Προς το περιεχόμενο

Η Google μειώνει σημαντικά το μέγεθος των αναβαθμίσεων των apps στο Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτα τα δυο σε παρα πολλες συσκευες ενω κατεβαινουν σε χ μβ μετα την εγκατασταση και χρηση με τον καιρο μαζευουν μβ πολλα και κολλανε αρκετες συσκευες ...το ακουω πολυ συχνα κ απο εμπειρους χρηστες... θελουν πολυ ραμ και ρομ 

Τα κανεις ενα clear data cache και εισαι κομπλε σε 2 λεπτα.

Το hearthstone ειναι 1,9 Gb στο ios, και 4,3 Gb στο Android

Αλλη αναλυση εχει να υποστηριξει στο ios[720p το απλο Full HD το plus] και αλλη στο android[2k για τα κορυφαια τηλεφωνα].

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καιρος ηταν γιατι εχει ξεφυγει η κατασταση με τα updates.

 

Απο τη μια ειναι καλο να υπαρχουν συχνα updates, απο την αλλη θα πρεπει να συμφωνησουμε να γινεται update αμεσα οταν υπαρχει σοβαρο θεμα ασφαλειας, ή πιο αραια οταν υπαρχουν ουσιωδεις προσθηκες σε features και οχι απλα αλλαγη στα χρωματα στα κουμπια. 

 

Πολυ συχνα γινονται updates που καταναλωνουν πολλα ΜΒ και επι της ουσιας δεν αλλαζει κατι. Τα minor-updates πρεπει να εχουν και minor καταναλωση

 

Πολύ σωστός. Μου έχει τύχει να αγανακτώ με εφαρμογές που ζητάνε ανούσια updates κάθε μέρα και τελικά να τις πετάω από το κινητό μου... ειδικά όταν δεν αναφέρουν καν τί αλλάζει..

 

Μερικοί devs συμπεριφέρονται λες και τρέχουν open beta και όχι ολοκληρωμένες εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές εφαρμογές όντως κάνουν συνέχεια αναβαθμίσεις και όπως είδα τα κοινωνικά δίκτυα έχουν χώρο 300ΜΒ. Τώρα τουλάχιστον θα εξοικονομούμε χώρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό κι εγώ δεν κάνω ΠΟΤΕ αναβαθμίσεις (ούτε στο λειτουργικό! ) και έχω ήσυχο το κεφάλι μου, τα GB μου και τον ελεύθερο χρόνο μου.  Μόνο αν ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ κάποιο νέο χαρακτηριστικό ή αν βρίσκω σοβαρό bug μπορεί να την κάνω. Και σας βεβαιώνω, ποτέ δεν το μετάνιωσα.  Αντίθετα, κινητό, laptop και σταθερό λειτουργούν ακριβώς το ίδιο καλά με την μέρα που τα αγόρασα (εξ άλλου μια χαρά δεν μου δούλευαν τότε?  Αλλιώς δεν θα τα'παιρνα!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...