Προς το περιεχόμενο

Unigine Valley Benchmark


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ.Σε αυτό το νήμα παρακαλώ να μπαίνουν μόνο σκορ από το Valley γιατι στο γενικό benchmark νήμα χάνονται πολλά σκορ που δεν τα βλέπουμε

Καλό είναι για να είναι πλήρες τα νούμερα που μπαίνουν να υπάρχει ένα τετοιο screen shot μαζί με το link

post-244051-0-46429500-1480860148_thumb.jpg

Επεξ/σία από alldaynews
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

post-50176-0-49779300-1480894074_thumb.png

 

post-50176-0-12917400-1480894047_thumb.png

 

Όπως τα βλέπετε.

 

edit:

 

Τα παραπάνω νούμερα, είναι με τη GPU full σταθερή (όπως το εννοώ εγώ).

 

Στην πραγματικότητα, φτάνει κάπου 1130/1500 και βγάζει και Heaven/Valley και FStrike ακόμα (Extreme, όχι) αλλά μου παρουσιάζει το φαινόμενο να αναβοσβήνει η  οθόνη (έως και no signal μου πετάει) αλλά με το bench να τ΄ρεχει κανονικά και να ολοκληρώνεται, χωρίς να crashαρει ο οδηγός ή οτιδήποτε.

 

Απλά, είπα να βάλω τα σταθερά.

 

Εννοείται πως από Crimson δεν έχει πειραχτεί τίποτα.

 

edit2: Κατόπιν λαϊκής "απαίτησης", η κάρτα.

 

VTX3d 290 X-Edition v2, με μια Accelero IV φορεμένη.

 

Επίσης, έχει αλλαχτεί το BIOS με ένα της μαμάς Powercolor μπας και μου λύσει κάποια από τα θέματα που είχα με OC, αλλά τελικά μετά από ένα μήνα προσπαθειών, δεν κατάφερα τίποτα παραπάνω από ότι με το κανονικό.

Επεξ/σία από Πέτρος
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

post-318565-0-65017100-1480944954_thumb.jpg

 

+0,05βολτ στον επεξεργαστη και +20 στο power limit γτ οι XFX RX 470 το χρειαζονται. Δυστυχως το ΒΙΟΣ εινια χαλια στην μητρικη υπερχρονισμος εγινε μεσω Overdrive.

Θερμοκρασιες σταθερα στα 60 για την καρτα και 53 για τον επεξεργαστη. Το καλοκαιρι μαλλον δεν θα ειναι ετσι...  :-D  :-D  :-D

 

Επισης ειανι καλο να γραφετε ποιο ακριβως μοντελο ειανι η καρτα σας γτ οταν το GPU-Z γραφει R9 200 δεν μπορουμε να ξερουμε ποιο ακριβως ειναι.

Επεξ/σία από ASDIC
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη διαφορά ή 290-290χ με την 470.

Είχα την εντύπωση ότι ήταν ποιο μικρή.

Δηλαδή 480=290 και 470 ελάχιστα κάτω, ίσως έκανα λάθος τι να πω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν πραγματι το σκορ ειναι αυτο και δεν προκειται για λαθος για τη 470 οπως του φιλου ASDIC παιζει πανω απο 280Χ και κατω απο 290

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έτσι είναι αλλά μου φάνηκε πολύ κάτω από 290, θα μου πεις στοκ παίζει και δεν έχω κατά νου κανένα run με στοκ 280x οπότε ίσως είναι ή ιδέα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα καλά λέω είναι "λίγο" το σκορ.

Αν φυσικά θυμάσαι και εσύ καλά!!!

anyway δεν το είπα για κακό απλά μου φάνηκε λίγο για 470.

Valley.jpg

 

+0,05βολτ στον επεξεργαστη και +20 στο power limit γτ οι XFX RX 470 το χρειαζονται. Δυστυχως το ΒΙΟΣ εινια χαλια στην μητρικη υπερχρονισμος εγινε μεσω Overdrive.

Θερμοκρασιες σταθερα στα 60 για την καρτα και 53 για τον επεξεργαστη. Το καλοκαιρι μαλλον δεν θα ειναι ετσι... :-D :-D :-D

 

Επισης ειανι καλο να γραφετε ποιο ακριβως μοντελο ειανι η καρτα σας γτ οταν το GPU-Z γραφει R9 200 δεν μπορουμε να ξερουμε ποιο ακριβως ειναι.

Φιλαράκι κάνε μία δοκιμή με +50 power limit δεν θα έχεις θέμα και ίσως δώσει παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις εγραψα και στο μνμ του φιλου Inler, ειανι ο 955 που φρεναρει την καρτα γιαυτο το σκορ ειανι χαμηλο, δεν το προσεξατε ? με στοκ τον 955 στα 3,2 δινει σκορ 1783 σε σχεση με αυτο που ποσταρα οπως βλεπετε εχει μεγαλη διαφορα. Καποια στιγμη (λολ) θα παρω εναν FX......

 

 

update 2

ειπα να ποσταρω το βιντεακι που εβλεπα χθες τα ξημερωματα. Το παληκαρι τρεχει την ιδια καρτα με εμενα με ενα συγχρονο συστημα, δεν λεει φυσικα σκορ απο Valley, αλλα μπορειτε να δειτε μεσο ορο fps τουλαχιστον.

 

 

update 3

επικοινωνησα μεσω ΦΒ με τον tekTick και μου λεει οτι το σκορ του στο Valley ηταν 1343 ! ΛΟΛ !

 

update 4

εκανε λαθος και το σκορ του ηταν απο το Heaven.  Το σκορ του στο Valley ηταν 1963

FPS: 46.9 Min FPS: 25.2 Max FPS: 89.1

Επεξ/σία από ASDIC
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...