Προς το περιεχόμενο

Προβληματα με καυστηρα


stergiosse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο καυστηρας πετρελαιου τοποθετημενος σε ταρατσα αυτονομος τιθεται σε λειτουργεια στις 5,τα σωματα καινε και ολα καλα.κλεινει στις 7 αφου εχει γινει και εξαερωση σε ενα σωμα λογω του οτι ακουγοταν νερο.Στις 9μιση περιπου τον ξαναθετω σε λειτουργεια ο καυστηρας δουλευει η τρομπα δουλευει ,ετσι τουλαχιστον δειχνει το λαμπακι πανω στον καυστηρα,το νερο τρεχει καυτο στης βρυσες αλλα τα σωματα παγωμενα,τι μπορει να φταιει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.Αυτο εγινε εχθες το βραδυ πρωτη φορα.Παρατηρησα οτι και στην φουσκα που λενε τα bar εχουν πεσει κατω απο 1 και κατα την διαρκεια λειτουργειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε κάλεσε συνεργείο

 

 

Ελα ρε,τετοια ετοιμοτητα στης λυσεις?

 

Μάλλον νερό θέλει. Δεν το έχεις συνέχεια ανοικτό ;

Συνηθως το αφηνουν  κλειστο οι υδραυλικοι και αν δεν ξες το αφηνεις ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κανουν,και δεν αφήνουν την γραμμή αυτόματης πλήρωσης ανοιχτή,διότι τώρα δεν θα ρωτουσες γιατί είναι παγωμένα τα σωματα,αλλά πως να αλλαξεις το σάπιο σωμα που απο την πίεση πέταξε την σαπιλα,μέχρι το γιατί ράγισε το μαντέμι του λέβητα και πλημυρησε το υπόγειο.

..λογικά τρύπησε η μεμβράνη και δεν κρατάει πιεση,ώστε να την στείλει σε όλα τα σώματα.έχει χωριστή ηλεκτροβανα το μποιλερ; μπορεί να χάλασε η βάνα των σωμάτων.ή να έκαψε την ασφάλεια της...πολλά μπορεί...ξεκινά απο το κοκκινο δοχείο πιεσης.plug and play είναι το καινουριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κανουν,και δεν αφήνουν την γραμμή αυτόματης πλήρωσης ανοιχτή,διότι τώρα δεν θα ρωτουσες γιατί είναι παγωμένα τα σωματα,αλλά πως να αλλαξεις το σάπιο σωμα που απο την πίεση πέταξε την σαπιλα,μέχρι το γιατί ράγισε το μαντέμι του λέβητα και πλημυρησε το υπόγειο.

..λογικά τρύπησε η μεμβράνη και δεν κρατάει πιεση,ώστε να την στείλει σε όλα τα σώματα.έχει χωριστή ηλεκτροβανα το μποιλερ; μπορεί να χάλασε η βάνα των σωμάτων.ή να έκαψε την ασφάλεια της...πολλά μπορεί...ξεκινά απο το κοκκινο δοχείο πιεσης.plug and play είναι το καινουριο.

Το πιο πιθανο ειναι το κοκκινο δοχειο πιεσης γιατι η εγκατασταση ειναι 2 μηνων,δηλαδη βανακια και ολα τα παρελκομενα ειναι καινουργια.Πως ξανα γεμιζω το κυκλωμα με νερο?

'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυο μηνών εγκατάσταση,δεν τρυπάει η μεμβράνη,αν το δοχείο είναι δυο μηνων και αυτό.έχει μια βάνα που παει πανω σε εναν ρυθμιστη,και απο εκεί με ενα ταφ,παει απο την μια στο δοχείο και απο την αλλη στα επιστρεφόμενα νερά απο τα διαμερίσματα.

ο ρυθμιστής έχει πανω του ενα πιεσομετρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυο μηνών εγκατάσταση,δεν τρυπάει η μεμβράνη,αν το δοχείο είναι δυο μηνων και αυτό.έχει μια βάνα που παει πανω σε εναν ρυθμιστη,και απο εκεί με ενα ταφ,παει απο την μια στο δοχείο και απο την αλλη στα επιστρεφόμενα νερά απο τα διαμερίσματα.

ο ρυθμιστής έχει πανω του ενα πιεσομετρο.

Η εγκατασταση ειναι δυο μηνων ο καυστηρας ειναι αρκετων και τα παρελκομενα του.το πιεσομετρο το ειχαμε ρυθμισει στα 1.5bar εχτεςς το ειδα κατω απο το 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σβηστο κατω απο 1 η αναμενο ?

δεν εχεις καμια διαρροη που να το δικαιολογει ?

εξαερωση εκανες με σβηστο η αναμενο το καλοριφερ ?

αναμενο με την τρομπα στον πινακα του καυστηρα να δουλευει.

διαρροη ειχα πριν καιρο στους σωληνες που πηγαιναν στο ηλεκτρικο θερμοσιφωνα την οποια την ψιλιαστηκα γρηγορα και εκλεισα τα βανακια.

εξαερωση εκανα με αναμμενα καλοριφερ σε συγκεκριμενο σωμα που ακουγοντουσαν νερα ,εβγαλε πολυ αερα

και αργοτερα σε ολα με σβηστο καυστηρα οπου βγαζαν κατευθειαν νερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα φιλε υδραυλικος δεν ειμαι

αλλα τυχαινει να εχω δει δυο πραγματα

σαν αρχη σβηστο να κρυωσει

βαλε νερο να παει 1,5 μπαρ

κανε εξαερωση με σβηστο το κυκλωμα

ξανα ελενξε την πιεση αν ειναι σε ανεκτα ορια

αν ειναι αναψε το και δες συμπεριφορα..

σου ξανα λεω δεν ειμαι υδραυλικος

αλλα και να ημουν δεν ξερω ποσα τ.μ θες να ζεστανει και ποσους οροφους εχεις για να ξερω ποσα μπαρ πρεπει να παιζεις

κοινος παρε τηλεφωνο ενα υδραυλικο

απλα μην τσιμπησεις αν σου πει κατευθειαν οτι θες κυκλοφορητη

πες του να το τσεκαρει πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα φιλε υδραυλικος δεν ειμαι

αλλα τυχαινει να εχω δει δυο πραγματα

σαν αρχη σβηστο να κρυωσει

βαλε νερο να παει 1,5 μπαρ

κανε εξαερωση με σβηστο το κυκλωμα

ξανα ελενξε την πιεση αν ειναι σε ανεκτα ορια

αν ειναι αναψε το και δες συμπεριφορα..

σου ξανα λεω δεν ειμαι υδραυλικος

αλλα και να ημουν δεν ξερω ποσα τ.μ θες να ζεστανει και ποσους οροφους εχεις για να ξερω ποσα μπαρ πρεπει να παιζεις

κοινος παρε τηλεφωνο ενα υδραυλικο

απλα μην τσιμπησεις αν σου πει κατευθειαν οτι θες κυκλοφορητη

πες του να το τσεκαρει πρωτα...

Ειναι μικρο το σπιτι 50 τ.μ θα το δοκιμασω το βραδυ.σε ευχαριστω ,καπως ετσι σκεφτηκα να κινηθω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...