Προς το περιεχόμενο

παραγγελία από εταιρεία που έκλεισε


μπιπ μπιπ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρήγγειλα μια κολώνια στις 16 Δεκεμβρίου από ένα ονλαιν κατάστημα.(την πλήρωσα με την πιστωτική μου ήδη)

Mε πήραν τηλέφωνο πριν μερικές ημέρες να μου πουν ότι η κολώνια δεν υπάρχει και αν μπορώ να περιμένω να βρεθεί. Εγώ η χαζή είπα ναι. Σήμερα που προσπαθώ να μπω στην ιστοσελίδα τους δεν υπάρχει. Υπάρχει περίπτωση να έκλεισε η εταιρεία και άντε γεια τα λεφτά μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμη κι αν έγινε η αγορά πριν 2 βδομάδες;

έτσι κι αλλιώς μέχρι την τρίτη που θα ανοίξουν οι τράπεζες δεν μπορώ να κάνω κάτι σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ακόμη κι αν έγινε η αγορά πριν 2 βδομάδες;

έτσι κι αλλιώς μέχρι την τρίτη που θα ανοίξουν οι τράπεζες δεν μπορώ να κάνω κάτι σωστά;

 

Οι τράπεζες έχουν γραμμή 24/7 για περιπτώσεις κλοπής καρτών κλπ, δες μήπως μπορείς να καλέσεις εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα μια κολώνια στις 16 Δεκεμβρίου από ένα ονλαιν κατάστημα.(την πλήρωσα με την πιστωτική μου ήδη)

Mε πήραν τηλέφωνο πριν μερικές ημέρες να μου πουν ότι η κολώνια δεν υπάρχει και αν μπορώ να περιμένω να βρεθεί. Εγώ η χαζή είπα ναι. Σήμερα που προσπαθώ να μπω στην ιστοσελίδα τους δεν υπάρχει. Υπάρχει περίπτωση να έκλεισε η εταιρεία και άντε γεια τα λεφτά μου;

 

Σε πηραν τηλεφωνο να σου πουν ότι αυτό που παράγγειλες δεν υπάρχει και εσυ ειπες εντάξει? μολις το βρειτε πάρτε με? οκ.

 

Δεν ρώτησες καν πχ για ποιο λογο και τι εννουν με αυτό που σου λενε?

 

εγω τις προαλλες πηγα από την κουριερ και παρέλαβα ένα δέμα και έπρεπε να πληρώσω μου λενε φέρτε τα λεφτά λεω αποδειξη? λεει δεν δινουμε αποδειξη. Και πως θα είμαι σιγουρος ότι τα λεφτά τα έδωσα ? λεει θα φωνάξω την υπευθυνη (αυτος δεν μπορουσε να το απαντησει ηταν πολύ δυσκολο.... δεν ηταν και για πολλά πολλα ο τύπος βαριοτανε ισα που έφτιαχνε τα δέματα τηλεφωνα κτυπουσαν από πισω ουτε που τα σηκωνε) ναι φωναξε την του λεω... έρχεται αυτή λεει δεν δινουμε αποδειξεις δεν πουλάμε πράγματα εμεις ... λεω εξηγηστε μου τοτε με ποιο τροπο θα είμαστε σιγουροι ότι τα λεφτά σας τα έδωσα και τελικά τα πηρε ο παραληπτης μετά. Λεει σας δινουμε το δέμα για αυτό... τεσπα λεω ας το δεχτω και υπέγραψα πηρα το δέμα και εφυγα.

 

Η πλακα ηταν ότι πετάχτηκε ενας άλλος από διπλά και λεει έλα μωρε τωρα βγάλε μια φωτογραφια πολύ πολύ. Λεω λεφτά χωρις αποδειξη δεν δινουμε κυριε ..... έεεελα μωρε τωρα ... και τι εγινε μωρεεε τωρα... ωχου μωρε αδερφάκι μου σε μενα θα τυχει .... δεν βαριεσαιιι τωρα μωρε ... ολοι είναι εμπιστοι και φιλοι μας. Καλος μαθητης στο σχολειο και στο πανεπιστημιο κακός στην ζωή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα μια κολώνια στις 16 Δεκεμβρίου από ένα ονλαιν κατάστημα.(την πλήρωσα με την πιστωτική μου ήδη)

Mε πήραν τηλέφωνο πριν μερικές ημέρες να μου πουν ότι η κολώνια δεν υπάρχει και αν μπορώ να περιμένω να βρεθεί. Εγώ η χαζή είπα ναι. Σήμερα που προσπαθώ να μπω στην ιστοσελίδα τους δεν υπάρχει. Υπάρχει περίπτωση να έκλεισε η εταιρεία και άντε γεια τα λεφτά μου;

Σε συνδυασμο με το link που ποσταρες στο thread με τα stan smith, μηπως η κολωνια που παρηγγειλες ηταν κι αυτη σε...σουπερ τιμουλα;

 

Το λεω διοτι οπως τα λες φαινεται για περιπτωση κλασσικου scam οπου μαλλον δεν μπορεις να κανεις τιποτα καθως εχεις ηδη πληρωσει με την καρτα σου.

 

τώρα είδα ότι μπαίνει στην σελίδα μέσω chrome, από mozilla δεν μπαίνει μόνο...λέει 404, γιατί έτσι;

Ειτε ο chrome την φορτωνει απο cache, ειτε στον mozilla βαζεις λαθος το link.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πηραν τηλεφωνο να σου πουν ότι αυτό που παράγγειλες δεν υπάρχει και εσυ ειπες εντάξει? μολις το βρειτε πάρτε με? οκ.

 

Δεν ρώτησες καν πχ για ποιο λογο και τι εννουν με αυτό που σου λενε?

 

εγω τις προαλλες πηγα από την κουριερ και παρέλαβα ένα δέμα και έπρεπε να πληρώσω μου λενε φέρτε τα λεφτά λεω αποδειξη? λεει δεν δινουμε αποδειξη. Και πως θα είμαι σιγουρος ότι τα λεφτά τα έδωσα ? λεει θα φωνάξω την υπευθυνη (αυτος δεν μπορουσε να το απαντησει ηταν πολύ δυσκολο.... δεν ηταν και για πολλά πολλα ο τύπος βαριοτανε ισα που έφτιαχνε τα δέματα τηλεφωνα κτυπουσαν από πισω ουτε που τα σηκωνε) ναι φωναξε την του λεω... έρχεται αυτή λεει δεν δινουμε αποδειξεις δεν πουλάμε πράγματα εμεις ... λεω εξηγηστε μου τοτε με ποιο τροπο θα είμαστε σιγουροι ότι τα λεφτά σας τα έδωσα και τελικά τα πηρε ο παραληπτης μετά. Λεει σας δινουμε το δέμα για αυτό... τεσπα λεω ας το δεχτω και υπέγραψα πηρα το δέμα και εφυγα.

 

Η πλακα ηταν ότι πετάχτηκε ενας άλλος από διπλά και λεει έλα μωρε τωρα βγάλε μια φωτογραφια πολύ πολύ. Λεω λεφτά χωρις αποδειξη δεν δινουμε κυριε ..... έεεελα μωρε τωρα ... και τι εγινε μωρεεε τωρα... ωχου μωρε αδερφάκι μου σε μενα θα τυχει .... δεν βαριεσαιιι τωρα μωρε ... ολοι είναι εμπιστοι και φιλοι μας. Καλος μαθητης στο σχολειο και στο πανεπιστημιο κακός στην ζωή.

 

Πες μου ότι ζητάς απόδειξη για το 'χωρός-πότο' και την 'συντροφιά', και θα τα έχω δει όλα στο μπλα-μπλα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν είναι το ίδιο site

δε νομίζω να είναι μούφα ρε παιδιά έχω ξαναπάρει κολώνια από skroutz και είναι όντως φτηνότερες

με είπαν ότι δεν υπάρχει τώρα η κολώνια και αν θέλω να μου επιστρέψουν τα χρήματα ή να περιμένω μια βδομάδα να μάθουν αν υπάρχει η κολώνια στην αποθήκη στο εξωτερικό από όπου τις φέρνουν

το site είναι το getall.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...