Προς το περιεχόμενο

Πατέντα της Nintendo αναφέρει την πιθανότητα για VR, οθόνη αφής και νέα χειριστήρια για το Switch


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να δούμε πως θα πάει σε πωλήσεις....αν και με τα μέχρι τώρα δεδομένα δεν βλέπω να κάνει τίποτα το τρομερό απο την στιγμή που υπάρχουν στην αγορά δυνατά τάμπλετ και φυσικά οι περισσότεροι gamers έχουν σχεδόν απόλα τα είδη δλδ και τάμπλετ και pc και ps4 η xbox. δλδ τι παραπάνω προσφέρει η nintendo...κότσαρε 2 χειριστήρια σε ένα τάμπλετ και περιμένει να κάνει τι..??? άμα δεν βγάλει και δυνατούς τίτλους και παραμείνει με τα κλασσικά τις games φυσικά θα πάει άπατο γιατί ο κόσμος κυρίως έχει στραφεί σε ps4 και xbox...εκτός και στόχος τους είναι τα πιτσιρίκια 10-12 και κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι να ναι....αντι να κατσουν να βγαλουν κανενα hardware της προκοπης....παλι με πατεντες... απατη θα παει η nintendo

 

Πήξε, με το που βγει έχω αγοράσει 2 -  και είμαι PC Master Race.  :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάτη λέει η Nintendo ενώ τους τελευταίους μόνο μήνες έχει ΧΕΣΤΕΙ ΣΤΟ ΤΑΛΙΡΟ.

Δεν ήταν ποτέ της φιλοσοφίας του ισχυρότερου hardware, σου δίνει τόσο όσο χρειάζονται τα παιχνίδια της, δε συμφώνησα, βέβαια, με την υλοποίηση του WiiU.

Το μόνο που πρέπει να μας απασχολεί είναι η ανάλυση της οθόνης του φορητού μέρους. Στον Fallon την είδα κάπως σκοτεινή και με ανησύχησε, αν είναι καλή όμως, Nintendo, take my few money

 

Έχει χεστεί στο τάλιρο χάρη σε Pokemon GO και Super Mario RUN, δύο παιχνίδια που φτιάχτηκαν και πουλήθηκαν σε mobile market, και ουδεμία σχέση φέρουν τόσο με το Switch όσο και τους προκατόχους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάθεστε και συγκρίνετε το Switch με PS4 και XOne. Είναι φορητή κονσόλα.

 

Είδαμε και το wii u με το PS3 και Xbox 360. Μόνη της έφερε την σύγκριση στο ταμπλό με το να τάζει χωρίς να έχει γίνει confirmed μεγάλους τίτλους τρίτων (βλ, trailer me Skyrim), και με το να έρχεται να αντικαταστίσει το wii u. Ούτε αυτό δεν ξέρει τι είναι.

Είναι ο ενδιάμεσος καρπός της μίξης του 3DS με το Wii U, πριν 4 χρόνια μπορεί να πουλούσε τρελά, πλέον ο κόσμος βαρέθηκε τα ίδια και τα ίδια, φλομώσαμε στο mario και zelda, μείναμε με τις αναμνήσεις ενός metroid και στον βωμό της νοσταλγίας την κάναμε από μια μέτρια εταιρία, ΕΤΑΙΡΙΑΡΑ!!!

Πλέον υπάρχουν παιχνίδια που δεν εστιάζουν στα γραφικά αλλά στον κόσμο, την πλοκή, και τους μηχανισμούς, από ανεξάρτητα στούντιο, με παρουσία σε κάθε μέσο (βλ ps4, xbox one, pc, ios) που κατεβάζουν την κόκκινη φόρμα του μάριο και του δίνουν σφαλιάρες στον κώλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δεν λέω, και εγώ πήρα wiiu για παιχνίδια της Nintendo ( ακόμα περιμένω το zelda στο wiiu) αλλά είχε πολλούς τίτλους βέβαια για να κάτσω να παίξω και δεν έχω καταφέρει να τα παίξω όλα. Σίγουρα η Nintendo όπως λένε και οι περισσότεροι δεν κυνηγάει το hardware blah blah blah Αλλά η απόδοση του wiiu μας έδειξε μια τελείως διαφορετικη εικόνα, ναι μεν υπήρχε ένα θέμα με το όνομα αλλά το πρόβλημα δεν ήταν μόνο εκεί. Ο κόσμος έχει βαρεθεί λίγο τα ίδια και τα ίδια, πόσο μάλλον τώρα που ο καθένας ας πούμε στην Ελλάδα δεν μπορεί να έχει από δύο κονσόλες, θα πάρει ένα ps4 η xbone που παίζει και multi και έχει και τα exclusive του και όλα αυτά σε καλά γραφικά ( σας παρακαλώ μην βάλετε το PC στην κουβέντα γιατί μιλάμε μόνο για κονσόλα, το PC είναι μια κατηγορία από μόνο του). Τώρα να σκάσει ο πελάτης πάλι λεφτά για να παίξει μόνο και μόνο Mario και zelda, εεεε δύσκολο το κόβω παιδιά. Φυσικά για όσους μπορούν και τα έχουν όλα μπράβο τους και μαγκιά τους. Πλέον όμως η Nintendo στοχεύει casual κοινό, αν είχε hard-core θα ήταν αλλιώς τα πράγματα. Τέλος πάντων αυτά τα λίγα και από εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πλέον υπάρχουν παιχνίδια που δεν εστιάζουν στα γραφικά αλλά στον κόσμο, την πλοκή, και τους μηχανισμούς, από ανεξάρτητα στούντιο, με παρουσία σε κάθε μέσο (βλ ps4, xbox one, pc, ios) που κατεβάζουν την κόκκινη φόρμα του μάριο και του δίνουν σφαλιάρες στον κώλο...

 

Μιλάμε για platforms πάντα ή απλά συγκρίνεις ότι να ναι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nintendo δεν πουλάει λόγο hardware και πότε δεν ήταν μπροστά σε αυτό τον τομέα... Πουλάει λόγο τής διαφορετικότητας της πχ το wii και wii u έχει διαφορετικό χειρισμό που δεν μοιάζει με κάτι άλλο έτσι και η καινούρια κονσόλα θα πουλήσει γιατί προσεγγίζει ένα άλλου είδος κοινό και όχι όπως εμένα (ps4 pro 4k καί battlefield 1)....

με γειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες.. σε όποιον δεν αρεσει.. απλα μην το παρει!! είμαι απ τους τυχερούς πιστεύω που έχω την δυνατότητα να έχω όλες τις κονσολες.. και τα παιχνίδια της nintendo πάντα με διασκεδάζουν κ με κρατάνε περισσότερο απ τους ανταγωνιστές της, ειδικά με παρεα! (είμαι 33 και ακόμα παίζω mario kart και mario 3d)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...