Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με αγορά αντάπτορα


DJJordan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, μετά από αλλαγή κάρτας γραφικών διαπίστωσα ότι έκανα λάθος υπολογισμό στην αγορά της τελευταίας μητρικής που χρησημοποιώ, με αποτέλεσμα ο χώρος που υπάρχει για να αερίζεται η κάρτα γραφικών να είναι ανεπαρκής προκαλώντας υπερθερμανση, μιας και χρησημοποιω μια επιπλέον κάρτα pci ακριβώς από κάτω,

 

έτσι, αποφάσισα να παραγγείλω έναν αντάπτορα επέκτασης pci από το εξωτερικό,

έλαβα τον αντάπτορα, έκανα τις κατάλληλες τροποποιήσεις στο κουτί, τοποθέτησα την κάρτα ήχου, αλλά ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει απολύτως τίποτα πάνω στη (επεκταμένη) θύρα pci

 

γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

 

έχω ανοίξει ήδη διαμάχη με τον πωλητή επειδή επιπλέον βρήκα άλλατα και οξειδώσεις πάνω στο εξάρτημα

 

μου ζήτησε αποδεικτικά στοιχεία, αλλά έχω ρίξει ήδη καθαριστικό σπρέυ για ηλεκτρονικά κυκλώματα και έχουν φύγει οι λεκέδες, έψαξα όσο μπορούσα τις κολλήσεις και τα καλώδια οπτικά και με πολύμετρο αλλά φαίνονται όλα φυσιολογικά, εικόνα:

https://fs11n1.sendspace.com/dl/b9b180597f34796be1ebb32ebb87dfe3/583395300de9752f/2ywd5x/1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικά όλα αυτά τα pci Riser δεν είναι τόσο αξιόπιστα αυτά που είναι κάνουν κάπως την δουλειά τους είναι αρκετά πιο ακριβά

Μου έχει τύχει από φτηνό Riser να μου κάνει pci θύρα ευτυχώς η δοκιμή έγινε σε παλιά μητρική 775και δεν με ενόχλησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εκεί που το έχεις βιδώσει βραχυκυκλώνει το κάτω μέρος της πλακέτας του αντάπτορα?

 

Ξεβίδωσε το απο το κουτί και δοκιμασε με την κάρτα στον αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εκεί που το έχεις βιδώσει βραχυκυκλώνει το κάτω μέρος της πλακέτας του αντάπτορα?

 

Ξεβίδωσε το απο το κουτί και δοκιμασε με την κάρτα στον αέρα.

το εχω προβλέψει, τρύπησα τη λαμαρίνα και βίδωσα αποστάτες σαν αυτούς που πατάει πάνω η μητρική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω προβλέψει, τρύπησα τη λαμαρίνα και βίδωσα αποστάτες σαν αυτούς που πατάει πάνω η μητρική

 

Τότε απλά για κάποιο λόγο δέν δουλεύει ο συγκεκριμένος αντάπτορας. Πιθανόν να φταίει το μεγάλο μήκος των καλωδιοταινιών.

 

Προσωπικά θα προτιμούσα κάτι σε αυτό το στύλ:

 

sku_55277_1.jpg

 

Καί θα κάνει χώρο για τον ανεμιστήρα, και λόγω της μικρής απόστασης θα έχει πιό πολλές πιθανότητες να δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε απλά για κάποιο λόγο δέν δουλεύει ο συγκεκριμένος αντάπτορας. Πιθανόν να φταίει το μεγάλο μήκος των καλωδιοταινιών.

 

Προσωπικά θα προτιμούσα κάτι σε αυτό το στύλ:

 

Καί θα κάνει χώρο για τον ανεμιστήρα, και λόγω της μικρής απόστασης θα έχει πιό πολλές πιθανότητες να δουλέψει.

δεν αφηνει το κουτι να αλλάξω κατεύθυνση στην καρτα, πρεπει να μπει παραλληλα με την καρτα γραφικών, επειδη στη συνέχεια υπάρχουν βιδωμένα λαμάκα με προσθετες θύρες usb

 

αυτό που πήρα ειναι με αποσπώμενα καλώδια, υπάρχουν 4-5 φορές κοντύτερα, αν δοκίμαζα να πάρω τα πιο κοντά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...