Προς το περιεχόμενο

Επικοινωνιακό λάθος η φωτογραφία που δημοσίευσε το Dropbox στο Twitter για να γιορτάσει την επίδοση του στο diversity


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ που θέλω να ανοίξω επιχείρηση και να έχω μόνο γυναίκες υπαλλήλους όλων των εθνικοτήτων τί είμαι;

 

Υ.Γ. Παρακαλώ το "μ@λ@κ@ς" ως απάντηση από τους sjw θα θεωρηθεί πολύ "πασέ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα- οσο υπαρχει αριστερα τοσο θα βλεπεις ξερολες να τα ξερουν ολα, σε ασχετα φορουμ, σε ασχετα θεματα, με ασχετες αιτιες.

 

Διαφωνεις φιλε?

 

1ον) Δεν ειμαι "φιλος" σου.

 

2ον) Ειμαι αριστερος (δεν μιλαω για ΣΥΡΙΖΑ) και παρολα αυτα διαφωνω καθετα με τις ακροτητες των SJWs. Μαλλον πρεπει να αναθεωρησεις την διεστραμμένη αποψη που εχεις για τους αριστερους.

 

Δεν πρόκειται να απαντησω ξανα σε οτιδήποτε γραψεις. Για την ακριβεια, οπως εγραψα και πιο πανω, δεν νομιζω να ασχοληθω ξανα με κοινωνικο θεμα εδω μεσα.

 

Ο λογος ειναι οτι την οποιαδηποτε φωνη λογικης, απο οποιαδηποτε πλευρα, την πνιγουν οι ακροτητες, τα τρολς και οι χαβαλεδες.

 

Back to videogames topics..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το 'χω ξαναγράψει:

 

ΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΗΠΑ είχαν μείνει όρθιες για να πάω να ζήσω, θα πήγαινα στην... Κούφια Γη, όχι στις ΗΠΑ!

Δεν υπάρχει ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ να πας να ζήσεις, απ' τις ΗΠΑ. Τα άτομα είναι ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟΙ της Ανθρώπινης Ιστορίας... και παρόλ' αυτά, είναι "Πλανητάρχες"! Ουδέποτε στην Ιστορία του Ανθρώπου, μια αυτοκρατορία που κυβερνούσε τον Κόσμο, δεν είχε ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ Μ@Λ@ΚΕΣ για πολίτες, πολιτικούς, καλλιτέχνες κτλ.

 

Πχ. η Ρώμη δεν είχε ΤΕΤΟΙΑΣ ΕΚΤΑΣΗΣ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ, ούτε η Περσία, ούτε ...κτλ. κτλ.

Δεν θα σχολιάσω το άρθρο, τα λέω με τα παραπάνω.
Οι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΜΠΕΤΟ-ΒΛΑΚΕΣ της Ανθρώπινης Ιστορίας, τέλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το 'χω ξαναγράψει:

 

ΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΗΠΑ είχαν μείνει όρθιες για να πάω να ζήσω, θα πήγαινα στην... Κούφια Γη, όχι στις ΗΠΑ!

Δεν υπάρχει ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ να πας να ζήσεις, απ' τις ΗΠΑ. Τα άτομα είναι ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟΙ της Ανθρώπινης Ιστορίας... και παρόλ' αυτά, είναι "Πλανητάρχες"! Ουδέποτε στην Ιστορία του Ανθρώπου, μια αυτοκρατορία που κυβερνούσε τον Κόσμο, δεν είχε ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ Μ@Λ@ΚΕΣ για πολίτες, πολιτικούς, καλλιτέχνες κτλ.

 

Πχ. η Ρώμη δεν είχε ΤΕΤΟΙΑΣ ΕΚΤΑΣΗΣ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ, ούτε η Περσία, ούτε ...κτλ. κτλ.

Δεν θα σχολιάσω το άρθρο, τα λέω με τα παραπάνω.

Οι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΜΠΕΤΟ-ΒΛΑΚΕΣ της Ανθρώπινης Ιστορίας, τέλος!

Αυτο και αν ειναι αντιπροσωπευτικό δείγμα ρατσιστικού λόγου!
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το 'χω ξαναγράψει:

 

ΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΗΠΑ είχαν μείνει όρθιες για να πάω να ζήσω, θα πήγαινα στην... Κούφια Γη, όχι στις ΗΠΑ!

Δεν υπάρχει ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ να πας να ζήσεις, απ' τις ΗΠΑ. Τα άτομα είναι ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟΙ της Ανθρώπινης Ιστορίας... και παρόλ' αυτά, είναι "Πλανητάρχες"! Ουδέποτε στην Ιστορία του Ανθρώπου, μια αυτοκρατορία που κυβερνούσε τον Κόσμο, δεν είχε ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ Μ@Λ@ΚΕΣ για πολίτες, πολιτικούς, καλλιτέχνες κτλ.

 

Πχ. η Ρώμη δεν είχε ΤΕΤΟΙΑΣ ΕΚΤΑΣΗΣ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ, ούτε η Περσία, ούτε ...κτλ. κτλ.

 

Δεν θα σχολιάσω το άρθρο, τα λέω με τα παραπάνω.

Οι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΜΠΕΤΟ-ΒΛΑΚΕΣ της Ανθρώπινης Ιστορίας, τέλος!

 

Ναι σωστα η ρωμη τους μαυρους τους αραπηδες τους ειχε δουλους, μονο που η ρωμη ψωνιζε οχι απο την αφρικη αλλα απο την ευρωπη και φυσικα και απο τον αρχαιοελληνικο χωρο, την μακεδονια και την θρακη, δεν ειχαν να λυσουν θεματα ισοτητας βλεπεις, τα πραγματα ηταν απλα, αντρες>γυναικες>ζωα>δουλοι. ΤΑΜ ΤΑΜ ΤΑΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς όμως δεν μας δείχνει ότι η διαφορετικότητα έχει κερδίσει και σε άλλους τομείς, οπότε μάλλον περισσότερο για μάρκετινγκ εσωτερικο θυμίζει παρά κάτι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον) Δεν ειμαι "φιλος" σου.

 

2ον) Ειμαι αριστερος (δεν μιλαω για ΣΥΡΙΖΑ) και παρολα αυτα διαφωνω καθετα με τις ακροτητες των SJWs. Μαλλον πρεπει να αναθεωρησεις την διεστραμμένη αποψη που εχεις για τους αριστερους.

 

Δεν πρόκειται να απαντησω ξανα σε οτιδήποτε γραψεις. Για την ακριβεια, οπως εγραψα και πιο πανω, δεν νομιζω να ασχοληθω ξανα με κοινωνικο θεμα εδω μεσα.

 

Ο λογος ειναι οτι την οποιαδηποτε φωνη λογικης, απο οποιαδηποτε πλευρα, την πνιγουν οι ακροτητες, τα τρολς και οι χαβαλεδες.

 

Back to videogames topics..

1) σχημα λογου ειναι- μην το παιρνεις πανω σου κι ολας ε?

2) ΛΟΛ- σοβαρα? δεν το ξεραμε..... Ρε σιγουρα?

3) Συμφωνω μαζι σου σε παρα πολλα ζητηματα. Ετσι κ αλλοιως προερχομαι απ τον χωρο σου κ μου  χουν μεινει πολλα καταλοιπα (πολλα πολυ αξιολογα ομολογουμενως). Οποτε σε ψιλοκαταλαβαινω. Μη μασας στην ειρωνια μου. Σε σενα ειναι εικονικη γιατι, οπως σου λεω, συμφωνω σε πολλα με σενα.

Απλα ερχομαι -πλεον- απο αλλη κατευθυνση για να καταληξω σε παρομοια σημεια. 

Αν θες να λεγεσαι ανθρωπος (που το θες σιγουρα οπως κ γω), κρατα τον διαλογο ανοιχτο με εναν (εμενα στην συγκεκριμενη) που ερχεται -πλεον- απτα δεξια, αλλα θελει να συναντηθητε στην μεση.

Δεν ειναι λογικο κ θεμιττο φιλε?

 

Στο ξαναλεω-> με σενα απλα κανω χιουμορ, αλλα δεν εχω ''θεμα''. Μακαρι ναταν περισσοτεροι σαν εσενα.

Ισως εβγαινε ακρη.

Αν οντως θες να κλεισεις τον διαυλο... δικαιωμα σου φυσικα.

Αλλα σταματαω εδω γιατι εφυγα οφφ εντελως κ εδω δεω μιλαμε για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό είναι ρατσιστικό. Ποιός είναι ο ρατσιστής που το υποστηρίζει αλήθεια; Ή γενικά το λες για να φιλοσοφήσουμε;

 

 

Αν μπορείς να παραθέσεις κάποια αξιόπιστη πηγή νεοταξικής νεοφιλελεύθερης προπαγάνδας για να είμαστε σίγουροι ότι αυτό που λες δεν το βγάζεις από το μυαλό σου, θα ήταν καλό.

 

Σε περίπτωση που καταφέρεις να το κάνεις, η επόμενη προσέγγισή μου θα είναι η εξής: Αφού συμφωνούμε πως αυτό είναι προπαγάνδα και άρα δεν έχει οποιαδήποτε κοινωνική αξία, τι το συζητάμε; Θα έπρεπε να ασχολούμαστε με την κάθε μαλακία που λέει ο κάθε κολλημένος για το αγαπημένο του θέμα;

 

Τέλος, αν μετά από αυτά πιστεύεις ότι δε σου έχω αφήσει κανένα περιθώριο να αναδείξεις αξία σ' αυτό που είπες, σκέψου μήπως δεν είχε καμία αξία εξαρχής.

 

 

Θα σου έλεγα να πας να δεις όλους αυτούς τους ανθρώπους (και μαύρους) που λένε "All Lives Matter", αλλά πιθανότατα αν είχες θέληση να το κάνεις θα τους είχες συναντήσει μόνος σου χωρίς προσπάθεια, όπως εγώ.

 

Θα σου έλεγα πως είναι γελοίο να μιλάει κανείς για "χειραφέτηση του άντρα" όπως μιλάμε/μιλούσαμε για "χειραφέτηση της γυναίκας" μιας και μιλάμε συγκριτικά πάντα και όχι με απόλυτους όρους γιατί τίποτα στη ζωή δεν είναι απόλυτο, αλλά είμαι σίγουρος πως αν όντως ήθελες να μην είσαι απόλυτος δε θα χρειαζόσουν τη βοήθειά μου.

 

Και τέλος θα σου έλεγα να κόψεις την πολλή θεωρία συνωμοσίας γιατί σε χαλάει, αλλά προφανώς δε σε χαλάει.

 

 

Κατ' αρχάς δεν καταλαβαίνω γιατί με ειρωνεύεσαι από την αρχή του σχόλιού σου μέχρι το τέλος. Στο σχόλιό μου δεν αναφέρθηκα ούτε μια στιγμή προσωπικά σε σένα αλλά καυτηρίασα με σχήμα καθ' υπερβολή τον τρόπο που παρουσιάζεται αυτή η γελοιότητα που λέγεται ποικιλομορφία στη σημερινή κοινωνία. Συνεπώς, δεν αντιλαμβάνομαι το ύφος σου. 

 

Όσο για το Black Lives Mater:

 

http://www.washingtontimes.com/news/2016/aug/16/black-lives-matter-cashes-100-million-liberal-foun/

 

Ωπα! Τι λέει, ο Σόρος χρηματοδότησε με 33 εκατ. δολλάρια το BLM? Μπα, θεωρία συνωμοσίας. Άναψε γρήγορα τη τηλεόρασή σου και δες ΣΚΑΙ να ξεπλύνεις τα αυτιά σου από το ψέμα που άκουσες και να μάθεις την αλήθεια. Όσοι υποστηρίζουν κάτι που δεν το έχουν πει τα συστημικά ΜΜΕ είναι όλοι τρελοί που ζουν στο υπόγειο και φοράνε καπέλα από αλουμινόχαρτο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το 'χω ξαναγράψει:

 

ΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΗΠΑ είχαν μείνει όρθιες για να πάω να ζήσω, θα πήγαινα στην... Κούφια Γη, όχι στις ΗΠΑ!

Δεν υπάρχει ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ να πας να ζήσεις, απ' τις ΗΠΑ. Τα άτομα είναι ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟΙ της Ανθρώπινης Ιστορίας... και παρόλ' αυτά, είναι "Πλανητάρχες"! Ουδέποτε στην Ιστορία του Ανθρώπου, μια αυτοκρατορία που κυβερνούσε τον Κόσμο, δεν είχε ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ Μ@Λ@ΚΕΣ για πολίτες, πολιτικούς, καλλιτέχνες κτλ.

 

Πχ. η Ρώμη δεν είχε ΤΕΤΟΙΑΣ ΕΚΤΑΣΗΣ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ, ούτε η Περσία, ούτε ...κτλ. κτλ.

 

Δεν θα σχολιάσω το άρθρο, τα λέω με τα παραπάνω.

Οι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΜΠΕΤΟ-ΒΛΑΚΕΣ της Ανθρώπινης Ιστορίας, τέλος!

 

Μεγαλύτερη οικονομία στον κόσμο, μεγαλύτερος στρατός στον κόσμο, μεγαλύτερη πολιτιστική/πολιτική/γεωπολιτική επιρροή στον κόσμο, εφευρέτες του μέσου που χρησιμοποιείς για να τους βρίσεις

 

Είναι ξεκάθαρα καθυστερημένοι

 

Ενώ στη Ρώμη μέχρι και οι σκλάβοι είχαν ένα PHD

 

Και το να προσπαθείς να έχεις ένα εργασιακό περιβάλλον που να είναι εξίσου φιλικό σε όλους είναι και αυτό καθυστερημένο να φανταστώ. Τους έχει φάει η πολιτική ορθότητα τους Αμερικανούς, πάνε για κατάρρευση. Πάλι καλά που εμείς αντιστεκόμαστε σε αυτά τα περίεργα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το να προσπαθείς να έχεις ένα εργασιακό περιβάλλον που να είναι εξίσου φιλικό σε όλους είναι και αυτό καθυστερημένο να φανταστώ.

Προσπαθείς με ρατσιστικά μέσα και βιαιως να εφαρμοσεις την ποικιλομορφια στις επιχειρήσεις.

Ρατσιστικό γιατί επιλέγεις με βάση το χρώμα και όχι με βάση τις ικανότητες.

 

Αρέσει δεν αρέσει αυτό ονομάζεται ρατσισμός.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το 'χω ξαναγράψει:

 

ΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΗΠΑ είχαν μείνει όρθιες για να πάω να ζήσω, θα πήγαινα στην... Κούφια Γη, όχι στις ΗΠΑ!

Δεν υπάρχει ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ να πας να ζήσεις, απ' τις ΗΠΑ. Τα άτομα είναι ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟΙ της Ανθρώπινης Ιστορίας... και παρόλ' αυτά, είναι "Πλανητάρχες"! Ουδέποτε στην Ιστορία του Ανθρώπου, μια αυτοκρατορία που κυβερνούσε τον Κόσμο, δεν είχε ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ Μ@Λ@ΚΕΣ για πολίτες, πολιτικούς, καλλιτέχνες κτλ.

 

Πχ. η Ρώμη δεν είχε ΤΕΤΟΙΑΣ ΕΚΤΑΣΗΣ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ, ούτε η Περσία, ούτε ...κτλ. κτλ.

 

Δεν θα σχολιάσω το άρθρο, τα λέω με τα παραπάνω.

Οι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΠΙΟ ΜΠΕΤΟ-ΒΛΑΚΕΣ της Ανθρώπινης Ιστορίας, τέλος!

Φιλε μου τα λεγαν πριν παω εκει κ δεν τα πιστευα με τπτ γιατι το να πεις 300 εκ. ανθρωπους ετσι δεν στεκει οσο κ αν προσπαθεις να το αποδειξεις.

Μετα απο 15 χρονια σε αυτη την πατριδα οφειλω να συμφωνησω μαζι σου κ να θεσω κ τα 15 χρονια εμπειριας μου υπερ της γνωμης σου.

 

Πως γινεται αυτο? Δεν ξερω ρε παιδια. Εΐλικρινα. 

Ειναι λες κ εχουν καταπιει ολοι το ''μαγικο χαπακι βλακειας'' κ γινονται ετσι.

Ελαχιστες οι εξαιρεσεις (μιλαμε για εναν ανθρωπο στους 10000) κ υπαρχουν πολλοι διαυλοι στο συστημα να τον προσεταιριστουν αμεσως. Οποτε η αμερικανικη πραγματικοτητα ειναι 10000 τουβλα με 1 καλο που εξαγοραζεται αμεσως.

 

Η εξηγηση που πρεπει ολοι να κραταμε στο μυαλο μας ομως ειναι στο δευτερο μισο που αναφερει ο φιλος lupus_Heg. Πως γινεται τοσοι μπετοβλακες να ειναι πλανηταρχες?????

Απαντηση--> ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ !!!

Δεν ειναι οι Αμερικανοι πλανηταρχες. Ουτε η χωρα τους ειναι η Νο1 υπερδυναμη (αν σκιεφτητε τα ΤΡΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ που χρωσταει η αμερικη θα σας πιασει ιλλιγγος).

Το διεθνες τζετ-σετ πλουσιων (τραπεζιτες, βιομηχανοι, καναλαρχες κλπ) κανουν κουμαντο παντου κ παντα, ακομα κ στην αμερικη.

ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ στην αμερικη.

 

Η χωρα αυτη δεν ειναι παρα ενα εργαστηριο που δοκιμαζουν ολα τα κοινωνικα πειραματα τους κ τα πιο πετυχημενα τα εξαγουν στα προτεκτορατα τους.

Ενα απο αυτα ειναι κ το "diversity" κ το "multiculturalism".

Δεν το κανουν γιατι αγαπανε κανεναν, η γιατι τους νοιαζει να προοδευσουμε ως ανθρωποτητα.

Να δυαλυσουν τους κοιν. ιστους θελουν κ το "diversity" ειναι ενα πολυ καλο οπλο προς αυτο τον σκοπο (διαλυει την κοιν. συνοχη των λαων κ της ομοιομορφιας τους).

Ο διαλογος θα επρεπε να ειναι στο αρχικο του επιπεδο--->

 

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΙΑ Η Η ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ???

 

Αυτοι απανταν πριν απο εμας κ για εμας ολους (εντελως δικτατορικα, φασιστικα, κ ολοκληρωτικα) οτι η Διαφορετικοτητα ειναι το καλυτερο/ ζητουμενο, κ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ τον διαλογο επ αυτου.

Θεωρουν την γνωμη τους ως ΑΞΙΩΜΑ που ολοι πρεπει να δεχομαστε κ ξεκιναν τον διαλογο απο το δευτερο επιπεδο-->

 

Αφου η Διαφορετικοτητα ειναι το καλυτερο, ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΟΥΜΕ?

 

Ομως κανενας μας (ουτε αριστεροι ουτε δεξιοι) δεν ρωτηθηκε τι θεωρουμε σωστο.

Αυτοι (οι πραγματικοι πλανηταρχες) βγαλαν το συμπερασμα για εμας κ μας το επιβαλουν (μιντιακα κ με πολιτικη ορθοτητα).

 

Ειναι η διαφορετικοτητα σωστη? Μπορει.

Δεν με νοιαζει ομως.

Εδω καιγεται το σπιτι μου (Ελλαδα), οποτε σορυ αλλα η τυχη καποιον ανθρωπων μακρυα μου δεν ειναι δικια μου προτεραιοτητα.

Για μενα καλυτερα ο καθενας να καθοταν σπιτι του  κ να πολεμουσε για τα του οικου του, κ οχι την ισοτητα με καποιους ντοπιους στην αλλη ακρη της γης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλακίες για να είχαμε να λέμε από επαγγελματίες προσβεβλημένους,πουλημένες MKO και αυτάρεσκους sjw.

Όπως κάποτες οι επαγγελματίες επαναστάτες με πλάτες, καθοδήγηση και χρηματισμό εκ σοβιετίας και τα πρόβατα που τους υποστήριζαν τυφλά τώρα έχουμε αυτούς.

Το καλό είναι ότι σιγά-σιγά η κοινωνία τους προσπερνά,όχι ότι δεν θα βρεθεί άλλη πίπα για να πάρει την θέση τους, αλλά λέμε τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα- οσο υπαρχει αριστερα τοσο θα βλεπεις ξερολες να τα ξερουν ολα, σε ασχετα φορουμ, σε ασχετα θεματα, με ασχετες αιτιες.

 

Διαφωνεις φιλε?

 

Νομιζεις οτι ο εφιαλτης ερχεται ευκολα? Θελει πολυ δουλεια ακομα κ αυτος για να γινει, κ οι πασης φυσεως ξερολες της παγοσκιοποιησης εργαζονται σκληρα μερα-νυχτα γι αυτο.

 

Διαφωνεις φιλε?

 

Μακαρι να λεγαν ολοι αυτο που ειπες εσυ.

Μακαρι.

Ομως γινεται να το βουλωσουν ολοι αυτοι οι αυτοκλητοι σωτηρες της ανθρωποτητας? Οχι ρε φιλε, δεν γινεται....

Θα μιλανε μεχρι να το βουλωσουμε ολοι εμεις οι υπολοιποι, ακομα κ σε φορουμ για gpus...

 

Το θέμα που ανοίχτηκε δε μιλάει για GPUs αλλά για μια κίνηση εταιρίας λογισμικού που έχει κοινωνικές προεκτάσεις.

Αυτές σχολιάζουν όλοι.

Είναι on-topic...

 

Σε αυτό το forum δε "γίνεται να το βουλώσουν όλοι" διότι απλώς δε θα υπήρχε περιεχόμενο να διαβάσεις ούτε να σχολιάσεις. Αν σε εκνευρίζει το θέμα μπορείς απλώς να ασχοληθείς με άλλο... Δε σε πιέζει κανείς να συμμετέχεις!

 

Ως "ξερόλας" θα κάνω μια μικρή ανάλυση / shred του κειμένου που έγραψες κάνοντας παρόμοιους αφορισμούς και γενικεύσεις:

 

"χαχαχαχα": 

είμαι τόσο ανώτερος που μπορώ και γελάω με υπεροψία με αυτά που γράφουν οι κακομοίρηδες συνομιλητές μου.

 

"όσο υπάρχει αριστερά" + κάτι αρνητικό:

Το λογικό άλμα που έκανες φανερώνει απλώς ποιες είναι οι πολιτικές σου πεποιθήσεις, η ανεκτικότητά σου στο διαφορετικό κτλ.

Θα σου απαντήσω ότι όσο υπάρχουν μορφωμένοι άνθρωποι που ενδιαφέρονται για τον κόσμο που ζούμε θα συνυπάρχουν όλες οι απόψεις και θα συζητούνται διεξοδικά σε κάθε μέσο επικοινωνίας.

 

"διαφωνείς φίλε?":

Ανασφάλεια. Ζητάς επιβεβαίωση γιατί "ισχύς εν τη ενώσει". Δυστυχώς τα επιχειρήματά σου δεν ισχυροποιούνται αν συμμερίζονται τις απόψεις σου και άλλοι. Από το κείμενό σου διαφαίνεται ότι προσπάθησες να είσαι μετριοπαθής αλλά υποκρύπτεται ρητορική μίσους. 

 

"Νομιζεις οτι ο εφιαλτης ερχεται ευκολα? Θελει πολυ δουλεια ακομα κ αυτος για να γινει, κ οι πασης φυσεως ξερολες της παγοσκιοποιησης εργαζονται σκληρα μερα-νυχτα γι αυτο.":

Αυτό το κομμάτι είναι διαμαντάκι, ενδεχομένως ημιαντιγραφή από λογύδρια γνωστών τηλεοπτικών αστέρων - τηλεπωλητών - διαπλοκοσυνομωσιολόγων. Με μπέρδεψε η "παγοσκιοποίηση", αναφέρεσαι σε κάποιο φαινόμενο του αρκτικού κύκλου;

 

"γίνεται να το βουλώσουν όλοι αυτοί?":

κάτι μου θυμίζει αυτό... ίσως να το έχω συναντήσει σε "δημοκρατικά καθεστώτα" "λαϊκές δημoκρατίες" "peoples republic". Υποθέτω ότι αν δεν το "βουλώνουν" υπάρχουν και εναλλακτικοί τρόποι "βουλώματος".

 

bonus: η χρήση του ελληνικού ερωτηματικού. (not)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα που ανοίχτηκε δε μιλάει για GPUs αλλά για μια κίνηση εταιρίας λογισμικού που έχει κοινωνικές προεκτάσεις.

Αυτές σχολιάζουν όλοι.

Είναι on-topic...

 

Σε αυτό το forum δε "γίνεται να το βουλώσουν όλοι" διότι απλώς δε θα υπήρχε περιεχόμενο να διαβάσεις ούτε να σχολιάσεις. Αν σε εκνευρίζει το θέμα μπορείς απλώς να ασχοληθείς με άλλο... Δε σε πιέζει κανείς να συμμετέχεις!

 

Ως "ξερόλας" θα κάνω μια μικρή ανάλυση / shred του κειμένου που έγραψες κάνοντας παρόμοιους αφορισμούς και γενικεύσεις:

 

"χαχαχαχα":

είμαι τόσο ανώτερος που μπορώ και γελάω με υπεροψία με αυτά που γράφουν οι κακομοίρηδες συνομιλητές μου.

 

"όσο υπάρχει αριστερά" + κάτι αρνητικό:

Το λογικό άλμα που έκανες φανερώνει απλώς ποιες είναι οι πολιτικές σου πεποιθήσεις, η ανεκτικότητά σου στο διαφορετικό κτλ.

Θα σου απαντήσω ότι όσο υπάρχουν μορφωμένοι άνθρωποι που ενδιαφέρονται για τον κόσμο που ζούμε θα συνυπάρχουν όλες οι απόψεις και θα συζητούνται διεξοδικά σε κάθε μέσο επικοινωνίας.

 

"διαφωνείς φίλε?":

Ανασφάλεια. Ζητάς επιβεβαίωση γιατί "ισχύς εν τη ενώσει". Δυστυχώς τα επιχειρήματά σου δεν ισχυροποιούνται αν συμμερίζονται τις απόψεις σου και άλλοι. Από το κείμενό σου διαφαίνεται ότι προσπάθησες να είσαι μετριοπαθής αλλά υποκρύπτεται ρητορική μίσους. 

 

"Νομιζεις οτι ο εφιαλτης ερχεται ευκολα? Θελει πολυ δουλεια ακομα κ αυτος για να γινει, κ οι πασης φυσεως ξερολες της παγοσκιοποιησης εργαζονται σκληρα μερα-νυχτα γι αυτο.":

Αυτό το κομμάτι είναι διαμαντάκι, ενδεχομένως ημιαντιγραφή από λογύδρια γνωστών τηλεοπτικών αστέρων - τηλεπωλητών - διαπλοκοσυνομωσιολόγων. Με μπέρδεψε η "παγοσκιοποίηση", αναφέρεσαι σε κάποιο φαινόμενο του αρκτικού κύκλου;

 

"γίνεται να το βουλώσουν όλοι αυτοί?":

κάτι μου θυμίζει αυτό... ίσως να το έχω συναντήσει σε "δημοκρατικά καθεστώτα" "λαϊκές δημoκρατίες" "peoples republic". Υποθέτω ότι αν δεν το "βουλώνουν" υπάρχουν και εναλλακτικοί τρόποι "βουλώματος".

 

bonus: η χρήση του ελληνικού ερωτηματικού. (not)

Επεξηγουμαι για να μην παρεξηγηθω (καλα τωρα λεμε....).

 

1) Οντως εφυγα εκτος θεματος- σορυ γι αυτο.

 

2) ΧΑΧΑΧΑΧΑ σημαινει χαχαχαχαχαχα= γελαω δυνατα.

Οχι κατι αλλο. Γελαω σημαινει μου αρεσει το αστειο που λες.

Οχι οτι ειμαι κατι εγω.

Τον αν οταν εγω γελαω καποιο νομιζουν οτι το κανω γιατι τους θεωρω κακομοιπηδες δεν ειναι παρ μονο στην φαντασια τους- ιδιως οταν ειμαστε εντελως αγνωστοι. Το πιθανοτερο ειναι οτι οι ιδιοι νοιωθουν καομοιρηδες οποτε ενα απλο (ισωε δυνατο) γελιο τους βαζει σε υποψιες.

Αλλα -ξαναλεω- για μενα ΧΑΧΑΧΑΧΑ σημαινει "λες καλα αστεια- χαχαχαχα".

 

3)"οσο υπαρχει αριστερα"+ (φυσικα) κατι αρνητικο, (φυσικα) δειχνει οτι ερχομαι απτην αλλη μερια.

δεν δειχνει ομως οτι ημουν ενας απο εσας, δεν δειχνει οτι ζουσα στον υπαρκτο σοσιαλισμο (ποσοι απο εσας μπορουν να το πουν αυτο αληθεια?), δεν δειχνει οτι ολος ο κοντινος μου κυκλος ειναι ακομα παγιδευμενος εκει (το λεω "ποιητικα").

Με λιγα λογια δεν λεει κ πολλα, εκτος κ αν η φαντασια σου καλπασει (οπως κ εγινε φιλε).

Δεν λεει ουτε ποσο εχω ασχοληθει ουτε που εχω ζησει ουτε τι εχω δει για να μιλαω ετσι.

Απλα εσυ νομιζεις διαφορα κ ΧΩΡΙΣ να ρωτησεις βγαζεις καποια συμπερασματα.

 

Επισης ΟΧΙ δεν υπαρχει πραγματικος διαλογος σχεδον πουθενα. Μακαρι ναταν οπως τα λες.

Θαθελα αυτο που λες αλλα δεν υπαρχει (εχουμε αλλη γνωμη εδω).

 

4) το "διαφωνεις" το χρησιμοποιω ρητορικα οπως καταλαβαινεις. Φυσικα κ διαφωνει.

Ανασφαλειες δεν εχω απο πολυ μικροτερη ηλικια απ την δικια σου (μια υποθεση κανω- λολ).

 

5) το "γινεται να το βουλωσουν" ειναι ζητουμενο κ των 2 παραταξεων φιλε -αν θες νασαι ειλικρινης πρεπει να το παραδεχτεις. Ομως,ΟΧΙ, δεν το λεω ετσι. Εχοντας ζησει στην Σοβιετια επι Υπαρκτου Σοσιαλισμου, ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ποτε ξανα κανενας να το βουλωσει (οπως μας καναν εμας). Τοχω ζησει στο πετσι μου αυτο- οποτε οχι μην το τραβας εκει το ζητημα. 

 

Η προσπαθεια κατεβασματος της κουβεντας σε ψυχολογικο/ προσωπικο επιπεδο δεν ειναι οτι καλυτερο.

Ιδιως οταν βασιζεται σε εικασιες (μιας κ δεν γνωριζομαστε).

Καλυτερα ρωτα κ μετα εξαπελυσε επιθεση.

Αλλα γιατι να σχοληθεις με μενα? Επιχειρηματα δεν υπαρχουν περι Διαφορετικοτητας (που ειναι το θεμα μας) να παραθεσεις?

 

Ειναι ενα ωραιο πρωινο κ τιποτα καλυτερο δεν μπορω να σκεφτω απο την κοινωνικη διαφορετικοτητα! (αληθεια!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...