Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά για Nexus 6P


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Προχθές μου χάλασαν τα Xiaomi piston 2 που είχα 2+ χρόνια. Θέλω να πάρω κάτι αντίστοιχο σε ποιότητα, και ήχου και κατασκευής. Τιμή κάτω από 20 ευρώ.

Κοιτούσα και τα Apple earpods στο Αμαζον αλλά έχει μόνο σε non retail packaging με πολλούς να λένε πως είναι ψεύτικα και κοντά 2000 να λένε πως είναι όντως κανονικά. Κάνουν 7.5 λίρες. Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Earpods δεν θα λειτουργούν τα κουμπιά. Εγώ λέω να πάρεις πάλι τα Piston 2. Όχι τα 3 δεν είναι τόσο καλά όσο τα 2.

Αν βρείς κανένα λινκ δεν το βάζεις; Τα ψάχνω αλλά τίποτα. Έχουν μπεί 4 φορές στο πλυντήριο και δεν έχουν πάθει τίποτα, και που χάλασε το καλώδιο πάνω στο jack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/9382526/Xiaomi-Mi-Piston-Basic-Edition.html

 

Εγώ πήρα αυτά ως αντικαταστάτες των 2 και είναι πολύ καλα. Το μόνο αρνητικό είναι το χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά. Απλά αν μπορεις βάλε τα σιλικονακια του αυτιού που έχεις ήδη στα καινουρια γιατί μπορεί να μην σου ταιριάζουν αυτά που έχουν μέσα (λείπει το μεσαίο μέγεθος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι σε σχέση με τα Pistons 2;

Θα σου πω σε κανένα μήνα που θα έρθουν, ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί το tracking number σκέψου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Χελόου πάλι. Τα ακουστικά μόλις τα παρέλαβα. Είναι απίστευτος ο ήχος τους. Πολύ βαθύς ήχος, ακούς πιο πολλές λεπτομέρειες στο κομμάτι που παίζει. Συγκεκριμένα στο some chords του deadmau5 που έβαλα για να δω πως είναι το μπάσο του, άκουσα και ένα beat που με άλλα ακουστικά δεν το είχα ακούσει. Κλασσικά σε φουλ ένταση δεν ακούω τον κόσμο γύρω μου. Η συσκευασία είναι λες και πάρα iPhone. 20 ευρώ έκαναν και έχουν αίσθηση 150.

Παίζουν και όλα τα κουμπιά. Καλύτερα από Pistons for sure.

post-335185-0-61260300-1485174769_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χελόου πάλι. Τα ακουστικά μόλις τα παρέλαβα. Είναι απίστευτος ο ήχος τους. Πολύ βαθύς ήχος, ακούς πιο πολλές λεπτομέρειες στο κομμάτι που παίζει. Συγκεκριμένα στο some chords του deadmau5 που έβαλα για να δω πως είναι το μπάσο του, άκουσα και ένα beat που με άλλα ακουστικά δεν το είχα ακούσει. Κλασσικά σε φουλ ένταση δεν ακούω τον κόσμο γύρω μου. Η συσκευασία είναι λες και πάρα iPhone. 20 ευρώ έκαναν και έχουν αίσθηση 150.

Παίζουν και όλα τα κουμπιά. Καλύτερα από Pistons for sure.

Φίλε μου καλημέρα, ενδιαφέρομαι και γω για τα συγκεκριμένα, ως αναβάθμιση από τα pistons 2.1 που έχω. Από μπάσο ( που ήταν και το μόνο μείον των pistons ) βλέπω τα παν πολύ καλά. Από ένταση σε σχέση με τα προηγούμενα είδες αισθητή διαφορά; Αξίζει κατά πολύ η μετάβαση; 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο περίεργο το σχήμα τους και θέλει συνήθεια, αλλά εγώ πιστεύω πως είναι καλό upgrade. Θα ήθελα να έβρισκα πάλι τα piston 2.1, αλλά δεν τα βρήκα. Καθαρά για λόγους συνήθειας. Σε ένταση, εγώ τουλάχιστον στα 3 τελευταία επίπεδα νιώθω ότι μου τρυπάνε το τύμπανο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...