Προς το περιεχόμενο

Προβληματα με τον σπιτονοικοκυρη...


darkpsyelf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σηκω φυγε χθες και χεστον. Αφου δεν υπαρχει κανενα αποδεικτικο τοτε ουτε αυτος μπορει να αποδειξει οτι νοικιαζεις ή οτι χρωστας κτλ. Χωστου κι ενα φεσι ενοικιο κι απο δω πανε κι αλλοι. Τι καθεσαι και κανεις εκει; Ψαξε αλλο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aυτος είναι αποφασισμένος βασικά εγω νομιζω να του αλλάξει ακομα και κλειδαριά και να τον πετάξει τελειως έξω για αυτό ο τύπος τον πάει λάου - λάου. Γιατι μπορει ξαφνικά να γυρισει σπιτι και να τον έχει κλεισει απεξω. Και να του πετάξει και τα πράγματα έξω .... αν δηλαδή δει ότι του καθυστερει το ενοικιο ... οποτε χωρις συνενοηση και τραμπουκα δουλεια δεν θα γινει. Αν γινει βασικά. Ο τύπος πρέπει να φοβηθεί για να κάτσει στο τραπεζι των διαπραγματεύσεων και να βρεθει μια κοινη λυση μέχρι να λήξει αυτή η καλή συνεργασια που ειχανε.

 

Το παραπανω βεβαια σε σπιτι με μισθωτηριο και αποδειξεις θα ηταν απευθειας αυτοφωρο οποτε θα καλουσε 100 και θα ερχοντουσαν να του περάσουν τα βραχιολάκια για να περάσει ένα ρομαντικο σαββατοκυριακο στα κρατητήρια. Τωρα όμως χωρις μισθωτηριο υπάρχει θέμα ο άλλος δεν δέχτηκε φεσι της δεη θα δεχθεί φέσι στο ενοικιο? μολις δει ότι τον καθυστερει θα τον κλειδώσει εκτος σπιτιου. Πιστευω είναι η επομενη κινηση του ... αλλα για να μη γινουν όλα αυτά θα πρέπει να καταλαβει ότι έχει να χάσει περισσοτερα.

 

Πάντως να ξέρουν κάποιοι ότι αυτος ο ωχ αδερφισμος και το ότι βαριούνται να ψάξουν και να κάνουν σωστα τις δουλειες τους θα τους δημιουργησει μεγαλα προβλήματα στο μέλλον. Βλέπω ατομα ακομα και εδώ μεσα αντι να πάνε να ρωτησουν από κοντα και να φτιάξουν τις δουλειές τους .... ανοιγουν θρέντ και ρωτάνε εδώ .... από μακρυα ... χωρις προσωπική επαφη κτλπ κτλπ. ξεβολευτείτε. Αλλιως δουλειά δεν θα κάνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τωρα όμως χωρις μισθωτηριο υπάρχει θέμα ο άλλος δεν δέχτηκε φεσι της δεη θα δεχθεί φέσι στο ενοικιο? μολις δει ότι τον καθυστερει θα τον κλειδώσει εκτος σπιτιου.

θα φροντισει να φυγει πριν τελειωσει ο μηνας εννοειται,προφανως του τα ζηταει αρχες του μηνα. και βασικα να καιει ολη μερα ρευμα μεχρι να φυγει να του ρθει ο λογαριασμος στο θεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 εγγυήσεις μπροστά του έχει πάρει + τον τρέχοντα μήνα. Πχ αν εγω μπω Ιανουάριο στο σπιτι του θα μου πει θελω 2 εγγυήσεις (από μενα θα έπαιρνε τα αρχιδια μου βεβαια για τις 2 εγγυήσεις γιατι ξερω ότι είναι παράνομο) + τον μήνα Ιανουάριο. Οποτε τον έχω προπληρώσει τον μήνα και μου κρατάει και 2 εγγυήσεις .... Φεβρουαριο τα ιδια .... 10 του μηνα βλέπει δεν τον έχω πληρώσει.... όπως με το ρευμα έτσι και εδώ ... κυριε αν δεν με πληρώσετε σας έχω κλειδώσει απεξω σε 2 μέρες.  

 

Και φέσι να του βάλεις .... σου έχει κρατησει 2 εγγυήσεις δηλαδή 230+230=460. Θα μπορέσεις να τον φεσώσεις πανω από 500 ευρω? και έχει ρολοϊ και ο ιδιος και κοιτάει να ξέρεις. Για μαλακα τον πέρασες? :cry: ο μονος τροπος να φοβηθεί για μενα είναι η καταγγελια σε κανα σδοε σε καμια δεή κτλπ κτλπ ... αλλιως ο τύπος κρατάει την κατασταση στα χέρια του. Επειδή βεβαια ο άλλος εξαρχής δεν έφτιαξε σωστα τις δουλειές του.... δεν πηρε αποδειξη ... δεν έκανε συμβολαιο .... δεν πέρασε την δεη στο ονομα του κτλπ κτλπ. ισως θα ηταν και ένα καλο μάθημα αυτό για την μετέπειτα ζωή του στην τελική.

 

αυτος τις 2 εγγυήσεις τις κράτησε για φθορές και για τα φέσια της ΔΕΗ ... πριν εσυ το σκεφτεις αυτό το έχει σκεφτει αυτος.... το άλλο όμως με την καταγγελια στο σδοε και πως μπορει να αποδειχθεί ότι νοικιάζει το σπιτι του παράνομα δεν το έχει σκεφτει πως να το καλυψει. Το μονο που μπορει να πατησει είναι αυτό για να τον φοβησει κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαφνικα ο τυπάς την βλέπει αλλιως και σου λεει εισαι παράνομος θα σε πετάξω εξω. Εσυ τι εισαι ρε καραγκιοζη? που νοικιάζεις σπιτι χωρις αποδειξεις και συμβολαια?

 

Παραλήρημα...  πουθενά δεν έγραψε κάτι τέτοιο ο ts(πως ο ιδιοκτήτης του είπε ότι θα τον πετάξει έξω). Έγραψε πως του έκοψε το ρεύμα ως μέσο άσκησης πίεσης για να πληρώσει τα καθυστερούμενα.

 

Επίσης σου διαφεύγει ότι από κοινού ιδιοκτήτης και ενοικιαστής συμφώνησαν να μην φτιάξουν μισθωτήριο και τα λεφτά να είναι μαύρα, μόνο αν συμφωνήσουν και οι δύο μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Όσο καραγκιόζης είναι ο ιδιοκτήτης που εκμισθώνει το σπίτι του χωρίς μισθωτήριο/αποδείξεις, άλλο τόσο καραγκιόζης είναι και ο ενοικιαστής που το μισθώνει με τους ίδιους όρους.

 

από μενα θα έπαιρνε τα αρχιδια μου βεβαια για τις 2 εγγυήσεις γιατι ξερω ότι είναι παράνομο

Παπάρια είναι οι γνώσεις σου, ο νόμος απαγορεύει η καταβολή εγγύησης να είναι πάνω από δύο ενοίκια(Νόμος 1703/1987 άρθρο 2 παράγραφος 2). Το αν θα το δεχόσουν εσύ ή όχι είναι άσχετο, ο ts τα έχει ήδη δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παραλήρημα...  πουθενά δεν έγραψε κάτι τέτοιο ο ts(πως ο ιδιοκτήτης του είπε ότι θα τον πετάξει έξω). Έγραψε πως του έκοψε το ρεύμα ως μέσο άσκησης πίεσης για να πληρώσει τα καθυστερούμενα.

 

Επίσης σου διαφεύγει ότι από κοινού ιδιοκτήτης και ενοικιαστής συμφώνησαν να μην φτιάξουν μισθωτήριο και τα λεφτά να είναι μαύρα, μόνο αν συμφωνήσουν και οι δύο μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Όσο καραγκιόζης είναι ο ιδιοκτήτης που εκμισθώνει το σπίτι του χωρίς μισθωτήριο/αποδείξεις, άλλο τόσο καραγκιόζης είναι και ο ενοικιαστής που το μισθώνει με τους ίδιους όρους.

 

Παπάρια είναι οι γνώσεις σου, ο νόμος απαγορεύει η καταβολή εγγύησης να είναι πάνω από δύο ενοίκια(Νόμος 1703/1987 άρθρο 2 παράγραφος 2). Το αν θα το δεχόσουν εσύ ή όχι είναι άσχετο, ο ts τα έχει ήδη δώσει.

 

Δεν μου διαφευγει τιποτα. Οσα γραφεις ειναι αυτονοητα και τα εχω επισημανει εγω πριν - πολυ πριν τα γράψεις εσυ εδω. Σου εγραψα 10 φορές αλλα δεν το διάβασες οτι ο ενοικιαστης ειναι ηδη παράνομος αλλα οπως το πάει ο ιδιοκτητης θα την φάει και αυτος και υπάρχουν άνθρωποι οπως εγω που δεν θα ειχαν προβλημα να φάνε ποινη αρκει να τιμωρηθει και ο άλλος. Τοσο δυσκολο ειναι να καταλαβεις? και ενα παιδάκι 5 χρονων θα το καταλαβαινε. Οτι περισσοτερα θα χάσει εκεινος που στήνει τέτοιες δουλειές παρα ο ενοικιαστης διοτι αυτος στηνει τέτοια κολπα με ενοικιασεις αφορλογητες. Μετα την καταγγελια θα μπει στο μάτι και δεν θα μπορέσει να την ξανακάνει ποτέ τη δουλειά αυτη. Βάλε το προστιμο που θα φάει. Αν έχει αυθαιρετες κατοικιες επισης μπορει να πέσει καταγγελια ΚΑΙ για αυτο .... σε ποσες γειτονιες νομιζεις κάνουν ολοι αβαβα μεταξυ τους επειδη ο ενας έχει κλεισει την πιλοτη του χωρις άδεια ο άλλος έχει φάει μέτρα απο τον δρομο χωρις αδεια κτλπ? οποτε δεν θα ήξερε καν τι τον περιμένει αμα συνεχιζε. Τοσο τυπικος θα ειναι αυτος? στην ελλάδα ζουμε τοσα χρονια πάρτι γινοτανε σε ολα.

 

Ειναι φως φανάρι και μπορει και να αποδειχθει αυτη η δουλεια του. Οποτε θα φάω εγω την ποινη πιου ειναι να φάω και καλα να πάθω αφου δεν πηρα αποδειξη .... αλλα και ο άλλος θα κοψει να κάνει αυτες τις μαλακιες απο χθες αυτο έχω γραψει καμια 10αρια φορές και μαλιστα θα του εδινα να καταλαβει πως δεν μασάω και θα το πετυχω. Εγω σου λέω οτι θα μαζευοταν και αυτος. Και σου βάζω και στοιχημα για αυτο.

 

Και επειδη θες να παραστησεις τον αμερόληπτο κριτή και τον αντικειμενικο μάθε να μιλάς σαν ανθρωπος και πολιτισμένα και να μη πετάς προσβλητικους χαρακτηρισμους οπως "παπάρια ειναι οι γνώσεις σου...." και "παραληρημα" γιατι αμα ξεκινησω και εγω με αυτά θα γινουμε μπάχαλο. Γιατι δυστυχως τέτοιοι χαρακτηρισμοι σε κάνουν να φαινεσαι απολιτιστος οτι γνώσεις και να μας λες οτι κατέχεις.

 

Επισης κάτι αλλο που διαφεύγει σε σενα ειναι οτι οι νομοι αλλάζουν συχνά στην Ελλαδα και υπάρχουν τροποποιήσεις επι των τροποποιήσεων. :-)

 

ΥΓ Δεν χρειάζεται να το γράψει αυτο κάπου ο θεματοθετης για να το καταλαβουμε .... ειναι πολυ πιθανο ο ιδιοκτητης ο οποιος ειναι ένας ανθρωπος σκληρος χωρις μπέσα και δισταγμους να θελήσει να τον πετάξει εκτος σπιτιού αμα δει καθυστερηση καταβολης ενοικιου. Το βλέπεις μονοδιάστατα το πράγμα και κολλας μονο στους νομους. Ο άνθρωπος που δεν έχει τσιπα και ειναι ύπουλος μπορει βεβαιως να σου ενεργησει με πράξεις που ποτε δεν περιμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου διαφευγει τιποτα. Οσα γραφεις ειναι αυτονοητα και τα εχω επισημανει εγω πριν - πολυ πριν τα γράψεις εσυ εδω. Σου εγραψα 10 φορές αλλα δεν το διάβασες οτι ο ενοικιαστης ειναι ηδη παράνομος αλλα οπως το πάει ο ιδιοκτητης θα την φάει και αυτος και υπάρχουν άνθρωποι οπως εγω που δεν θα ειχαν προβλημα να φάνε ποινη αρκει να τιμωρηθει και ο άλλος. Τοσο δυσκολο ειναι να καταλαβεις? και ενα παιδάκι 5 χρονων θα το καταλαβαινε. Οτι περισσοτερα θα χάσει εκεινος που στήνει τέτοιες δουλειές παρα ο ενοικιαστης διοτι αυτος στηνει τέτοια κολπα με ενοικιασεις αφορλογητες.

 

Και 100 φορές να γράψεις κάτι δεν αλλάζει τίποτα, θα άλλαζε μόνο αν έμπαινες στον κόπο να το εξηγήσεις. Πως ακριβώς θα "την φάει" και ο ιδιοκτήτης και ο ενοικιαστής? Ποιος ακριβώς θα μηνύσει ποιόν και με ποια αιτιολογία?

 

Επίσης όπως έγραψα και στο προηγούμενο post από κοινού έστησαν αυτή τη δουλειά, δεν την έστησε μόνος του ο ιδιοκτήτης, δεν θα μπορούσε. Τώρα ποιος κερδίζει περισσότερα από τη συγκεκριμένη "απάτη" κανένας τρίτος δεν μπορεί να το ξέρει, και το κυριότερο είναι πως τίποτα δεν μπορεί να αποδειχτεί.

 

Μετα την καταγγελια θα μπει στο μάτι και δεν θα μπορέσει να την ξανακάνει ποτέ τη δουλειά αυτη. Βάλε το προστιμο που θα φάει. Αν έχει αυθαιρετες κατοικιες επισης μπορει να πέσει καταγγελια ΚΑΙ για αυτο .... σε ποσες γειτονιες νομιζεις κάνουν ολοι αβαβα μεταξυ τους επειδη ο ενας έχει κλεισει την πιλοτη του χωρις άδεια ο άλλος έχει φάει μέτρα απο τον δρομο χωρις αδεια κτλπ? οποτε δεν θα ήξερε καν τι τον περιμένει αμα συνεχιζε. Τοσο τυπικος θα ειναι αυτος? στην ελλάδα ζουμε τοσα χρονια πάρτι γινοτανε σε ολα.

 

Γράψε πρώτα σε ποιον ακριβώς θα γίνει αυτή η καταγγελία, τι θα αφορά. Όσο για τα υπόλοιπα που γράφεις για "πιθανές" παραβάσεις τα ακούω βερεσέ.

 

Ειναι φως φανάρι και μπορει και να αποδειχθει αυτη η δουλεια του. Οποτε θα φάω εγω την ποινη πιου ειναι να φάω και καλα να πάθω αφου δεν πηρα αποδειξη .... αλλα και ο άλλος θα κοψει να κάνει αυτες τις μαλακιες απο χθες αυτο έχω γραψει καμια 10αρια φορές και μαλιστα θα του εδινα να καταλαβει πως δεν μασάω και θα το πετυχω. Εγω σου λέω οτι θα μαζευοταν και αυτος. Και σου βάζω και στοιχημα για αυτο.

Και σε ξαναρωτάω, πως θα γίνει να φας και εσύ ποινή και ο άλλος? Ποιος ακριβώς θα μηνύσει ποιόν και με ποια αιτιολογία? Ή στην περίπτωση καταγγελίας ποιος θα την κάνει, σε ποιόν, και τι θα αφορά? Όσο δεν τα διευκρινίζεις όλα αυτά, τόσο δεν θα στέκουν οι ισχυρισμοί σου.

 

Και επειδη θες να παραστησεις τον αμερόληπτο κριτή και τον αντικειμενικο μάθε να μιλάς σαν ανθρωπος και πολιτισμένα και να μη πετάς προσβλητικους χαρακτηρισμους οπως "παπάρια ειναι οι γνώσεις σου...." και "παραληρημα" γιατι αμα ξεκινησω και εγω με αυτά θα γινουμε μπάχαλο. Γιατι δυστυχως τέτοιοι χαρακτηρισμοι σε κάνουν να φαινεσαι απολιτιστος οτι γνώσεις και να μας λες οτι κατέχεις.

Όπως μου μιλάνε απαντώ. Αν νομίζεις ότι οι χαρακτηρισμοί μου είναι προσβλητικοί, τότε σαν "πολιτισμένος" που είσαι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουμπάκι "Αναφορά".

 

Επισης κάτι αλλο που διαφεύγει σε σενα ειναι οτι οι νομοι αλλάζουν συχνά στην Ελλαδα και υπάρχουν τροποποιήσεις επι των τροποποιήσεων. :-)

 

Τάπωσε με τότε παραθέτοντας την τροποποίηση ή τον νόμο που ακυρώνει την συγκεκριμένη παράγραφο που έγραψα παραπάνω. Αλλιώς σταμάτα να κάνεις αστήρικτους ισχυρισμούς, η λανθασμένη γνώση είναι χειρότερη από την αμάθεια.

 

ΥΓ

Καλά Χριστούγεννα να έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απαντάς όπως σου μιλάνε γιατι εγω ποτέ δεν χαρακτηρισα κάποιον συγκεκριμένα. Ότι έγραψα ηταν για έναν άγνωστο Χ - Σπιτονοικοκυρη. Και βεβαια χαρακτηρισα τον θεματοθέτη αφελή με αυτά που έκανε νομιζω δεν θα νιώσει παρεξηγηση. Αν δεν αλλάξει στάση ζωης θα χάσει πολλα περισσοτερα από 2 ενοικια.

 

Κατά τα αλλα δεν μπορω να σου εξηγησω κάτι άλλο διοτι τα πολλά λογια σε τέτοιες περιπτώσεις είναι φτώχεια. Και η ουσια είναι μέσα από τις απειλες και αυτές τις προειδοποιήσεις εκατέρωθεν να κάτσουμε στο τραπεζι και να βρεθει μια λυση. Κανενος ο σκοπος δεν είναι να "ριξει" ακομα και αν είναι προετοιμασμενος και περιμένει. Είναι τακτικές για να πιέσει ο ένας τον άλλον. Αλλα αμα εσυ νομιζες ότι μπλοφάρω θα μπορουσες να το ρισκάρεις.

 

Θα το ρίσκαρες? να πέσουν οι καταγγελιες η μια μετα την άλλη? ή θα προτιμουσες να συμβιβαστείς λιγο και να το συζητήσεις? ή να έχεις τραβήγματα? βάλε την θέση σου στον σπιτονοικοκυρη. Μην σε ανησυχει για τους μάρτυρες όλα θα έπαιρναν το δρομο τους αν υπηρχαν ατομα στη γειτονια που θα μπορουσαν να επιβεβαιωσουν ότι άτομα μένουν και πάνε και έρχονται αρα ο τύπος νοικιαζει το σπιτι του ή μηπως νομιζεις ότι δεν θα φωναζα το σδοε με μενα μέσα να κάνει επιτοπου έλεγχο ή την επομενη φορά που θα τον πληρωνα για το ενοικιο με προσημειωμένα χαρτονομίσματα.

 

Αμα θες μπορεις να το ρισκάρεις... όχι εσυ γενικά μιλαμε τωρα. Οποιοσδηποτε νομιζει ότι μπορει να κάνει λαμογιες και να παριστάνει και τον τραμπουκο. Μπορει να το ρισκάρει και να θεωρεί ότι μπορει να καπελώνει τους πάντες. Αλλα για ότι ακολουθησει δεν θα φταίει μετα η άλλη πλευρα. Ουτε θα μπορεις να πεις ηταν ρουφιάνος και ύπουλος. Σε ειχε προειδοποιησει να κάτσετε να τα βρειτε. Και να μην τον ριξεις.

 

Καλα Χριστούγεννα και σε σενα με υγεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτεινω πυρκαγια λογο βλαβης καποιας συσκευης στη κουζινα

Σιγα μη σκισεις κανα καλσον τρομοκρατη κι εμπρηστη της πολυθρονας :lol:

 

Εκτος αν προσφερεσαι να πας να κανεις εσυ τον εμπρησμο αναλαμβανοντας βεβαιως και τις αναλογες ευθυνες στην πιθανοτερη περιπτωση χοντρου μπλεξιματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πονηρος είναι όχι γυφτος ..... γιατι θέλει και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο σου λεει εγω θα πάρω τα λεφτά μαυράκια θα βρω κανεναν που δεν το ψάχνει πολύ να το δεχτει και αμα λάχει χωρις συμβολαια τον πετάω και απεξω ότι ωρα θέλω και εις υγεια του κοροϊδου. Νομιζει βεβαια ότι αυτά μπορει να τα κανει σε ολους. Μέχρι και ξύλο θα μπορουσε να φάει. Και δεν θα μπορουσε κιολας να αποδειξει από που το έφαγε. Όχι από μένα φυσικα .... από κανεναν νευρικο εννοω και ταυτόχρονα τύπο που ξέρει να καλύπτεται.

 

Θα τον έπιανε σε καμια γωνια θα τον έκανε μαύρο και αντε μετα να αποδειξει χωρις μάρτυρες και αυτος ότι το έφαγε το ξύλο και δεν μαστιγωθηκε μονος του. Ας φωναζε την αστυνομια μετα να τον σώσει. Και να κανει μηνυση κατά αγνωστου. Μηνυμα μετα με αποκρυψη "αμα δεν βάλεις μυαλο την επομενη φορά θα φάς διπλάσιο" κυκλοφορουν κάτι καλοπαιδα εκει έξω .... που το γυρνανε αντιστροφα το παραμυθι αμα χρειαστεί. Δεν λυνονται όλα μονο με την αστυνομια αμα εισαι άτιμος άνθρωπος και ανέντιμος. Για αυτό ειπα και στον Joshua ότι πρέπει να εξετάζουμε και άλλες παραμέτρους. Δεν είναι πάντα άσχετη η τρέλα που κουβαλάει κάποιος αλλα βεβαια κανεις δεν σε πειράζει χωρις λογο αμα δεν τον πειραξες και εσυ πρώτος ή δεν προσέχεις πως κινεισαι.

 

Όλα τα παραπανω βεβαια δεν τα προτείνω ουτε τα επικροτω απλα είναι ένα παράδειγμα για το πως μπορει να ξεφυγει μια κατασταση όταν δεν εισαι ξηγημένος.Ολοι έχουμε ακουσει και για τις συμμοριες που πρωτα σε στέλνουν και μετα σε βρισκει η αστυνομια αμα δεν ξηγηθείς σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ωραία άμα είναι έτσι μπορεί να του βάλει μιά φωτία και να σηκωθεί να φύγει.. σιγά μην κάτσει να ασχοληθεί μαζί του να τον πλακώσει κιολας.. 

 

Nαι επειδή κάποιοι θα ασχοληθουν ..... δεν είναι ολοι έτσι. Κάποιοι θα θελήσουν να ανταποδώσουν όταν νιώσουν προσβεβλημένοι και αδικημένοι. Για αυτό εγω εγραψα χθες στον Joshua αλλα δεν εστιασε και μου ειπε ότι είναι άσχετα ότι μεγαλο ρολο παιζει και η ψυχολογια του ανθρωπου που εχεις απέναντι σου. Εγω πιστευω ότι θα μπορουσα να τον τουμπάρω με τις λιγοτερες δυνατες απώλειες βεβαίως και είναι παλιάνθρωπος δεν το συζητάμε αυτό και αδίστακτος για να κοψει το ρευμα και ακατάλληλος για κάθε είδους συνεργασια αλλα μιας και δεν το καταλαβες εξαρχής και έμπλεξες δεν μπορεις να τον αφησεις έτσι τωρα.

 

Κάπως θα πρέπει να κάτσετε κάτω να τα βρειτε ακομα και με τον φοβο ..... ακομα και αν χρειαστεί να απειλησεις για να τον φοβησεις χωρις αυτό να σημαινει ότι αμα το ρισκάρει όπως ειπα και τις προάλλες δεν θα εισαι έτοιμος να κτυπησεις. Ο καθενας με το τροπο του εγω θα έπαιζα μπάλα με προσημειωμένα και θα αποδεικνυα ότι ο τύπος αυτος με εκβιάζει και ότι τα παιρνει μαύρα.... και ας πηγαίνανε και εμένα κατηγορουμενο ότι έδωσα χρηματα χωρις αποδειξη ή ότι δεν εκανα συμβολαιο. Δεν πειράζει να την πάθω και εγω αφου έφταιξα αλλα ουτε αυτος θα ξεφυγει. Εσυ δηλαδή θα ησουν σπιτονοικοκυρης θα με έβλεπες να σου μιλάω ετσι αποφασισμένος και θα το ρίσκαρες? για αυτό λέω ότι βρηκε το παιδι που φοβαται και το νιώθει αυτος αυτό και το εκμεταλευεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...