Προς το περιεχόμενο

To Facebook Messenger έχει μία νέα, ταχύτερη κάμερα με ειδικά εφέ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωπω μιζέρια κάποιοι με τα social media...Έλεος ούτε οι φίλοι σας δεν σας κάνουν follow με τόση πίκρα ....

 

Κατά την γνώμη μου πρέπει να σου ζητήσουν ταπεινά συγνώμη που σε κουράσανε...   

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ειδικά για το Instagram, μεγάλη κατάντια, αν εξαιρέσεις μερικές φυσιολογικές και καλλιτεχνικές φωτογραφίες. Και μην ξεχνιόμαστε Facebook, Instagram, WhatsApp είναι η μία και ίδια εταιρία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει λύση για τα άχρηστα features του Messenger

 

Messenger Lite λέγεται. Πανάλαφρο και κάνει αυτό ακριβώς που θέλεις. Στέλνει μόνο μηνύματα χωρίς φρου φρου και αρώματα.

 

https://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/messenger-lite/messenger-lite-3-1-release/facebook-messenger-lite-3-1-android-apk-download/

Το είχα ακούσει ως εφαρμογή αλλά δεν ήξερα οτι εξυπηρετουσε έτσι, πολυ ενδιαφέρον σε ευχαριστω για την ιδέα ;)

 

(δυστυχώς απ'ότι φαίνεται δεν υπάρχει για IOS )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν εχω κράξει εφαρμογή του φβ αλλα σε αυτή την περιπτωση ξεπερασε ολα τα ορια.. ΑΝΤΕ ΚΑΙ Γ......ΟΥ! το ειχαν που το ειχαν κανει ...ρδελο με τον τροπο που εμφάνιζε τις επαφες και τα αγαπημενα, τωρα το αποτελειωσαν! Τοσο δυσκολο τους ειναι να βαλουν ενα απλο, λιτο, σωστά δομημένο μενου με τις συζητησεις, επαφες και ομαδες; τι ειναι αυτο το καραγκιοζιλικι που εφτιαξαν;; οχι τπτ αλλο, εμφανιζει και μη συμβατη την συσκευη μου με το messenger lite μη χεσω.. (δεν θελω να περνάω apk μονος μου παρα μονο από το store)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν εχω κράξει εφαρμογή του φβ αλλα σε αυτή την περιπτωση ξεπερασε ολα τα ορια.. ΑΝΤΕ ΚΑΙ Γ......ΟΥ! το ειχαν που το ειχαν κανει ...ρδελο με τον τροπο που εμφάνιζε τις επαφες και τα αγαπημενα, τωρα το αποτελειωσαν! Τοσο δυσκολο τους ειναι να βαλουν ενα απλο, λιτο, σωστά δομημένο μενου με τις συζητησεις, επαφες και ομαδες; τι ειναι αυτο το καραγκιοζιλικι που εφτιαξαν;; οχι τπτ αλλο, εμφανιζει και μη συμβατη την συσκευη μου με το messenger lite μη χεσω.. (δεν θελω να περνάω apk μονος μου παρα μονο από το store)

 

Best Solution is browser -> m.facebook.com -> μενού -> ιστότοπος για υπολογιστή -> μιλάς κανονικά chat

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρε πουλο,εβαλα messenger lite,ειναι ακριβως οπως θα επρεπε να ειναι το messenger αλλα δεν εχει το μπαλονακι οταν μιλας με καποιον,η μονη μαλακια


Ποτε δεν εχω κράξει εφαρμογή του φβ αλλα σε αυτή την περιπτωση ξεπερασε ολα τα ορια.. ΑΝΤΕ ΚΑΙ Γ......ΟΥ! το ειχαν που το ειχαν κανει ...ρδελο με τον τροπο που εμφάνιζε τις επαφες και τα αγαπημενα, τωρα το αποτελειωσαν! Τοσο δυσκολο τους ειναι να βαλουν ενα απλο, λιτο, σωστά δομημένο μενου με τις συζητησεις, επαφες και ομαδες; τι ειναι αυτο το καραγκιοζιλικι που εφτιαξαν;; οχι τπτ αλλο, εμφανιζει και μη συμβατη την συσκευη μου με το messenger lite μη χεσω.. (δεν θελω να περνάω apk μονος μου παρα μονο από το store)

το πιο αξιοπιστο για αν αλλαξεις γνωμη http://forum.mobilism.org/search.php?keywords=messenger+lite&sr=topics&sf=titleonly .

 

Το lite δεν μου το βγαζει ουτε εμενα στο Playstore,ειναι θεμα χωρας μαλλον οπως και στο shazam lite (το οποιο ειναι ακριβως οπως επρεπε να ειναι το shazam χωρις τις μαλακιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το apkmirror που έβαλα link για το apk είναι αξιόπιστο. Το Messenger Lite υπάρχει στο play store αλλά δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα. Για την ώρα είναι διαθέσιμο μόνο σε αναπτυσσόμενες χώρες λόγω της υψηλής χρήσης δεδομένων της κανονικής εφαρμογής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσω κανει αναβαθμιση στην τελευταία έκδοση και δεν έχω κανένα νέο χαρακτηριστικο (Moto G3). Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί απλά να μην μπαίνεις στον browser m.facebook ???

 

αυτό είναι μια λύση αλλά νομίζω ότι καταναλώνει παραπάνω μπαταρία (Note 3 με Chrome)..

 

Θα δοκιμάσω το lite, πραγματικά δε μου αρέσει καθόλου αυτή η αναβάθμιση - υποβάθμιση!!! :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χοντρή πατάτα το νέο messenger. Περιττές λειτουργίες για πολλούς. Θα τρώει τη ram και την μπαταρία σαν πεινασμένος T-Rex. Eίναι φανερό ότι το όραμα του Zuckerberg είναι να είμαστε όλοι live broadcasters ανα πάσα στιγμή. Λέτε να το πάει σιγα σιγα και για υπερ-ενοποίηση εφαρμογών; facebook+whatsapp+messenger+instagram;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις αν βγαινει-κλεινει αυτη η μ@λακια απο την εφαρμογη του messenger? γιατι ειναι πολυ σπαστικο εφοσον δεν προκειται να το χρησιμοποιησω ποτε. επισης και η ενοτητα (κοινοποιημενες ημερες). αν καποιος ξερει κατι ας ενημερωσει.ευχαριστω.

 

 

Nαι!!! Πολυ σπαστικο! ολα αυτα που αναφερεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσω κανει αναβαθμιση στην τελευταία έκδοση και δεν έχω κανένα νέο χαρακτηριστικο (Moto G3). Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Δυστυχως οχι... Ολοι εχουμε αυτο το τερατουργημα... (και λογικα συντομα και συ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πέφτει ΤΟ ΚΡΑΞΙΜΟ για το messenger  :lol:  :lol:  :lol:

μα καλά έλιωσα στο γέλιο....ούτε να γράψουν ελληνικά δεν μπορούν.. πως βρήκαν το μυαλό να κάνουν και comment στο appstore? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...