Προς το περιεχόμενο

Black Friday: Οδηγίες προς ναυτιλλομένους


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το είδες, ή μάλλον αν το έβλεπα, και ημουν σίγουρος για αυτό, θα πήγαινα στο διευθυντή με τα ανάλογα ερωτήματα...

είχαν τη olympus ep7 400euro περιπου και την α6000 γυρω στα 550 και τα πήγανε 500+ και 700+...ο διευθυντής είναι ένας μ....ας και όταν είπα σε υπάλληλο γνωστό μου καλά ρε συ αυξήσατε τις τιμές? μου λέει όχι αυξήθηκαν παντού στην Ελλάδα...(ε τι να πει για 400ευρώ Μισθό να χάσει την δουλειά του)...αυτήν την στιγμή σε "όλη την Ελλάδα" η epl7 έχει 400...περιμένω να δω έτσι για το γαμώτο πόσο θα την πανε black friday

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κάνει το "γερμανομαγαζο" black friday! δηλαδή θα πουλάει τα προϊόντα στις τιμές skroutz?

Γελάω με την "Ελληνική μαϊμού Μαύρη Παρασκευή" και τις δήθεν προσφορές που θα κάνουν. Έχω δει μερικές από τις δήθεν προσφορές που διαφημίζουν στο Facebook και είναι απλά οι κανονικές τιμές λίγο πιο πάνω από τις τιμές Σκρούτζ. Το Σκρουτζ έχει τιμές Μαύρης Παρασκευής 365 μέρες το χρόνο. Στην Αμερική έχουν μεγάλες προσφορές αλλά βέβαια ποδοπατιούνται του σκοτωμού. Τώρα εδώ τα μούφα τα δικά μας που έχουμε εισάγει ότι ξενόφερτη γιορτή θες στη πιο άθλια έκδοσή της για να τραβήξουν κόσμο και καλά είναι αηδίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα δεν περιμένω και πολλά, κυρίως διότι ο ανταγωνισμός μόνο υγιής δεν είναι. Δείτε τις προσφορές με το Xbox One στα 200€ και το PS4 στα 300€ που τις έχουν όλοι. Όλοι τις ίδιες, έχοντας προφανώς πάρει το ΟΚ από Microsoft και Sony Ελλάδος. Σας μοιάζει με ανταγωνισμό αυτό; Γιατί στο χωριό μου το λένε καρτέλ...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα δεν περιμένω και πολλά, κυρίως διότι ο ανταγωνισμός μόνο υγιής δεν είναι. Δείτε τις προσφορές με το Xbox One στα 200€ και το PS4 στα 300€ που τις έχουν όλοι. Όλοι τις ίδιες, έχοντας προφανώς πάρει το ΟΚ από Microsoft και Sony Ελλάδος. Σας μοιάζει με ανταγωνισμό αυτό; Γιατί στο χωριό μου το λένε καρτέλ...

Τα καρτελ παντως στο δικο μου χωριο δε πουλάνε στην χαμηλότερη ίσως τιμή της Ευρώπης :P

(Οχι οτι δεν είναι "καρτελ" απλά το παράδειγμα ήταν ατυχές....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οι προσφορές σαν προσφορές, σούπερ είναι. Το θέμα είναι ότι για ακόμα μια φορά το όλο «κύμα» μοιάζει να 'ναι κατευθυνόμενο αφού καμία αλυσίδα δεν δείχνει διατεθειμένη να πάρει πρωτοβουλία και να ρίξει από μόνη της την τιμή (χωρίς το ΟΚ -το μεταφράζετε όπως θέλετε- της αντιπροσωπείας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανονικότατα. Ενδιαφέρει η CIF αξία, η συνολική. Αν αυτό που θα πάρεις κάνει 200 ευρώ ακόμα και με free shipping, θα σταματήσει στο τελωνείο.

για προιοντα  κατω των 100 ε  ειμαι οκ  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχαν τη olympus ep7 400euro περιπου και την α6000 γυρω στα 550 και τα πήγανε 500+ και 700+...ο διευθυντής είναι ένας μ....ας και όταν είπα σε υπάλληλο γνωστό μου καλά ρε συ αυξήσατε τις τιμές? μου λέει όχι αυξήθηκαν παντού στην Ελλάδα...(ε τι να πει για 400ευρώ Μισθό να χάσει την δουλειά του)...αυτήν την στιγμή σε "όλη την Ελλάδα" η epl7 έχει 400...περιμένω να δω έτσι για το γαμώτο πόσο θα την πανε black friday

στο black Friday δεν είναι απαραίτητα όλα τα προιοντα σε προσφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για προιοντα  κατω των 100 ε  ειμαι οκ  ?

 

 

Όλοι πρέπει να γνωρίζουμε ότι ατέλεια υπάρχει για δέματα με αξία CIF μέχρι 22€.

Από 22 και μέχρι 150€ πληρώνουμε ΦΠΑ και πάνω από αυτό και δασμό.

Μάλιστα, την προηγούμενη βδομάδα καταγράφηκαν πολλές περιπτώσεις που χρεώθηκαν έξοδα εκτελωνισμού αλλά και τέλος ΕΛΤΑ (3€) και σε δέματα πολύ μικρής αξίας.

 

Τέλος off topic

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στην Ελλάδα μην περιμένετε πολλά. Στα κινεζομάγαζα όμως υπάρχουν πολύ καλές προσφορές.

Μιλάμε γλυτώνεις πολλά λεφτά. Τους λες να α στείλουν με το απλό τχυδρομείο και σε 15 μέρες το έχεις πάρει.

Βάζω εδώ μία απλά για δείγμα από eglobalcentral.eu όπου έχω κάνει πολύ καλές αγορές παλαιότερα.

 

http://www.eglobalcentral.eu/nikon-d7200-body-only-digital-slr-cameras-en.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είδα με τα μάτια μου σε γνωστή αλυσίδα που συμμετέχει στο black friday να αυξάνει την προηγούμενη εβδομάδα τα φωτογραφικά είδη στο κατάστημα της 150€ ...να υποθέσω θα τα ρίξει 200€ και θα πει κάνουμε black friday...

 

Ονομα? Ή απλά έτσι το πετάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κρίνοντας απο την πρώτη μέρα προσφορών black friday του mediamarkt μάπα το καρπούζι οι προσφορές ισχύουν για παλαιότερα μοντέλα, δε νομίζω να δούμε προσφορές στα κορυφαία μοντέλα όπως γίνεται έξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ονομάζονταν Happy Friday και μετονομάστηκε σε Black Friday γιατί ποδοπατήθηκαν; :P

 

Το θέμα είναι να αγοράσεις κάτι που χρειάζεσαι,οχι επειδή απλά είναι σε προσφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...