Προς το περιεχόμενο

iphone 7 plus voice control


sofia_01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω τo Siri ανοιχτό αλλά όχι σε Lock Screen (Settings>Siri & Settings>Touch ID & Passcode). Έτσι όταν είναι locked η οθόνη και πατηθεί παρατεταμένα το Home Button δεν συμβαίνει τίποτα. Μόνο από unlocked Screen ανοίγει το Siri με παρατεταμένο που είναι λιγότερο ενοχλητικό απ' το Voice Control και για κάποιους χρήσιμο. Επίσης απενεργοποιημένο το "Hey Siri", αν και δεν μου έτυχε (όταν το είχα on) να ενεργοποιηθεί κατά λάθος από κάποια παρόμοια φράση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τo Siri ανοιχτό αλλά όχι σε Lock Screen (Settings>Siri & Settings>Touch ID & Passcode). Έτσι όταν είναι locked η οθόνη και πατηθεί παρατεταμένα το Home Button δεν συμβαίνει τίποτα. Μόνο από unlocked Screen ανοίγει το Siri με παρατεταμένο που είναι λιγότερο ενοχλητικό απ' το Voice Control και για κάποιους χρήσιμο. Επίσης απενεργοποιημένο το "Hey Siri", αν και δεν μου έτυχε (όταν το είχα on) να ενεργοποιηθεί κατά λάθος από κάποια παρόμοια φράση.

κι εγω προς το παρον ετσι το εκανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Προσβασιμότητα -> Κουμπί Αφετηρίας -> Και στο παρατεταμένο πάτημα βάζεις την επιλογή όχι.

Όλα αυτά με την προυπόθεση να είσαι στην 10.2 από χθες το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...