Προς το περιεχόμενο

Ψώνια απο το διαδίκτυο! Gamiss η θα μας γκαμις ? :)


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

΄Καταρχάς καλα Χριστούγεννα κ χρόνια πολλά !

 

Το λοιπόν , εγω ρούχα δεν ψωνίζω ποτέ απο το νετ , μπορώ να αγοράσω τα πάντα εκτος όμως απο ρούχα γιατι πιστεύω πως μόνο αν τα  φορέσεις μπορείς να καταλάβεις αν σου πάνε, σε αντίθεση με την δικιά μου πχ που ρούχα αγοράζει σχεδόν μόνο μέσω νετ , παίρνει καμιά 10αρια κομμάτια κάθε φορά, επιστρέφει πίσω τα  8 από αυτά που είτε δεν της έκαναν είτε δεν της άρεσαν, παραγγέλνει άλλα 10 και πάει λέγοντας ..

Είδα όμως αυτό το μαγαζί το οποίο έχει πολύ όμορφα  -για τα γούστα μου- ρούχα,, μπλούζες , πουκαμισά  όλα μεσατα και όλα πάμφθηνα , σχεδόν τσάμπα , δεν υπάρχουν οι τιμές τους ..

Η ερώτηση μου ειναι λοιπόν .. το ξέρετε αυτο το μαγαζί, έχετε ψωνίσει απο εκεί ? θα χάσω τον χρονο μου αν ασχοληθώ? ειναι οκ η θα μας γκαμισει το gamiss ?

 

Ευχαριστώ κ καλες γιορτες ..

 

20161019121725_45095.jpg

 

 

20160919104838_47731.jpg

http://www.gamiss.com/long-sleeves-11564/product381327/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφα φαίνονται, αλλά όντως είναι κινέζικα (αν είναι κακό αυτό). Το γράφει και στο shipping, ότι όλα φεύγουν από Κίνα. Άρα θα αργήσουν και αρκετά αν παραγγείλεις.

 

Κατά τα άλλα φαίνεται οκ το site, έχει και paypal. Να σου φάνε τα λεφτά δεν το πιστεύω δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφα φαίνονται, αλλά όντως είναι κινέζικα (αν είναι κακό αυτό). Το γράφει και στο shipping, ότι όλα φεύγουν από Κίνα. Άρα θα αργήσουν και αρκετά αν παραγγείλεις.

 

Κατά τα άλλα φαίνεται οκ το site, έχει και paypal. Να σου φάνε τα λεφτά δεν το πιστεύω δηλαδή.

Ναι το ξέρω ότι ειναι κινεζιες , το είδα (καλά, και τι δεν ειναι κινέζικο σήμερα ?? :)) επίσης δεν με απασχολεί να μου φάνε τα λεφτά σιγά ένα δυο πουκάμισα θα παραγγείλω για αρχή και να μου φάνε 20 ευρώ κλαιν , η ταλαιπωρία με ενδιαφέρει μην χάνω τσάμπα χρόνο, γι αυτό το ανέβασα αν έχει πάρει κανείς κ ειναι τέρμα φόλα τα ρούχα η κάνουν 2 μήνες να έρθουν να μας το πει..

 

Ναι η σελίδα  φαίνεται οκ όντως , στο φουμπου έχουν 700 χιλιάρικα λαικς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρεις πως σου κάθονται για να διαλέξεις καθ νούμερο. Πρέπει να πάρεις δύο νούμερα πχ, να τα δοκιμάσεις και να κρατήσεις το ένα. Και να ξέρεις το σωστό για επόμενη φορά.

 

Το άλλο θέμα είναι ότι ακούγονται πολλά για τελωνείο τώρα τελευταία, ακόμα και για παραγγελίες με απλό ταχυδρομείο που δεν περνούσαν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How do I Return an Item?

Step 1 

Please contact us immediately at our Support Center stating your order number and the item code. Please attach pictures to show us the problem so we can assist you. Please keep the picture below 2 MB. 

Step 2 

We review your complaint with all your details as above and offer a solution.

 

What's Gamiss' Return Policy?

 

1. If any defect exists, we will allow a return or exchange, and will refund in full, including the original shipping fee, once we have received the returned item.

2.If the customer order the wrong size/color or does not like the item, we can also allow a return. In this case all returns shipping costs are at the customers own expense. Refunds will be of the product price only and all shipping fees are non-refundable.

 

 

Εκτός του ότι έρχονται από Κίνα (με το χρόνο να παίζει από 15 ως 60+ μέρες), και το ρίσκο τελωνείου

όπως λέει και στο site:

 

Αν έχει ελάττωμα μιλάς μαζί τους (σε κινεζοαγγλικά στο chat φαντάζομαι) να «δείτε τι θα κάνετε». Αν εγκρίνουν επιστροφή, τα λεφτά τα παίρνεις αφού φτάσει το προϊόν πίσω σ'αυτούς.

Αν διάλεξες λάθος μέγεθος ή δε σου αρέσει το χρώμα κτλ, το στέλνεις πίσω με δικά σου έξοδα.

 

Μόνο και μόνο για τα παραπάνω, εγώ δε θα έσπρωχνα (λεφτά στο gamiss).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα σε παω γιατί διυλίζεις τον κώνωπα :)

Οκ με πείσατε  Gamiss άι γκαμις !!

οταν ερθει πακετο ενημερωσε παντως να ξερουμε :D

(ειτε ερθει τουβλο ειτε πουκαμισο) :devil: :devil: :devil: :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. τα υφάσματα που έχει στις αρχικές περιγραφές δεν ανταποκρίνονται στη σύνθεση του είδους.
Πχ. λέει στην περιγραφή woolen coat, μέσα στη σύνθεση γράφει polyester+cotton.

http://www.gamiss.com/coats-11574/product406152/



2. Τα μεγέθη τους είναι υπερβολικά μικρά.

κοίτα εδώ  κάτω κάτω στο size convertion charts

http://www.gamiss.com/coats-11574/product396317/?i=00003_11574

 

3. τα υπόλοιπα όπως ισχύουν για όλα τα online shops, πχ. να μην είναι πιστές οι Photos, να μη σου κάνει κλπ.
και συνήθως πληρώνεις τα μεταφορικά σε αυτές τις περιπτώσεις αν θες να αλλάξεις.

Δεν συμφωνώ με τους υπόλοιπους που γράφουν ότι να ναι για τις επιστροφές.

ΦΥΣΙΚΑ τα ελαττωματικά τα εγκρίνουν αυτοί (τους στέλνεις και φωτογραφίες), αφού τα μεταφορικά σε αυτή την περίπτωση είναι δικά τους, αλλιώς ο κάθε κακόπιστος θα προσποιούνταν ελάττωμα για να τα γλυτώσει.
Όπως και αν σου στείλουν λάθος εμπόρευμα.


Από τη στιγμή που έχει paypal, θα το δοκίμαζα, αφού μπορώ να κάνω dispute.

Αυτό που πρέπει να κοιτάζετε είναι τις close up φωτογραφίες που δείχνουν την πραγματική εικόνα του προϊόντος (υφή - λεπτομέρεια),
οι κεντρικές photos γενικά τα ωραιοποιούν.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν έχει καν μάρκες. Μου θυμίζει ρούχα που μπορείς να βρεις στο wish και σε αλλα κινεζοσαιτ και στην καλύτερη σε κανα h&m.

Τσέκαρε sportdirect,έμπιστο και πολύ φθηνό αγγλικό σάιτ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...