Προς το περιεχόμενο

Αγορά καινούργιου smartphone


Payne83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Το ποσό που διαθέτουμε: Εως 150 περίπου


2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Βασικά viber,whatsup,internet,....


3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: Οχι πάνω απο 5"


4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): Oχι


5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Nαι


6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Oχι


7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; Oχι


8) Επιθυμούμε την Ελληνική γλώσσα; Nαι


9) Μας ενδιαφέρει η μπάντα 800Mhz για το δίκτυο 4G; Oχι Απαραίτητα


10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Mόνο Android


11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Καλό είναι να έχει


12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Ελλάδα


13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Οχι


14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινούργιο


 


Βασικά σκεφτόμουν κάτι μεταξύ Motorolla Moto G3 ή G4 Play, Huawei Ascent P8 Lite, Samsung Galaxy A3 και Samsung Galaxy J3. 


 


Εσείς τι λέτε?


 


Ευχαριστώ!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το moto g3 με 1gb ram πάνω από 1 χρόνο .Είμαι αρκετά ικανοποιημένος, αν δεν το φορτώσεις apps δεν θα έχεις πρόβλημα .Το επίσημο app του fb δεν ξέρω γιατί αλλά κρασαρει το κινητό οπότε έχω βάλει Swipe και είμαι τζετ. Το moto g4 play αν δεις και σε άλλο θέμα που έχει ανοίξει έχει κάποια θεματάκια τα οποία το 3 εμένα δεν εμφάνισε ποτέ . Το P8 το έχω δει από κοντά δεν μου άρεσε καθόλου η οθόνη και τα χρώματα ,το Α3 είναι πολύ όμορφο και καλή κατασκευή . Αν ήταν να επιλέξω μεταξύ αυτών θα έπαιρνα το Α3 γιατι είναι όμορφο και σε λογικό μέγεθος και το Moto G3 αν ήθελα (όπως τώρα ) πολύ καλή κάμερα και σχεδόν pure android .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε σε Xiaomi Redmi 3S από MyGad.

Πάει στα 165€

1) Το ποσό που διαθέτουμε: Εως 150 περίπου

2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Βασικά viber,whatsup,internet,....

3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: Οχι πάνω απο 5"

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): Oχι

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Nαι

6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Oχι

7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; Oχι

8) Επιθυμούμε την Ελληνική γλώσσα; Nαι

9) Μας ενδιαφέρει η μπάντα 800Mhz για το δίκτυο 4G; Oχι Απαραίτητα

10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Mόνο Android

11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Καλό είναι να έχει

12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Ελλάδα

13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Οχι

14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινούργιο

Βασικά σκεφτόμουν κάτι μεταξύ Motorolla Moto G3 ή G4 Play, Huawei Ascent P8 Lite, Samsung Galaxy A3 και Samsung Galaxy J3.

Εσείς τι λέτε?

Ευχαριστώ!

Από μένα LG X Power
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είδα ότι ξεφεύγει λίγο αλλά αξίζει.

Το ξερω οτι αξιζει,αλλα εκεινος αν μπορει ας κανει λιγο την υπερβαση
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί δεν του προτείνετε το xiaomi mi4c... Full hd ανάλυση, snapdragon 808... Δεν είναι καλύτερη λύση; Έχει προβλήματα το κινητό; Χωρίς να έχω εμπειρία εγώ φίλε θα σου πρότεινα αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έψαχνα το συγκεκριμένο γιατί εχει πολύ καλά specs για την τιμή του , ίσως η μπαταριά του να είναι για τα πανηγύρια η ειναι τελείως πλαστικουρα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία του είναι 3000mah ενώ του moto g4 play που είναι στα ίδια λεφτά και είναι καλή επιλογή είναι 2800... Τώρα αν κάποιος έχει το κινητό ή γνωρίζει περισσότερα πράγματα ας μας διαφωτίσει πάντως θεωρώ μια πολύ καλή επιλογή και με πολύ καλά specs και ανάλυση(+ ότι με τα 20 ευρώ που θα περισσέψουν θα μπορέσει να αγοράσει tempered glass και θήκη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία του είναι 3000mah ενώ του moto g4 play που είναι στα ίδια λεφτά και είναι καλή επιλογή είναι 2800... Τώρα αν κάποιος έχει το κινητό ή γνωρίζει περισσότερα πράγματα ας μας διαφωτίσει πάντως θεωρώ μια πολύ καλή επιλογή και με πολύ καλά specs και ανάλυση(+ ότι με τα 20 ευρώ που θα περισσέψουν θα μπορέσει να αγοράσει tempered glass και θήκη)

Και το LG X Power έχει 4100may :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το LG X Power έχει 4100may :P

Ναι όμως το mi4c έχει πολύ καλύτερη ανάλυση και πολύ καλύτερο επεξεργαστή σε σχέση με το X power.. Θεωρώ πως είναι καλύτερη επιλογή το mi4c εφόσον ο φίλος θέλει μέχρι 5 inches
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει μπορεί να δει εδώ την σύγκριση http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7512&idPhone2=8133

Εξάλλου η απαιτήσεις του δεν είναι μεγάλες

Και το 5,3" δεν έχει μεγάλη διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...