Προς το περιεχόμενο

Άκαπνα μαγαζιά Θεσσαλονίκη


tredicesima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έρχονται χριστούγεννα γιορτινές μέρες κλπ και με ταλαιπωρεί ένα κρύωμα που σε συνδυασμό με τον καπνό στα καφέ και εστιατόρια μπορεί να επιδεινωθεί και να με ταλαιπωρεί όλη την περίοδο των γιορτών.

 

Δεν έχω καμιά υστερία με τους καπνιστές, καθώς κάπνιζα κι εγω παλιότερα, οπότε ας μην εξελιχθεί το παρόν θέμα σε μάχη καπνιστών και μη.

 

Απλά αν γνωρίζετε μέρη στη Θεσσαλονίκη για καφέ, φαγητό και ποτό, όπου δεν καπνίζουν παρακαλώ ποστάρετε.

Κάποιοι θα πουν η λύση είναι να μείνω σπίτι να αναρρώσω και θα έχουν δίκαιο, αλλά επειδή περιμένω φίλους απο εξωτερικό που έχω να τους δω πολύ καιρό, αυτή η λύση δυστυχώς απορρίπτεται.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή ιδέα (είμαι Αθήνα και άρα δεν μπορώ να συνεισφέρω στο topic).

Αντί να τρωγόμαστε καπνίζοντες vs μη καπνίζοντες, τέτοιο θέμα στο οποίο αναφέρονται και προμοτάρονται τα σχετικά μαγαζιά, μπορεί να έχει θετικό αποτέλεσμα.

 

(βέβαια παίζει και το να μην υπάρχουν πολλά τέτοια μαγαζιά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από οτι βλέπω ούτε πολλοί "θαμώνες" του insomnia υπάρχουν που να γνωρίζουν τέτοια μαγαζιά. :( ελπίζω στην Αθήνα να είναι καλύτερα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://forum.nosmoke.gr/entertainment/map

Σε ευχαριστώ πολύ. Είχα βρει κάτι ανάλογο και στο fb με την ονομασία "άκαπνα μαγαζια Θεσσαλονίκης".Επειδή όμως καμια φορά αυτές οι λίστες ισχύουν τυπικά, αλλά όχι ουσιαστικά, είπα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος μαγαζιά που πηγαίνει και έχει διαπιστώσει οτι όντως δεν καπνίζουν.

Πχ εδώ στη Θεσσαλονίκη εγώ ξέρω 3 όλα κι όλα, - starbucks, - sugar angel και - πρώτο πάτωμα. Αν κάποιος ξέρει και κανένα ακόμη ας ποστάρει. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσάι στην καρολου Ντηλ!!

Φαίνεται ωραίο, θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ.

Διάβασα καλά; Οι λέξεις "άκαπνα" και "Θεσσαλονίκη" στην ίδια πρόταση;

Πράγματι είναι αρκετά αντιφατικό δυστυχώς. Και λογικά είναι ελάχιστα. Αλλιώς θα τα γνωρίζαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Οριζοντες" roof garden- Electra Palace και το ζαχαροπλαστειο "Plaisir" στην Αριστοτελους.

 

 "Ελια Λεμονι"  κοντα στη Βαλαωριτου.

 

Δες και αυτο..http://parallaximag.gr/thessaloniki/pente-panemorfa-kafe-choris-kapno

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ταβέρνες μου έρχονται είναι η αλήθεια: η ωραία Ελλάς και το Άριστον. Και υπάρχουν σίγουρα κι άλλες, απλά οι δύο είναι οι πρώτες που μου ήρθαν και θα τις πρότεινα και σαν ταβέρνες - όχι μόνο επειδή είναι άκαπνες. Μπαρ... μόνο τα άδεια μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από οτι βλέπω ούτε πολλοί "θαμώνες" του insomnia υπάρχουν που να γνωρίζουν τέτοια μαγαζιά. :( ελπίζω στην Αθήνα να είναι καλύτερα τα πράγματα.

 

 

extravaganza (δεν είναι ανάγκη να φας εδώ μπορείς να πας και για ποτό. αλλά έχει πολύ καλό φαγητό.)

koi sushi bar

 

αυτά μου ρχονται πρόχειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγαζι οπου σε σεβονται και εφαρμοζουν το νομο στην Ελλαδα ?

 

ΓΕΛΑΑΑΑΑΑΣΤΕ

rizjkgzrxo4fa80f1330d41.jpg

 

http://www.kathimerini.gr/861497/article/epikairothta/ellada/o-nomos-poy-apagoreyei-to-tsigaro-exei-ginei-kapnos

 

Σε εστιατορια εχω δει απειρες φορες γονεις να ντουμανιαζουν με τσιγαρα πουρα κλπ τα νηπια παιδια τους και θελει κανεις να σεβαστουν τους ξενους ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους όσους ποστάρατε μαγαζιά άκαπνα στη Θεσσαλονίκη και περιμένω κι από άλλους θεσσαλονικείς να απαντησουν αν ξέρουν. Απλά όσον αφορά στο τελευταίο σχόλιο (adi32) όντως η πλειοψηφία, όχι μόνο αδιαφορεί αλλά και εκθέτει μικρά παιδιά και εγκύους στον καπνό. Απλά υπάρχει και μια μικρή μειοψηφία καπνιστών (άτομα από το περιβάλλον μου που γνωρίζω) που θα προτιμούσαν επίσης τα μαγαζιά να είναι άκαπνα και να βγαίνουν να καπνίζουν εξω εφόσον υπάρχουν οι προϋποθέσεις (πχ ηλεκτρικές σόμπες ή μανιτάρια για τον χειμώνα). Ακόμη κι εγώ όταν κάπνιζα παλιότερα με ενοχλούσε το γεγονός ότι όταν γύριζα απ έξω μύριζαν τα ρούχα μου και τα μαλλιά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...