Προς το περιεχόμενο

To Facebook Messenger έχει μία νέα, ταχύτερη κάμερα με ειδικά εφέ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ύστερα αναρωτιέστε μερικοί γιατί μετά θέλει παραπάνω GB RAM ή καλύτερη CPU (όπως με τα Windows Phone που απαιτεί 2GB) 

Στα windows mobile ειναι η χαζομαρα της FB που αντι να κανει Port με τα εργαλεια της MS που δεν θα ηθελε τιποτα ,εκανε με τα δικά της εργαλεια(τοσα λεφτα της κοστησαν) με αποτελεσμα για να τρεξουν οι εφαρμογες να χρειαζονται και ποσες βιβλιοθηκες απο πισω..

 

Παντως συμφωνω αφαιρεστε απο οποιοδηποτε android το fb και το messenger και ακομα και τα κινητακια των 50ευρω θα πετανε..!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μα καλά έλιωσα στο γέλιο....ούτε να γράψουν ελληνικά δεν μπορούν.. πως βρήκαν το μυαλό να κάνουν και comment στο appstore? 

Για το ελληνικο community μιλαμε, το starter pack απαιτει samsung ναυαρχιδα (οικονομιες μισου χρονου, θα καταληξουν σε καποιο πεζοδρομιο μεσα στο πρωτο τριμηνο), account σε facebook, instagram, snapchat, twitter + retrica και live wallpaper με σκυλακια, θηκη "λαγουδακι"/ "γατακι" κτλ, αρκει να ειναι 3 φορες το κινητο, να σου κοστισε τουλαχιστον 50Ε και να χρειαζεσαι backpack για να το μεταφερεις (ετσι θα μπορουν ολοι να δουν απο χιλιομετρα τι ευαισθητος φιλοζωος που εισαι) και τελος 0 γνωσεις απο ορθογραφια και τεχνολογια.

Δυστυχως αυτο αντικατοπτριζει το μισο user base ηλικιας 12-25 και σου κανουν εκπληξη τα comments στο playstore; Αυτοι νομιζουν οτι ο mark zuckerberg ο ιδιος καθεται και διαβαζει ενα ενα τα comments του καθε βλαχοκαγκουρα στο store και λαμβανει υποψην του τη γνωμη του καθε αμορφωτου.

Επεξ/σία από MechaCorn
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί απλά να μην μπαίνεις στον browser m.facebook ???

Απλά στον browser επιλέγεις "ιστότοπος για υπολογιστή" για να μην σου εμφανίζει να εγκαταστήσεις το messenger

 

Διότι δεν έχει notifications. Έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά το να πρέπει να μπαίνεις εσύ κάθε 5 λεπτά να ελέγχεις για μηνύματα με το να μην κάνεις απολύτως τίποτα και όταν σου στείλει κάποιος να ακούσεις ένα ντιν.

 

Εγώ που χρησιμοποιώ Messenger για την καθημερινή μου επικοινωνία, εάν δεν είχα notifications απλά δε θα μπορούσα ν' αφήσω το κινητό απ' το χέρι! Οπότε η λύση του browser για κάποιους δεν είναι καν λύση, είναι πισογύρισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαται κανεις καμια απο εκεινες τις εφαρμογες που δημιουργουν notifications ''μπαλονακια'' σαν αυτα του messenger αλλα για οποιαδηποτε εφαρμογη?

 

To messenger lite ειναι μισο χωρις αυτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διότι δεν έχει notifications. Έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά το να πρέπει να μπαίνεις εσύ κάθε 5 λεπτά να ελέγχεις για μηνύματα με το να μην κάνεις απολύτως τίποτα και όταν σου στείλει κάποιος να ακούσεις ένα ντιν.

 

Εγώ που χρησιμοποιώ Messenger για την καθημερινή μου επικοινωνία, εάν δεν είχα notifications απλά δε θα μπορούσα ν' αφήσω το κινητό απ' το χέρι! Οπότε η λύση του browser για κάποιους δεν είναι καν λύση, είναι πισογύρισμα.

 

Καλύτερα να μπαίνεις κάθε περίπου 5 λεπτά παρά να τρέχει συνεχώς background και να σου τρώει μπαταρία + που τα μηνύματα στο messenger έρχονται καθυστερημένα ακόμα και με 3G δίκτυο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά στο Facebook Lite που υπάρχει στο store λειτουργεί και για μηνύματα χωρίς να χρειάζεται έξτρα εφαρμογή messenger, το έχετε δοκιμάσει;

ισχύει, αν και δε βολεύει γενικά το interface του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσω κανει αναβαθμιση στην τελευταία έκδοση και δεν έχω κανένα νέο χαρακτηριστικο (Moto G3). Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Βασικά αυτό που έχεις εσύ δεν είναι πρόβλημα, το πρόβλημα είναι σε εμάς τους υπόλοιπους. τα νεα features είναι άχρηστα, και τζάμπα θα επιβαρύνουν πολλές συσκευές... Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ πολύ το messenger, αλλά καταναλώνει σημαντικό κομμάτι πόρων της συσκευής (ram μπαταρία κτλ)... Χώρια που όπως αναφέρθηκε ήδη πολλές φορές κάνει force update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έβαλα το lite!!! Εντάξει, έτσι το θέλω κι εγώ το messenger!!! Μετά την εγκατάσταση το original facebook messenger έφυγε σε 3 νανοδευτερόλεπτα!!!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να μπαίνεις κάθε περίπου 5 λεπτά παρά να τρέχει συνεχώς background και να σου τρώει μπαταρία + που τα μηνύματα στο messenger έρχονται καθυστερημένα ακόμα και με 3G δίκτυο 

 

Το "καλύτερα" ποιος το λέει; Εγώ δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω με το χέρι αυτό που πρέπει να κάνει το κινητό για μένα. Σιγά μην κάθομαι να ελέγχω με το χέρι e-mails, messenger, viber / whatsapp και οτιδήποτε άλλο, δε το πετάω στον κάδο καλύτερα; :P

 

Και η μπαταρία είναι για να κάνω τη δουλειά μου, όχι για τη φυλάω στο σεντούκι... άμα είναι να μην κάνω πράγματα για να μην τελειώσει η μπαταρία, τι σκατά να την κάνω τη μπαταρία, να την κοιτάω; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Οταν κολλαει η εφαρμογη ακομα και σε κινητα που σημερα κοστιζουν 500+ (s7 edge) , συμψωνα με τα σχολια, τοτε σιγουρα κατι δε παει καλα. Εκτος και εαν στο iphone 78 παει σφαιρα και facebook και apple τα εχουν κανει πλακακια για να παιρνουμε smartphone 800+ ευρω για να εχουμε αξιοπρεπη εφαρμογη facebook.

 

Εχω adroid κατω των 150 ευρω, δεν δοκιμαζω καν να κατεβασω την εφαρμογη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...