Προς το περιεχόμενο

Αγορα νεου κινητου που να κρατησει..


Thanosf1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας εχω εδω και 3χρονια ενα s3 το οποιο πλεον δεν τραβαει και ηρθε η ωρα να κανω ενα δωρο στν εαυτο μου και να αγορασω κατι καινουργιο. Γενικα δν αλλαζω κινητα τακτικα , δεν μου αρεσει, αρα ξεκιναμε με γνωμονα αυτο. Θελω να μην λαγκαρει , να ακουω την μουσικουλα μου, viber ,fb,να περναω να βλεπω καμια ταινιουλα, κλασσικα πραγματα , απο παιχνιδια πολυ λιγα πραγματα αλλα θελω κυριως να εχει καλη καμερα πανω του μετριου και ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!( ο βασικος λογος που παραταω τ σ3 ) να μου βγαζει μια μερα δλδ . Τελος θελω μια συσκευη με σταθεροτητα και οταν λεω σταθεροτητα εννοω  να με βγαλει 2,5 + χρονια χαλαρα χωρις προβληματα λαγκαρισματα κλπ. Θελω μια στιβαρη συσκευη δλδ. Οσον αφορα το χρηματικο ποσο δεν εχω θεμα καθως δεν αλλαζω κινητα τακτικα...

 

1) Το ποσό που διαθέτουμε: Μεχρι 600
 
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά):fb,messenger,viber, Μουσικη, καμια ταινιουλα
 
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: 4,5-5,7
 
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.):Ναι
 
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Ναι
 
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM;Οχι ιδιαιτερα
 
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; -
 
8) Στην SD, θα θέλαμε να υπάρχει δυνατότητα να πηγαίνουν οι εφαρμογές εκεί; -
 
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;Εχω δουλεψει androird κυριως αλλα θα ηθελα να δοκιμασω και τ iOs
 
10) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; ΝΑΙΙΙ ΤΟ 2ο βασικοτερο στοιχειο που θελω
 
11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Απο Ελλαδα κατα προτιμηση εκτος και αν ειναι κατι φθηνο απο Κινα μερια που να αξιζει
 
12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Απο σκρουτζομαγαζα εκτος και αν θεωρειτε οτι θα βγαλουν καμια καλη τιμη μεσα στα Χριστουγεννα για τις ''ναυαρχιδες'' κινητα
 
13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινουργιο.
Επεξ/σία από Thanosf1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου.
Τα περισσότερα σημερινά κινητά κρατάνε μια μέρα χρήσης και έχουν επεξεργαστές που πολύ δύσκολα θα λαγκάρουν.

Οπότε είναι σαν να ρωτάς τι αμάξι να πάρεις σήμερα που να φτάνει τελική ταχύτητα τα 100 km/h. :P  

Εγώ γενικά είμαι της γνώμης να εξαντλώ το budget, εκτός εαν αυτό είναι υπερβολικό και καλύπτεσαι με κάτι πολύ λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας εχω εδω και 3χρονια ενα s3 το οποιο πλεον δεν τραβαει και ηρθε η ωρα να κανω ενα δωρο στν εαυτο μου και να αγορασω κατι καινουργιο. Γενικα δν αλλαζω κινητα τακτικα , δεν μου αρεσει, αρα ξεκιναμε με γνωμονα αυτο. Θελω να μην λαγκαρει , να ακουω την μουσικουλα μου, viber ,fb,να περναω να βλεπω καμια ταινιουλα, κλασσικα πραγματα , απο παιχνιδια πολυ λιγα πραγματα αλλα θελω κυριως να εχει καλη καμερα πανω του μετριου και ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!( ο βασικος λογος που παραταω τ σ3 ) να μου βγαζει μια μερα δλδ . Τελος θελω μια συσκευη με σταθεροτητα και οταν λεω σταθεροτητα εννοω να με βγαλει 2,5 + χρονια χαλαρα χωρις προβληματα λαγκαρισματα κλπ. Θελω μια στιβαρη συσκευη δλδ. Οσον αφορα το χρηματικο ποσο δεν εχω θεμα καθως δεν αλλαζω κινητα τακτικα...

3 χρόνια το είχα και στο τέλος πήρα αυτή και σώθηκα

http://www.batteries.gr/product.asp?catid=5166

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχ τ εχω βαρεθει σαν κινητο για αυτο ψαχνω κατι καινουργιο. Καμια σοβαρη προταση ρε παιδια? :P

http://www.skroutz.gr/s/9535485/Xiaomi-Mi-Max-64GB.html
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Χαχαχ τ εχω βαρεθει σαν κινητο για αυτο ψαχνω κατι καινουργιο. Καμια σοβαρη προταση ρε παιδια? :P

https://www.skroutz.gr/s/10388003/Xiaomi-Mi-Mix-256GB.html

 

Συμπλήρωνε.... :angry:

 

http://www.insomnia.gr/topic/624518-%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BC%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%82-smartphone/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τελος θελω μια συσκευη με σταθεροτητα και οταν λεω σταθεροτητα εννοω  να με βγαλει 2,5 + χρονια χαλαρα χωρις προβληματα λαγκαρισματα κλπ. Θελω μια στιβαρη συσκευη δλδ. Οσον αφορα το χρηματικο ποσο δεν εχω θεμα καθως δεν αλλαζω κινητα τακτικα...

Google pixel,pixel Xl,iphone 7Plus για τα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Google pixel,pixel Xl,iphone 7Plus για τα παραπανω.

Ωραια κινητα ειδικα τ 7πλας αλλα ειναι αρκετα μεγαλο τ μπατζετ , μεχρι 600 ευρω πιστευω οτι μπορω να παρω κατι αξιολογο . Τωρα τι , ακομα τ ψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το χρηματικο ποσο δεν εχω θεμα καθως δεν αλλαζω κινητα τακτικα...

Εγω σε αυτο απαντησα οχι σε ποσο max 600ευρω. Με 600ευρω ουτε το φθηνοτερο Iphone 7 δεν μπορεις να παρεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε αυτο απαντησα οχι σε ποσο max 600ευρω. Με 600ευρω ουτε το φθηνοτερο Iphone 7 δεν μπορεις να παρεις....

Nαι το ξερω απλα νταξει μεχρι 650 τα δινω αλλα να αξιζει πραγματικα. Θελω πιο πολυ κατι στιβαρο να με βγαλει χρονια χωρις προβληματα σε software και καλη μπαταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι το ξερω απλα νταξει μεχρι 650 τα δινω αλλα να αξιζει πραγματικα. Θελω πιο πολυ κατι στιβαρο να με βγαλει χρονια χωρις προβληματα σε software και καλη μπαταρια

Πραγματικά συμπλήρωσε την φόρμα αλλιώς κάνεις δεν πρόκειται να σε βοηθήσει η να σε πάρει σοβαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις προβληματα σε software και καλη μπαταρια

Για την ιστορια αλλα καμια εταιρια/κινητο δεν μπορει να στο εγγυηθει αυτο,για τον πολυ απλο λογο οτι ακομα και στα iphone υπαρχουν εκδοσεις του νεου ios(οπως η τωρινη 10.1)που εμφανιζουν προβληματα σε αρκετο κοσμο http://www.express.co.uk/life-style/science-technology/737776/iPhone-Battery-Life-iOS-10-1-1-Shutdown-Drain-Too-Fast

Αντιστοιχα προβληματα ειχαμε και με το ios 9 το 2015 .

 

Αυτα επειδη κατα τα αλλα τα iphone ειναι απροβληματιστα και το Ios αριστο οπως γραφουν μερικοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...