Προς το περιεχόμενο

πολυκατοικια δε μπορει να μαζεψει λεφτα για πετρελαιο θερμανση


tzizzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελος ολα!

 

απο χτες ανηκω επισημα στο δικτυο αεριου και εχω θερμανση μεσω αυτου.

 

αυτονομος λεβητας στην βεραντα και αντε γεια στους αργοσχολους τοσα χρονια που τους κυνηγαγα για  λιγα ευρω να ζεστανουμε το κοκκαλακι μας. το μονο που με πειραζει ειναι τα γεροντακια πως θα την βγαλουν παλι τον επομενο χειμωνα

 

μου χτυπησε χτες ενας καινουριος στην πολυκατοικια και με ρωτησε ποτε αρχιζουμε να μαζευουμε λεφτα για το πετρελαιο θερμανσης .. και με επιασε νευρικο γελιο εκεινη την στιγμη χχαχχεα.. του ειπα δε ξερω φιλε εγω μολις εβαλα φυσικο αεριο αυτονομος πια.. εχουν να βαλουν πετρελαιο 3 χρονια.. χλωμιασε ο ανθρωπος...

 

Χρησιμοποιούσα αντίστοιχο επίτοιχο λέβητα στα 2 σπίτια ου έμενα στη Τουρκία.

 

Αν σκεφτεί κανείς και το πόσο βολέυει το άμεσα διαθέσιμο ζεστό νερό χρήσης (το χειμώνα , γιατί ΟΚ το καλοκαίρι βολέυει και ο ηλιακός) είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Πόσο σου κόστησε και πόσο πήρε από τη στιγμή που έκανες την αίτηση σύδνεσης μέχρι να σε συνδέσουν?

 

Είχε άλλος στη πολυκατοικία πριν από εσένα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινε μεγαλη δουλεια. καινουριοι σωληνες απο τα σωματα προς τον λεβητα. αλλαξα και 2 σωματα

εγινε μελετη χωρου κτλ

 

συνολο πρεπει να πηγε καπου στα 1.8 - 2 χιλιαρικα

 

αμα θες να σου πω ακριβως, θα πρεπει να δω τα χαρτια μου γιατι τραβηξε 5-6 μηνες ολη η διαδικασια.. υπηρχαν θεματα με την μεσοτοιχια της πολυκατοικιας αποπου θα περναγε ο σωληνας του φυσικου ( τεσπα μη σε μπερδευω με αυτα )

 

 

να αναφερω οτι γλιτωσα τα 700(?) ευρω τελη συνδεσης κατι τετοιο προς την εταιρεια φυσικου αεριου. τα εδινε δωρο τοτε που εκανα την αιτηση/εγκατασταση

 

εβαλα και αυτον εδω τον λεβητα

 

@DrLo

οχι δεν ειχε αλλος στην πολυκατοικια. εγω και οι δυο διπλανοι μου βαλαμε. ολοι στον πρωτο οροφο

πηρε λιγο χρονο γιατι υπηρχαν κατι θεματακια  με τις σωληνωσεις του φυσικου προς τα ρολογια. θεματα μεταξυ της δικη μου πολυκατοικιας και της διπλανης. σε ενα φιλο μου εγινε μεσα στον μηνα η εγκατασταση


επισης οπως μου ειπε ο τεχνικος της εγκαταστασης.. τρεχουν και δε φτανουν με τις νεες συνδεσεις . εχει να κανει 190 νεες συνδεσεις μεχρι τελη σεπτεμβρη. οποιοι δε προλαβουν μου ειπε θα πανε για το επομενο τριμηνο..


το μονο κακο ειναι οτι ο εξωτερικος τοιχος με τον λεβητα και ολους τους εξωτερικους σωληνες θυμιζει λιγο απο ΝΑΣΑ εγκατασταση.. αλλα νταξει μικρο το κακο.. μαρεσουν τα urban industrial :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...