Προς το περιεχόμενο

Βρύση Νιπτήρα ή Νεροχύτη με τεχνολογία ιόντων για Άμεση Θέρμανση


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.e-dructer.com/Muhler-Electric-Water-Heater-Faucet-FWH-3030T

 

Καλημερα .Πως δουλευει αυτη η βρυση παιδια ? Εχει βαλει καποιος ?

 

Προφανως θελει και συνδεση με ρευμα ?

 

Ευχαριστω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παντως η τιμη της ειναι τσαμπα.. δεν ξερω πως λειτουργει, αλλα με τοσα λεφτα δεν βρισκεις ουτε κινεζικο μικτη για το μπανιο σου, οχι με ιοντα και λοιπες ιστοριες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3000w δεν είναι πολλά;

 

Δεν καιει έτσι πολύ ρευμα; Λογικά θα θέλει και σύνδεση με ρεύμα για να ζεστάνει. Έτσι γρήγορα παρόμοια με τον βραστηρα θα είναι.

 

(Από ήλεκτρολογικα δεν ξέρω απλά ρωταω)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

350 μερες απο τις 365 μερες τον χρονο λουζω το κεφαλι μου στον νιπτηρα οποτε αν δουλευει θα ειναι χρησιμο ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα τρέχει με πολύ μικρή πίεση το νερό κ μεγάλη κατανάλωση ρεύματος..

Αν το χει δοκιμάσει κανείς να μας πει τα θετικά κ αρνητικά.πάντως είναι πολύ φτηνό σαν αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας ταχυθερμαντήρας νερού είναι και τα 3kW είναι λίγα οπότε για ζεστό νερό η παροχή θα πρέπει να είναι μικρή. Τα ιόντα αναγράφονται για να αγοράζουν οι άσχετοι και να νομίζουν ότι δεν πήραν μια ηλεκτρική αντίσταση μέσα στο σώμα μια μπαταρίας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις υπολοιπες 15 ?

 

Κανω ...συντηριση μαλιων καποιες Κυριακες και στα 59 μου μια χαρα ειναι .Ελαχιστες χαμενες τριχες και ελαχιστες γκριζες.

Θέλω να πάω live στο κατάστημα για να μου εξηγησει ο πωλητής τι ειναι αυτή η τεχνολογία ιόντων....Πραγματικά όμως :)

 

Μια βολτουλα μεχρι Κυπρο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα λειτουργεί - απλά τα 3kW είναι λίγη ισχύς για να έχεις ικανοποιητική ροή νερού. Οπότε είτε θα ζεσταίνει λίγο (απλά να σπάει το κρύο) ή θα βγάζει λίγο νερό.

 

Η "τεχνολογία ιόντων" είναι για ψάρωμα. Αυτό το ματζαφλάρι λειτουργεί με αντίσταση, όπως ακριβώς και ο θερμοσίφωνας. Οπότε ναι, θέλει σύνδεση με ρεύμα, καταναλώνει μάλιστα 3 kWh την ώρα.

 

Αμφιβάλλω για την ποιότητά του όμως, δεδομένου ότι μία αξιόλογη μπαταρία "σκέτη" (χωρίς αντίσταση) κοστίζει παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα δεν μπορει να χρησιμοποιηθει σαν θερμομικτηκη βρυση με συνδεση με ηλιακο οταν εχει ηλιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...