Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Samsung ue65ku6000 1099€ Κωτσόβολος


George!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτίθεται ναι... 

μη ξεχναμε και την ηλικια! τα οργανα μας εκφυλιζονται οσο περνα ο καιρος ΄;)

 ομως αντι για σμαρτ θα προτιμουσα το παθητικο 3D οπου δεν διαθετει η sansung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Αν ναι, τότε στα παραπάνω ερωτήματα καταλήγουμε σε παράλογες απαντήσεις.

 

Όταν φτάσει η τιμή τους στα χρήματα των τωρινών 1080p ή φτηνών 4Κ τότε θα αξίζει η αγορά τους. Αν είναι να δώσω διπλάσια ή παραπάνω λεφτά και να μην διακρίνω διαφορά στην απόσταση που κάθομαι (και δεν έχω επιλογή για περισσότερες ίντσες) για ποιο λόγο να πάρω 8Κ/16Κ?

 

Μέχρι βέβαια να γίνουν mainstream οι 8Κ/16Κ (το 4Κ ακόμα ΔΕΝ είναι) ίσως να έχει πιάσει για τα καλά (αν πιάσει) το VR, εκεί θα είναι άκρως χρήσιμα...

 

 

Από εκεί και πέρα εμπιστεύομαι τα view distance calculators...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά όμως τι? 7000 Series Samsung που έχει 1300 η 55αρα?

 

Κι εκείνη βέβαια αν την συνδέσεις με PC 60hz θα είναι... :P

Η UE55KS7000 με τιμή 1300ευρώ σήμερα, (7000 Series Samsung που αναφέρεις), έχει θέματα με την συναρμολόγηση/κατασκευή της, απ' ότι λένε πολλοί κάτοχοι στο δίκτυο.

Το διαπίστωσα και εγώ ο ίδιος σε έκθεση γιατί με ενδιέφερε η αγορά της. Δυστυχώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν φτάσει η τιμή τους στα χρήματα των τωρινών 1080p ή φτηνών 4Κ τότε θα αξίζει η αγορά τους. Αν είναι να δώσω διπλάσια ή παραπάνω λεφτά και να μην διακρίνω διαφορά στην απόσταση που κάθομαι (και δεν έχω επιλογή για περισσότερες ίντσες) για ποιο λόγο να πάρω 8Κ/16Κ?

 

Μέχρι βέβαια να γίνουν mainstream οι 8Κ/16Κ (το 4Κ ακόμα ΔΕΝ είναι) ίσως να έχει πιάσει για τα καλά (αν πιάσει) το VR, εκεί θα είναι άκρως χρήσιμα...

 

 

Από εκεί και πέρα εμπιστεύομαι τα view distance calculators...

Εγώ τα βρίσκω κάπως υπερβολικά! 2 μέτρα για 65";! Θα στραβωθούμε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία τηλεόραση δεν είναι πολύ μεγάλη τελος. εχω την 60αρα ks7000 την αγορασα πριν 1 περίπου μηνα  black friday πλαισιο 1249 + 250 ευρω κουπονι. 

 

Εχει και η δικια μου προβλημα με το πισω μερος ειναι ξεκολλημένο σε ενα σημειο αλλα εχω πετυχει καλο πανελ και δεν θα την αλλαξω

 

ειχα πριν benq w1070 η αισθηση του προτζεκτορα ειναι ααααλλη φαση και ας ειναι 1080p 

 

Αυτο που επαθα οταν εβαλα για πρωτη φορα τον προτζεκτορα ουτε πλασμα ουτε ολεντ ουτε 4κ ουτε hdr τιποτα δεν συγκρινεται 

 

οποτε αν σε 1-1.5 χρονο δλδ με τα μοντελα του 18 εχουμε 4κ προτζεκτορες σε λογικες τιμες 1-2κ τοτε εκει ειναι ολη η φαση 

 

 

ps επαιζα Ps4 στις 120 ιντσες απο τα 3.5 μετρα  ΚΑΜΙΑ τηλεοραση δεν ειναι πολυ μεγαλη

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προβολεας ειναι μεγαλη υποθεση.Με ενα 700αρι περνεις προβολεα που βγαζει εικοναρα στις 110".Σε τηλεοραση θες 50χιλιαρικα για 110". Απλα ο προβολεας θελει ειδικη τοποθετηση θελει το πανι που και αυτο δυκολο ειναι να μπει και θελει ειδικο μερος.Ηθελα και εγω να βαλω προβολεα σε σαλονι αλλα χαλαει ολη η διαρυθμιση.Θελει ειδικο χωρο μονο για αυτο με καλη ηχομονηση καλα ηχεια και φτιαχνεις το δικο σου cinema.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο προβολεας ειναι μεγαλη υποθεση.Με ενα 700αρι περνεις προβολεα που βγαζει εικοναρα στις 110".Σε τηλεοραση θες 50χιλιαρικα για 110". Απλα ο προβολεας θελει ειδικη τοποθετηση θελει το πανι που και αυτο δυκολο ειναι να μπει και θελει ειδικο μερος.Ηθελα και εγω να βαλω προβολεα σε σαλονι αλλα χαλαει ολη η διαρυθμιση.Θελει ειδικο χωρο μονο για αυτο με καλη ηχομονηση καλα ηχεια και φτιαχνεις το δικο σου cinema.

Plus μια TV σε περίπτωση που κάποιος από την οικογένεια βλέπει ελληνική τηλεόραση. Δεν μπορείς να έχεις "μόνιμα" τον προβολέα γι' αυτή την δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plus μια TV σε περίπτωση που κάποιος από την οικογένεια βλέπει ελληνική τηλεόραση. Δεν μπορείς να έχεις "μόνιμα" τον προβολέα γι' αυτή την δουλειά...

Προφανως δεν ειναι για να καιει η λαμπα συνεχεια.Αν και με τους led δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και πάλι αν είναι να βλέπει κάποιος κατά την διάρκεια της ημέρας, θα πρέπει να κλείνει μπατζούρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι αν είναι να βλέπει κάποιος κατά την διάρκεια της ημέρας, θα πρέπει μπατζούρια?

Βρε για αυτο ολοι πανε σε τηλεορασεις.Ο προβολεας ειναι για πιο σινεφιλ κοσμο που δεν βλεπει καθολου τηλεοραση και λιωνει σε ταινιες και σειρες.Τηλεοραση βαζεις και με παραθυρο απεναντι και δεν θα εχει θεμα.Ο προβολεας μολις μπει λιγο φως παει η αντιθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά φύγαμε απ το θέμα της συγκεκριμένης tv..

Αξίζει κάποιος που θέλει 65άρα android να συμβιβαστεί με αυτή και ένα android tv box επιπλέον;

Οι φθηνότερες 65αρες android ξεκινούν απ τα 1500€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία τηλεόραση δεν είναι πολύ μεγάλη τελος. εχω την 60αρα ks7000 την αγορασα πριν 1 περίπου μηνα  black friday πλαισιο 1249 + 250 ευρω κουπονι. 

 

Εχει και η δικια μου προβλημα με το πισω μερος ειναι ξεκολλημένο σε ενα σημειο αλλα εχω πετυχει καλο πανελ και δεν θα την αλλαξω

 

ειχα πριν benq w1070 η αισθηση του προτζεκτορα ειναι ααααλλη φαση και ας ειναι 1080p 

 

Αυτο που επαθα οταν εβαλα για πρωτη φορα τον προτζεκτορα ουτε πλασμα ουτε ολεντ ουτε 4κ ουτε hdr τιποτα δεν συγκρινεται 

 

οποτε αν σε 1-1.5 χρονο δλδ με τα μοντελα του 18 εχουμε 4κ προτζεκτορες σε λογικες τιμες 1-2κ τοτε εκει ειναι ολη η φαση 

 

 

ps επαιζα Ps4 στις 120 ιντσες απο τα 3.5 μετρα  ΚΑΜΙΑ τηλεοραση δεν ειναι πολυ μεγαλη

 

ακριβως ετσι οπως τα λες ειναι...εγω αγορασα προσφατα 65αρα και εχω αποσταση περιπου 2μετρα και κατι ε και? (σε κανα 2 χρονια το πολυ με βλεπω με 75αρα σιγουρακι)

 

αυτα με τα μετρα και αποσταση θεασης ειναι ξεπερασμενα πλεον.

 

αλλη αισθηση ειναι οι μεγαλες ιντσες οπως και να το κανουμε αλλη φαση,ειχα 55αρα και βλεπω μεγαλη διαφορα πλεον στις ιντσες,αυτο που βλεπω το ευχαριστιεμαι εως ¨αηδιας¨μπορω να πω.

 

πηρα και ενα προτζεκτορα απλο μετα/νο να πειραματιστω για αρχη παλιος ειναι 720p αλλα εκει ξεφευγει το πραμα παλι για αλλα πραματα μιλαμε. (100+ιντσες χαλαει η ποιοτητα οσο να ναι αλλα κανεις υποχωρησεις)

 

με λιγα λογια οι 65 ειναι καλες αρκετα,αμα δεν τη επαιρνα πριν λιγο καιρο θα ειχα παρει την 70αρα sammy που παιζει στα 1.500 τωρα διχως δευτερη σκεψη παιδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...