Προς το περιεχόμενο

Σομπα μπανιου primo 10€


gt5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο σκλαβενιτη στην λ.αθηνων στο χαιδαρι (φανταζομαι και στα αλλα)εχει την σομπα primo lx 2900 10€.στο skroutz αρχιζει απο 16.80€.

https://www.skroutz.gr/s/9972930/Primo-LX-2900A.html?keyphrase=primo+lx2900a

post-226019-0-22925900-1481057044_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω το ιδανικότερο μέσο θέρμανσης ενός μπάνιου είναι το αερόθερμο (που ζεσταίνει και ξηραίνει γρήγορα τον αέρα) και όχι αυτές οι λάμπες που ζεσταίνουν πιο ακτινοβολικά και κατευθυντικά. Πρέπει να σε κοιτάει για να σε ζεστάνει. άσε που μπορεί να λιώσει κουρτίνες από μπάνιο αν είναι κοντά σε αυτές και κοιτάει το ντους. Δεν μου αρέσει το setup της.. 

 

Έχω κάνει δοκιμή παλαιότερα με σόμπα με λάμπες σε μπάνιο και η διαφορά στην ταχύτητα και ποιότητα θέρμανσης ήταν σημαντική υπέρ του αερόθερμου. Επιπλέον είναι μόνο 1500W αντί 2000+ που είναι συνήθως τα αερόθερμα στην μεγάλη σκάλα. Άρα είναι λιγότερο δυνατά overall by deafult και σώζονται μόνο από την κατευθυντικότητα (στοχεουν όλα τα watt σε μία περίπου κατεύθυνση) το οποίο όμως είναι και μειονέκτημα (αμα δεν σε κοιτάει ακριβώς τουρτουρίζεις). 

 

Προσωπική προτροπή για μπάνιο είναι πάρτε αερόθερμο που επίσης έχει (από) 10€ και είναι καλύτερη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμούλα ειναι καλή και η συσκευη επίσης.

 

Θα πρεπει να επισημάνω ομως οτι τα αεροθερμα που αναφερονται ανωτερω με 10€ ΔΕΝ ειναι για μπάνιο. Αυτα που ειναι για μπάνιο είναι ειδικα και κατα κανόνα κρεμιουνται στον τοιχο, ειδαλλως υπάρχει σοβαρος κινδυνος ηλεκτροπληξίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ας μας πει καποιος που την εχει καλυτερα.εμενα απλα μου φανηκε δελεαστικη η τιμη και την δημοσιοποιησα.

 

Αφου πρωτα σε ευχαριστησω για το θεμα και την αγορα μου, να δωσω τις πρωτες μου εντυπωσεις:

 

3 λαμπες, 500W μετρημενα σε καθε σκαλα που αλλαζει με ενα κορδονακι κατω δεξια. (off/500/1000/1500)

 

Με το που ανοιξα το κουτι (σε ανοικτο χωρο μαλιστα), ηρθε μια εντονη πετρελαιο-οσμη να την πω. Οχι συνηθισμενη, πολυ εντονη.

 

Την εβαλα πρωτα στα 1500w σε εξωτερικο χωρο για 10λεπτα με σκοπο να ξεμυρισει οσο γινεται. Στη συνεχεια την πηγα στο μπανιο και την αναψα στα 1500 για 15 λεπτα. Μετα απο τα 15 λεπτα ειχε κανει μια "αλφα" δουλεια απο θεμα θερμοκρασιας (την αναμενομενη). Την εβγαλα στη συνεχεια παλι εξω ωστε να ξεμυρισει για 3-4-7 μερες (off βεβαια), μιας και απο ο,τι βλεπω μυριζουν τα πλαστικα και το καλωδιο.

Μετα απο 5 λεπτα, το μπανιο κρυο ξανα (το αναμενομενο λιγο-πολυ), η μυρωδια του πετρελαιοειδους παρουσα παρα τον εξαεριστηρα. :P

 

Ποιοτητα κατασκευης οχι για 16-20 ευρω που εχει στα αλλα μαγαζια. Ακομα και το αλουμινιο στις 2 πλευρες πανω και κατω οπου ειναι βιδωμενο ειναι... στραβο, "βουλιαγμενο" δηλαδη στις βιδες. Αν βρω χρονο θα ανεβασω καμια φωτο αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατι πεταμενα; Δεν θα φυγει η μυρωδια; Εγω λεω οτι θα ξεμυρισει. Για 10 ευρω για καποιον που το χρειαζεται δεν ειναι και ασχημα.

 

3 φωτο για το κομματι ποιοτητα κατασκευης/φινιρισμα:

 

post-83099-0-22305800-1481125960_thumb.jpgpost-83099-0-81040400-1481125970_thumb.jpgpost-83099-0-47762100-1481125981_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μερικές σόμπες αν τις αναβεις συχνά φεύγει,αλλα είναι και μερικές που μένει μία άσχημη μυρωδιά πετρέλαιου και πλαστικού ταυτόχρονα.

 

Μακαρι να φύγει και σε βάθος χρόνου να αποδειχθεί χρήσιμη τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως 2 primo προϊόντα αγόρασα (θερμοπομπό και ανεμιστήρα) κ τα 2 τα έδωσα σε συγγενείς.

Με το πρώτο ζεσταινόσουν μόνο αν ήσουν μπροστά του κ το δεύτερο σου έπαιρνε τα αυτιά.

Ελπίζω να σας βγεί καλό το συγκεκριμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το 20ημερο φευγει, μου εχουν τυχει και εμενα τετοια κινεζικα προιοντα με μυρωδιά πετρελαίου...

 

Αν εχει αναλογα πλαστικα με αυτο

http://www.skroutz.gr/s/5040719/Primo-AB661.html

σιγα μην φυγει στο 20ημερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κερδισει σε ενα διαγωνισμο προιόντα primo αξιας 100€ απο γνωστό καταστημα και ειχα παρει διαφορες μπουρδιτσες. Το μονο που μυριζε ήταν μια ηλεκτρικη θερμαστρα με λαμπες (δαπέδου). Τοστιέρα, αεροθερμο, θερμοπομπός, μιξερ και μπλεντερ που ηταν τα υπολοιπα ηταν μια χαρα... Ειδικα ενα αεροθερμο με κεραμική αντισταση που ειχα πάρει ήταν πραγματικά υπεροχο και σε κατασκευη και λειτουργία...οπως και να εχει, επι του θέματος, για 10€ ειναι σουπερ η θερμαστρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...