Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
sofia_01

iphone 7 plus voice control

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω τo Siri ανοιχτό αλλά όχι σε Lock Screen (Settings>Siri & Settings>Touch ID & Passcode). Έτσι όταν είναι locked η οθόνη και πατηθεί παρατεταμένα το Home Button δεν συμβαίνει τίποτα. Μόνο από unlocked Screen ανοίγει το Siri με παρατεταμένο που είναι λιγότερο ενοχλητικό απ' το Voice Control και για κάποιους χρήσιμο. Επίσης απενεργοποιημένο το "Hey Siri", αν και δεν μου έτυχε (όταν το είχα on) να ενεργοποιηθεί κατά λάθος από κάποια παρόμοια φράση.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τo Siri ανοιχτό αλλά όχι σε Lock Screen (Settings>Siri & Settings>Touch ID & Passcode). Έτσι όταν είναι locked η οθόνη και πατηθεί παρατεταμένα το Home Button δεν συμβαίνει τίποτα. Μόνο από unlocked Screen ανοίγει το Siri με παρατεταμένο που είναι λιγότερο ενοχλητικό απ' το Voice Control και για κάποιους χρήσιμο. Επίσης απενεργοποιημένο το "Hey Siri", αν και δεν μου έτυχε (όταν το είχα on) να ενεργοποιηθεί κατά λάθος από κάποια παρόμοια φράση.

κι εγω προς το παρον ετσι το εκανα..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι αλλα τωρα δεν εχουμε 10.2 ..

Το έγραψα ολοκάθαρα πιο πάνω. Επίσης σε καμία εβδομάδα 2 το πολύ θα το έχουμε θεωρώ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Προσβασιμότητα -> Κουμπί Αφετηρίας -> Και στο παρατεταμένο πάτημα βάζεις την επιλογή όχι.

Όλα αυτά με την προυπόθεση να είσαι στην 10.2 από χθες το βράδυ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.