Προς το περιεχόμενο

H Apple θα επιδιορθώσει το Touch Disease στο iPhone 6 Plus με 149 δολάρια


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν όσο αφορά το κόστος γιατί έχει παρατραβήξει το κακό με την "χαζομάρα" του κάθε "βλάχου" που λέει το κοντό του και το μακρύ του πρέπει να καταλάβουμε το εξής:

 

Το κόστος σε υλικά και την συναρμολόγηση είναι ένα θέμα. Από κει και πέρα για την τελική κοστολόγηση υπολογίζουμε το R&D, το κόστος του promotion, το κόστος της αποθήκευσης και μεταφοράς και ένα σορό άλλα κόστη που επιβαρύνουν το τελικό προϊών και που δεν είναι της ώρας, συν το κόστος που θέλει να βάλει η κάθε εταιρία για την τεχνογνωσία που προσφέρει μέσα από το προϊών της. 

 

Από κει και πέρα είναι θέμα το καταναλωτή να επιλέξει το τι τον καλύπτει σε συνδυασμό με την τσέπη του. 

 

Η apple είναι νομικά καλυμμένη αφού ο χρόνος της εγγύησης έχει παρέλθει. Αν έσκαγε το πρόβλημα στο μήνα θα είχε μπελάδες. Αν ήθελε να δώσει το κάτι τις παραπάνω θα μπορούσε να το δώσει στο κόστος και να μην χρεώσει έξοδα αντικατάστασης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχουν όλοι οικονομική κρίση. Ότι και καλά η κρίση που ζεις εσύ ή κάποια χώρα οφείλετε στα 5 προϊόντα της Apple, το ακούσαμε και αυτό. 

 

Επειδή πάει αλυσίδα όλο αυτό τα περισσότερα λεφτά εκεί πάνε - ειδικά στην Ελλάδα που ο μισός κόσμος δίνει σχεδόν κάθε χρόνο 800€ για iPhone τα λεφτά αυτά φεύγουν εκεί.

Από την στιγμή που η Apple υπερκοστολογεί σημαίνει ότι κλέβουν - δεν λέω ότι οι άλλες εταιρίες δεν κλέβουν αλλά η Apple το ξεφτιλίζει με το να δίνει κάποιος συνεχώς λεφτά για κάτι και ειδικά όταν σου πουλάνε συσκευή 3 φορές ακριβότερα από ότι η πραγματική.

 

Επίσης σου πουλάει macbook pro 2016 το οποίο δίνεις extra λεφτά για αντάπτορες !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δούλεψες μία βδομάδα με Macbook Pro και σου φάνηκε να μην έχει ποιότητα κατασκευαστικά και λειτουργικά; 

 

Απίστευτα είναι. Δεν έχουν ούτε Ethernet. Αν είναι δυνατόν χαχαχα!!!

 

Παραθέτω αυτό για ακόμα περισσότερη "ποιότητα": Gaming on a $4300 MacBook Pro

 

Τοπ σχόλια:

 

The simple fact that Apple has no idea how to make a computer is astonishing. If it can't play games it also can't render video, and photo editing will take forever too. Apple is a joke.

 

For people who keep saying "Mac is not for gaming".

Then what is Mac for?

For design? For video editing? Or just for showing off?

 

They can't even work a decent game properly (not Besiege but the other game that was shown in this post), so how do you expect them to render high quality image or video?

 

With $4300 we expecting Mac can at least work the same as $2000 Alienware or Razerblade... for a $2000 you can have a gaming laptop that can also edit video, music, photo etc too

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πάει αλυσίδα όλο αυτό τα περισσότερα λεφτά εκεί πάνε - ειδικά στην Ελλάδα που ο μισός κόσμος δίνει σχεδόν κάθε χρόνο 800€ για iPhone τα λεφτά αυτά φεύγουν εκεί.

Από την στιγμή που η Apple υπερκοστολογεί σημαίνει ότι κλέβουν - δεν λέω ότι οι άλλες εταιρίες δεν κλέβουν αλλά η Apple το ξεφτιλίζει με το να δίνει κάποιος συνεχώς λεφτά για κάτι και ειδικά όταν μια συσκευή στην πουλάνε 3 φορές ακριβότερα.

 

Επίσης σου πουλάει macbook pro 2016 το οποίο δίνεις extra λεφτά για αντάπτορες !!

Μου λες για κρίση και ταυτόχρονα λες ότι 5,5 εκατομμύρια έλληνες είναι πελάτες της apple που πληρώνουν κάθε χρόνο 800€. Άμα έχει μόνο στην Ελλάδα 5,5εκ πελάτες γιατί δεν ανοίγει Apple Stores και να παρέχει Day One τις συσκευές της στην Ελλάδα;

Απίστευτα είναι. Δεν έχουν ούτε Ethernet. Αν είναι δυνατόν χαχαχα!!!

 

Παραθέτω αυτό για ακόμα περισσότερη "ποιότητα": Gaming on a $4300 MacBook Pro

 

Τοπ σχόλια:

Διαβάζεις 9GAG τρομέρο.. το διαβάζουν πολλοί έφηβοι. Επίσης δεν ξέρω αν το γνωρίζεις... υπάρχουν υπολογιστές που μπορείς να στήσεις με 4000€ για Rendering και να μην μπορούν να τρέξουν παιχνίδια. Η σχέση μερικών με την τεχνολογία με αφήνει πραγματικά άφωνο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δούλεψες μία βδομάδα με Macbook Pro ή iPhone 6 και σου φάνηκε να μην έχει ποιότητα κατασκευαστικά και λειτουργικά; 

προφανώς και δε γίνεται να δουλέψω σε μηχανάκι χωρίς numpad (είναι για άλλους pro αυτό, όχι για εμένα) , οπότε η ερώτηση είναι μάλλον περιττή 

 

επίσης δε μπορώ να δουλέψω και κινητό χωρίς file manager και sd όπου φυλάω πράγματα όπου και να μου πέσει η συσκευή στη θάλασσα μάλλον θα σωθούν τα αρχεία μου και ας πάει η συσκευή για πέταμα (μου έχει συμβει) , αυτά είναι προσωπική ανωμαλία αν θες να τα πεις έτσι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζεις 9GAG τρομέρο.. το διαβάζουν πολλοί έφηβοι. Επίσης δεν ξέρω αν το γνωρίζεις... υπάρχουν υπολογιστές που μπορείς να στήσεις με 4000€ για Rendering και να μην μπορούν να τρέξουν παιχνίδια. Η σχέση μερικών με την τεχνολογία με αφήνει πραγματικά άφωνο. 

 

Επίσης το διαβάζουν και ακόμα περισσότεροι ενήλικες. Και με Alexa global rank 174 μάλλον δεν σε παίρνει να πεις κάτι.

 

Και εγώ άφωνος είμαι. Πρέπει να είσαι πολύ άσχετος ή κάργα φάνμποϊ.

 

(πσστ για το Ethernet ούτε λόγος ε; χαχα)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λες για κρίση και ταυτόχρονα λες ότι 5,5 εκατομμύρια έλληνες είναι πελάτες της apple που πληρώνουν κάθε χρόνο 800€. Άμα έχει μόνο στην Ελλάδα 5,5εκ πελάτες γιατί δεν ανοίγει Apple Stores και να παρέχει Day One τις συσκευές της στην Ελλάδα;

 

Σκέψου ότι τα περισσότερα πιτσιρίκια δίνουν για iPhone - στην Ελλάδα έχει τα iStorm 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το διαβάζουν και ακόμα περισσότεροι ενήλικες. Και με Alexa global rank 174 μάλλον δεν σε παίρνει να πεις κάτι.

 

Και εγώ άφωνος είμαι. Πρέπει να είσαι πολύ άσχετος ή κάργα φάνμποϊ.

Το ότι έχει 174 Rank δεν μου λέει κάτι, γνωρίζεις πιστεύω πάνω κάτω πόσα εκατομμύρια έφηβοι είναι στο διαδίκτυο καθημερινά έτσι; Προφανώς είσαι ένας από αυτούς γιατί εγώ μπορεί να είμαι άσχετος όπως λες αλλά στην ερώτηση μου δεν μου απάντησες, αλλά προφανώς πιστεύεις όπως τα περισσότερα παιδάκια  PC Mustardrace του 9GAG ότι άμα διαθέσεις 4000€ για να φτιάξεις υπολογιστή θα πρέπει οπωσδήποτε να τρέχει παιχνίδια, με την ίδια λογική ένας Server που κοστίζει τα διπλά θα πρέπει να τρέχει παιχνίδια, εύγε. Επίσης τι να το κάνω το Ethernet στο Ultrabook το 2016-2017?

Σκέψου ότι τα περισσότερα πιτσιρίκια δίνουν για iPhone - στην Ελλάδα έχει τα iStorm 

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω σε τι επίπεδο είναι η νοημοσύνη σας.. θες να μου πείς ότι τα "πιτσιρίκια" όπως αναφέρεις έχουν 800-1000€ πρόχειρα στο συρτάρι κάθε χρόνο; Μερικοί έχετε πραγματικά πρόβλημα ως προς την αντίληψη της πραγματικότητας. Δεν θα ασχοληθώ άλλο γιατί ή τρολάρετε ή όντως τα πιστεύεται, όπως ο άλλος από πάνω που πιστεύει ότι ένας 4000+ υπολογιστής πρέπει όπωςδήποτε να τρέχει παινχίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επίσης το διαβάζουν και ακόμα περισσότεροι ενήλικες. Και με Alexa global rank 174 μάλλον δεν σε παίρνει να πεις κάτι.

 

Και εγώ άφωνος είμαι. Πρέπει να είσαι πολύ άσχετος ή κάργα φάνμποϊ.

 

(πσστ για το Ethernet ούτε λόγος ε; χαχα)

 

Please, ας σώσουμε λίγο κάπως τη σοβαρότητα... 9gag από τη μία, Alexa από την άλλη ...welcome 1991! :P

 

Εντάξει, έχει πλάκα να κάνουμε διάλογο σαν 15χρονα αλλά προσωπικά είμαι +23 πάνω από τα 15 και δεν μπορώ να το αντέξω...  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω σε τι επίπεδο είναι η νοημοσύνη σας.. θες να μου πείς ότι τα "πιτσιρίκια" όπως αναφέρεις έχουν 800-1000€ πρόχειρα στο συρτάρι κάθε χρόνο; Μερικοί έχετε πραγματικά πρόβλημα ως προς την αντίληψη της πραγματικότητας. Δεν θα ασχοληθώ άλλο γιατί ή τρολάρετε ή όντως τα πιστεύεται, όπως ο άλλος από πάνω που πιστεύει ότι ένας 4000+ υπολογιστής πρέπει όπωςδήποτε να τρέχει παινχίδια.

 

Τα ζητάνε από τους γονείς τους συνέχεια ε και ο γονιός σε λέει "άντε θα του το πάρω γιατί με έχει πρείξει".

 

Κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω με τι νοημοσύνη δικαιολογείτε και υποστηρίζετε την Apple με αυτά που κάνει - ειδικά όταν κατάργησε τις θύρες και την SD και στο πουλάει και στα 1300$ για το 13ιντσο + που πρέπει να αγοράζεις αντάπτορες ώστε να συνδέσεις πχ HDMI για την τηλεόραση ή για USB.

 

Και το πιο ηλίθιο πράγμα που έχουν πει για την SD είναι ότι δήθεν προεξέχει ενώ με τον αντάπτορα σώζεσαι και δεν προεξέχει !!!!! Ποιος θα κάτσει να πιστέψει αυτή τη μπ**ρδα που είπαν για την SD ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι γιαυτό είναι καρμπόν αντιγραφές του iPhone και του Galaxy Edge. Το εσωτερικό δεν θα το σχολιάσω βρομάει iOS. Ασφάλεια;

http://thehackernews.com/2016/09/xiaomi-android-backdoor.html Backdoors εδώ και χρόνια. Οπότε ας επιστρέψουμε στο θέμα μας και πάρτε τις κινεζιές σας σε άλλα Thread.

 

φαντάζομαι η Apple δεν έχει feedback από τα κινητά της για να βελτιώνει την εμπειρία χρήσης;; κρίμα η xiaomi έχει το miuianalytics που βελτιώνει μέσω feedback το λειτουργικό σε κάθε Update που σου δίνει κάθε βδομάδα (developer) ή μήνα (stable).Εννοείται υπάρχει και η επιλογή να το κάνω disable μέσα από τις ρυθμίσεις . όταν ποτέ ακουμπήσεις xiaomi μας λες την εμπειρία σου οκ;

όπως και να έχει η απαντηση πριν πάει στο χρήστη που λέει ότι δεν υπάρχει εταιρία που έχει continuum όταν αγοράζεις το νέο κινητό της. λυπάμαι αλλά αυτό είναι ψέμα. υπάρχει και το κάνει και πολυ καλά. αν δεν μπορείς να το χωνεψεις μάλλον χρειάζεται ξύδι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχει 174 Rank δεν μου λέει κάτι, γνωρίζεις πιστεύω πάνω κάτω πόσα εκατομμύρια έφηβοι είναι στο διαδίκτυο καθημερινά έτσι; Προφανώς είσαι ένας από αυτούς γιατί εγώ μπορεί να είμαι άσχετος όπως λες αλλά στην ερώτηση μου δεν μου απάντησες,

Τι να σου απαντήσω βρε καημένε καταναλωτή;;; Αφού δεν είχες κανένα επιχείρημα.

 

αλλά προφανώς πιστεύεις όπως τα περισσότερα παιδάκια  PC Mustardrace του 9GAG ότι άμα διαθέσεις 4000€ για να φτιάξεις υπολογιστή θα πρέπει οπωσδήποτε να τρέχει παιχνίδια, με την ίδια λογική ένας Server που κοστίζει τα διπλά θα πρέπει να τρέχει παιχνίδια, εύγε.

Τι θέλεις να πεις; Ότι το Macbook Pro των $4000+ έχει δυνατότητες Server; Ότι έχουν εστιάσει τόσο πολύ στον επεξεργαστή (και σε παράλληλη επεξεργασία ;) ) και στο υπόλοιπο υλικό, αλλά όχι στην κάρτα γραφικών;;;

 

Ναι, αγαπητέ. Ένα μηχάνημα που κοστίζει τόσο, και από τη στιγμή που είναι μηχάνημα χρήστη και όχι Server, πρέπει να τρέχει και παιχνίδια. Όπως μπορούν laptops άλλων εταιριών στα μισά χρήματα.

 

Και τελοσπάντων αφού το παίζεις γνώστης εξήγησε συνοπτικά το τι θέλεις να πεις - γιατί δηλαδή σε αυτά τα χρήματα δεν παίζει παιχνίδια...

 

Επίσης τι να το κάνω το Ethernet στο Ultrabook το 2016-2017?

XgjpA.gif

 

 

 

Please, ας σώσουμε λίγο κάπως τη σοβαρότητα... 9gag από τη μία, Alexa από την άλλη ...welcome 1991! :P

 

Εντάξει, έχει πλάκα να κάνουμε διάλογο σαν 15χρονα αλλά προσωπικά είμαι +23 πάνω από τα 15 και δεν μπορώ να το αντέξω...  :ph34r:

Νάτος και ο Μέγας Φάνμποϊ.

 

Θα σου απαντήσω με ανάλογο στυλάκι 9gag:

 

"404, επιχειρήματα not found"

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο BillDanos μετράει πόσα από τα posts προέρχονται από κατόχους iphone που αντιμετώπισαν αυτό το πρόβλημα ΧΩΡΙΣ να τους έχει πέσει η συσκευή κλπ κλπ.

 

Αλλά επειδή ακόμη ο billdanos δεν εντόπισε κάποιον, γελάει με τις απόψεις μερικών που απαιτούν δωρεάν αντικατάσταση οθόνης κλπ σε μια συσκευή που έχει πρόβλημα εξαιτίας κακών χειρισμών (τα πετάτε όπου να ναι και μετά φταίει ο κατασκευαστής και κάνετε την πάπια).

 

Αν το "bug" εμφανιστεί μέσα στον πρώτο χρόνο, μια χαρά γίνεται η επισκευή δωρεάν. 

 

Απλό δεν είναι? :P

And he did it!!

 

ΥΓ1. Πριν γραφτεις στο site σε ρωταει αν εχεις iPhone και αν το πετας απο δω και απο κει? Αλλιως πως διαολο τα εχεις αυτα τα info?

Καλα αυτο εχει καταντησει  γελοιο πλεον .

Ειναι ενδειξη  του τι επαφη εχουν με την αγορα  και την οικονομια και με την τεχνολογια εν γενει .

Προσωπικα τετοια σχολια προσβαλουν την νοημοσυνη μου και θεωρω απαραδεκτο  και μονο οτι υπαρχουν καθως αφηφουν το πιο βασικο που ειναι η κοινη λογικη .

Ειπε ο τυπος με τα ποιοτικα Apple ακουστικα. Δεν αντιλεγω, ο Knightrider ωρες ωρες (η μαλλον, σχεδον ολες τις ωρες) κινειται στο λεπτο νημα μεταξυ trolling και γελοιοτητας, αλλα το να τον κρινεις  εσυ το θεωρω προσβολη στην λογικη των υπολοιπων. Λυπησου μας...

Απο τη στιγμή που δεν μπορεί να αποδειχθεί σε κάθε περίπτωση αν υπήρχε πρόβλημα απο την αρχή, θα ήταν μεγάλο το κόστος αν κάλυπτε όλες τις αλλαγές. Και δε νομίζω να πιστεύει κανείς πως η apple είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.

 

Αν εμένα μου πέσει κάτω η συσκευή και έχει κάποιο θέμα η οθόνη (χωρίς απαραίτητα να σπάσει), πως θα αποδείξω αν είχε θέμα από την αρχή ή όχι στο service (πάντα αναφέρομαι στο χρονικό διάστημα μετά την εγγύηση)?

Αντιστοιχα αντε να αποδειξεις οτι το Note εκανε μπουμ απο μονο του και οχι επειδη σου επεσε / το φορτισες με την μπαταρια του αυτοκινητου / το πεταξες μεσα στο φουρνο μικροκυματων κλπα. Oh wait, δεν εχει σημασια, τα παιρνει ολα πισω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοχος 6 plus 128Gb με το προβλημα στην αφη. Το πηγα στο Apple store και μεσα σε μιση ωρα το ειχαν αντικαταστησει με καινουργιο 6plus. Αυτα. Η αλλαγη του τηλεφωνου εγινε τον Ιουλιο που μας περασε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...