύο είναι φωτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιο και να πάρεις σχεδόν το ίδιο είναι. Και τα δύο είναι κορυφαία κινητά.

Προσωπικά είχα το S7 και το πούλησα για το Μ10. Δικιά μου επιλογή , με κυριότερο γνώμονα το Sense της HTC . Όμως και το interface της Samsung έχει βελτιωθεί σημαντικά. 

Στο φινάλε όποιο σου αρέσει και εμφανισιακά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Απο περιέργεια αναβάθμιση συμβολαίου κανεις και σου ηρθε τοσο μεγάλη επιδότηση?

 

 

Φορητότητα και με σταθερό και με κινητό + επιδότηση + έκπτωση. Βγαίνει σχεδόν τζάμπα το ίδιο το πρόγραμμα κινητής. Για την ίδια τη συσκευή ναι και εγώ διατίθεμαι να θυσιάσω την αδιαβροχοποίηση και το wireless charging και την oled οθόνη για χάρη του λογισμικού και του ήχου. Απλά αυτά τα υπέρ του S7 δεν είναι μικρά και επειδή με το touchwiz της samsung έχω μείνει στο Note 4 λέω ίσως να ήταν καλή ιδέα πριν κάνω την επιλογή 100% να τσεκάρω να δω μήπως χάνω κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πολύ καλά γιατί κλείνω κατά πολύ προς το HTC, δύο πολύ βασικά κομμάτια για μένα είναι ήχος + λογισμικό. Αναγνωρίζω ότι και το s7 έχει κάτι που θα μου άρεσε, όπως η αδιαβροχοποιηση, αλλά δεν αντέχω το skin της Samsung. Οι επιδόσεις μου είναι αδιαφορες μιας και τα δύο είναι φωτιά.

τότε μην το σκέφτεσαι καν χτυπά το htc.... το ui και ο ήχος του είναι ότι καλύτερο στην αγορά + η συσκευή θα χει μεγαλύτερή υποστήριξή στο μέλλον λόγω snap και με s-off κάνεις παπάδες χωρίς να χάσεις την εγγύησή :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε μην το σκέφτεσαι καν χτυπά το htc.... το ui και ο ήχος του είναι ότι καλύτερο στην αγορά + η συσκευή θα χει μεγαλύτερή υποστήριξή στο μέλλον λόγω snap και με s-off κάνεις παπάδες χωρίς να χάσεις την εγγύησή :devil:

για πες μας κι άλλα γι αυτό το s-off, ψήνομαι να δώσω το 6s που μου έσπασε τα νεύρα για htc 10. Μπορείς να το κάνεις root χωρίς να χαθεί η εγγύηση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Galaxy s7 απο εμενα αν και οι περισσότεροι θα σου πουν htc 10. Προσωπικά δεν μου αρεσει η κάμερα του(μην με φάτε προσωπική μου άποψη, θεωρώ πως δείχνει υπερκορεσμένα χρώματα και κανει oversharpening). Απο περιέργεια αναβάθμιση συμβολαίου κανεις και σου ηρθε τοσο μεγάλη επιδότηση?

 

Συμπλήρωσε την φόρμα να καταλάβουμε χρηση. Πχ Αν θες καλή οθόνη πας s7 αν θες καλο ήχο πας htc 10. Οι διάφορες τους αυτές ειναι δηλαδη σε όλα τα αλλα ειναι πανομοιότυπα.

Δεν μπορω να καταλαβω μεσα εδω στο ινσομνια τετοιες αποψεις! Οταν δινεις 800 ευρω ειναι δυνατον να λες αν θες πιο καλο ηχο να πας σε αυτο αν θες καλυτερη οθονη σε αυτο! 800 ευρώ δινει καποιος θελει να ειναι οσο γίνεται καλυτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω μεσα εδω στο ινσομνια τετοιες αποψεις! Οταν δινεις 800 ευρω ειναι δυνατον να λες αν θες πιο καλο ηχο να πας σε αυτο αν θες καλυτερη οθονη σε αυτο! 800 ευρώ δινει καποιος θελει να ειναι οσο γίνεται καλυτερο!

Προφανώς φίλε δν εχει βγει το τέλειο κινητό ακόμα μου να τα έχει όλα και να τα κάνει άψογα! Υπάρχει ανταγωνισμός κάποιο ειναι κλτρο σε ένα σημείο κάποιο σε άλλο ο καθένας λέει τις απαιτήσεις του και βρίσκει αυτό που του ταιριάζει παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες μας κι άλλα γι αυτό το s-off, ψήνομαι να δώσω το 6s που μου έσπασε τα νεύρα για htc 10. Μπορείς να το κάνεις root χωρίς να χαθεί η εγγύηση ;

ακόμα και lte μπάντες ξεκλειδώνεις με το s-off (γίνεται επί πληρωμή) και γενικά αν είναι κλειδωμένο σε πάροχο και τέτοια χωρίς να χάσεις την εγγύησή αρκεί να επαναφέρεις σε στοκ μορφή πρώτου το στείλεις στο σέρβις

Ναι μπορείς. Η HTC δέχεται εντός εγγύησης τα κινητά με RELOCKED bootloader. Με s-off απ την άλλη κανείς debrand, sim unlock, set bootloader to LOCKED.

ακριβώς με πρόβαλε ο Finn

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...